болест на Хашимото и бременност

  • 334 948
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 225
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА!
Боря се от доста време за бебе и се оказа, че съм с хашимото.Искам да ви попитам нещо - след последният преглед при ендото ТСХ ми бе 1.43 ,а МАТ ми бе 0.9 той ми даде "зелена светлина" за бебеправене и ми спря селена който пиех и ми остави дозата от 50мик.еутирокс.Правилно ли е според вас да спирам селена и не пада ли вече доста ТСХ?
Чудесни стойности!  newsm10 ТСХ е супер, антителата също. Селена се изписва уж, за да регулира антителата. След като са в норма не се тъпчи с него и щом така са ти казали. Успех! Да се похвалиш!

# 226
  • Варна
  • Мнения: 34
Мисля, че всеки има право на мнение. Ако се разровиш в нета има и много негативни мнения за Начев. Но това е така или иначе нормално - колкото доволни, толкова и недоволни ! Въпрос на опит и най-вече късмет, защото на всеки организма е различен - при едни и същи стойности и лечение едни се оправят за 2 месеца, други за 2 години.....

# 227
  • София
  • Мнения: 10 698
старлет то и аз съм при Начев нали знаеш и съм доволна разбира се...но виж, за това че за 2 месеца си свалила ТСХ не е благопринесъл той, а твоят си огранизъм.
Аз при него свалях ТСХ 6 месеца....
А за това,че плаши...абе плаши си,понякога се изказва много крайно. На мен не ми се е случвало,но съм говорила с не една разстроена от него бременна или вече мама.

# 228
  • Мнения: 18
Благодаря ти много,starlet  HugБеше ми много полезна:)

# 229
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Не знам, Магнитче, мен ме е успокоявал пък винаги. Дори, когато съм отивала наплашена, с някаква неяснота, той ме е успокоявал, че няма за какво да се шашкам. Такъв беше случая с поликистозата, която ми бяха лепнали. Той ме посъветва да не се занимавам с нея щом имам редовен цикъл и овулация и да не се втурвам да изследвам полови хормони, че е излишно според него. За холестерола, който ми беше 5,2 каза също да не се притеснявам, макар, че са гранични стойности да не се хвърлям на хапчета, а да пия само ябълков пектин. По отношение на ИР също ме беше успокоил(аз бях решила, че имам такава, от стойностите), а и отделно ми беше казал, че може и да не си пускам сега изследвания при положение, че планирам бременност, защото дори да има такава и да зпочна да пия Метфогама примерно, то трябва да я спра при пол. тест. За същите неща чувам как К. Тодорова изкарва голям проблем и захарта, и холестерола, и антителата и се назначавт купища терапии и вливания. Отделно, където кара бременни жени да пият Метфогама, селен, омега 3, а на една девойка беше казала, че за нея важно било ФТ4, а не ТСХ по време на бременност. А иначе знам, че спадането на ТСХ зависи и от организма, но и от ендокринолога също. Виждаш как някои момичета ги лашкат от хипер в хипо, щото не могат да им нацелят дозата. А иначе естествено, че ще има негативни мнения. Най-вероятно Начев е сменил тона, ако преди е бил по-рязък, защото се е усетил. Така мисля....

# 230
  • Мнения: 4 737
Аз, съм също от недоволните от док Начев ...
Не даде отговор на нито един въпрос, който му зададох, и несмятам, че е колегиално един специалист да ми казва, че мога да започна инвитро процедура нормално при ст-сти на ТСХ 0,000 и при отг от моя страна, че никой гинеколог не се нави при тази ст-ст да я започва да ми казва гинеколога ми да си прочетял учебника  #Crazy
Не ми се струва и нормално да не кажа нередно направо при запитване на каква доза съм била в началото при започване на лечението и при положение, че няколко месеца след това съм го посетила и него самия, да ми се каже, че дозата не била правилна (нищо, че самият той ме е оставил на абсолютно същата доза) и ендокринолога, който съм посещавала и ме е лекувал да си хвърли дипломата . newsm78 #Crazy... Повече несмятам да коментирам! Peace

# 231
  • София
  • Мнения: 10 698
starlet не ме разбирай погрешно, Начев ме кефи..но и аз се лашкам от хипо на хипер. Само при него съм ходила-като ендокринолог. И това лашкане не е от нацелване на дозата във всички случаи Peace
Разбери, че ТСХ е толкова щур хормон,който си прави каквото си иска,когато си иска,сам и с медикаменти. Това,че при теб не са се случили разни неща не правят Начев уникален Wink

# 232
  • Варна
  • Мнения: 34
Аз съм на същото мнение - лашкането от хипо в хипер е много типично за Хашимото, за съжаление Sad и много зависи от всеки отделен човек. Важното е да не се отчайваме и да се спокойни и позитивни Simple Smile и всичко си идва на мястото - при едни по-бързо, при други по-бавно

# 233
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
не бе, Магнитче, аз не си мисля, че е идеален...  Laughing Ти пък кога си се лашкала от хипо в хипер, след раждането ли?
Дездемонке, не беше ли с ТСХ 0,010, когато той ти даде зелена светлина? А и тогава май и Тодорова ти беше дала зелена светлина. По принцип гинеколозите не са ендокринолози и би трябвало да се зачете мнението на вторите. Но както и да е де, няма смисъл да се спори. Всеки си има мнение. Както и аз не хресвам прекалента К. Тодорова, а много жени са доста доволни от нея.

# 234
  • София
  • Мнения: 10 698
...Ти пък кога си се лашкала от хипо в хипер, след раждането ли?
Не. След +кръвен ТСХ беше паднало на 0.83 после се качи..после падна до 0.17..после пак се качи...

# 235
  • Мнения: 4 737
не бе, Магнитче, аз не си мисля, че е идеален...  Laughing Ти пък кога си се лашкала от хипо в хипер, след раждането ли?
Дездемонке, не беше ли с ТСХ 0,010, когато той ти даде зелена светлина? А и тогава май и Тодорова ти беше дала зелена светлина. По принцип гинеколозите не са ендокринолози и би трябвало да се зачете мнението на вторите. Но както и да е де, няма смисъл да се спори. Всеки си има мнение. Както и аз не хресвам прекалента К. Тодорова, а много жени са доста доволни от нея.

Старлетче не си разбрала явно правилно, имах зелена светлина от Начев за инвитро, когато ТСХ бе едва 0,0001. Никога не съм имала ст-ста 0,010.

/Не пристъпих към инв естествено, т.к никой гинеколог няма да пристъпи към процедура при тези ст-сти на ТСХ! Отдлено има огромна опастност от спонтанен аборт, а аз вече имам един такъв в 7 седмица, и не исках да преживея и втори ... и не съжалявам, че НЕ го послушах!/

След 8 месечен прием на Тирозол достигнах ст-ста 0,023 (ТОГАВА ИМАХ ВЕЧЕ ЗЕЛЕНА СВЕТЛИНА ОТ КАТЯ тОДОРОВА), от която за 10 дни тя скочи първоначално на 5,10 и после на 10,66 от Предозиране с Тирозола.
Аз не съм минала в ХИПО има разлика, аз съм си с хипер и към момента, това се доказва с направена ехография, че жлезата е в хипер активно с-е, ст-ста на хормона ТСХ се е вдигнал от предозиране с медикаменти!

Магнитче,
това падане и споследствие покачане и пак падане на ТСХ е съвсем нормално при настъпване на бременност при момичета в нашето с-е имам впредвид при Хашимото. Дори знам, че при настъпване на бременност  е по-добре ТСХ да е в хипер отколкото в хипо с-е newsm78

Последна редакция: нд, 06 ное 2011, 11:35 от desdemona

# 236
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Да де, аз знам, че от дозата си минала в хипо. То това се получава най-често, не, че жлезата е в хипер. Същото и с майка ми се получава. А ти имаш едно спонтанно забременяване ли или пак инавитро?
Магнитче, това са все пак добри стойности за бременност. При мен пък след + тест, въпреки качената доза ТСХ беше скочило на 5,6. Според Начев е от Талцида, който бях почнала да гълтам по 2-3 пъти през нощта.

# 237
  • София
  • Мнения: 10 698
....въпреки качената доза ТСХ беше скочило на 5,6. Според Начев е от Талцида, който бях почнала да гълтам по 2-3 пъти през нощта.
Едва ли, на мен не ми е скачало пък пиех талцид....

# 238
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
ами зависи кога си ги пила. Аз пиех от самото начало, защото имам рефлукс и то най-вече нощно време, даже до 4-5 сутринта взимах последния, което си е само 3-4 часа преди Тироксина. Всъщност при всеки е ралично де...

# 239
  • Мнения: 4 737
Инвитро беше, Старлетче  Peace Аз, не мога спонтанно Tired

Имам пак запитване аз (само не ме бийте, моля ви се Embarassed), нали ми е нов тоя Еутирокс, та имам една, като сухота, ама не в устата, а в гърлото. Поне такова ми е усещането newsm78

Общи условия

Активация на акаунт