болест на Хашимото и бременност

  • 335 004
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 11 844
И аз с един тъп въпрос, че като ви чета ми изникна. На мен на времето са ми изследвали само anti TPO и беше в норма има ли вероятност обаче Anti TG да не е добре, в смисъл дали трябва и то да се види  Crazy (не говоря за по време на бременост а по принцип).

# 691
  • Мнения: 4 324
За да се види дали има автоимунен просец.
 Колко ти е ТСХ?

Благодаря за бързият отговор.

ФТ4 - 1.40 (реф.с-ти 0.80-2)
TSH - 0.64 (реф. с-ти 0.29-6.92)

# 692
  • София
  • Мнения: 10 698
За да се види дали има автоимунен просец.
 Колко ти е ТСХ?

Благодаря за бързият отговор.

ФТ4 - 1.40 (реф.с-ти 0.80-2)
TSH - 0.64 (реф. с-ти 0.29-6.92)
Чудесни са резултатите! Simple Smile

# 693
  • Мнения: 23
Здравейте, момичета!
И аз се включвам във форума, до сега само четох 
С Хашимото съм повече от 5 години и от скоро съм бременна – 6 г.с. От както разбрах, че имам Хашимото не съм спирала да приемам Еутирокс.
Знам, че това се води рискова бременност и прочетох доста форуми и статии. Вместо да се информирам и успокоя, по-скоро се стресирах. Не знам дали е излишно, но в главата ми се въртят какви ли не щуротии.
Направила съм си всички необходими и излишни изследвания:
ТСХ – 1,0
ФТ4 – 15,9
ТАТ – 0
МАТ – 441
Пия всеки ден - Еутирокс 150 микрограма, селен 50 микрограма, магнерот, аспирин протект, фолиева киселина неофолик и слагам свещички Утрогестан 2х2.
Преди седмица ми направиха преливане на Интралипид и изследване на НК клетки.
От изследването още нямам резултат – утре ще излезе.
Консултирала съм се с двама гинеколога и един ендокринолог, по думите им всичко е наред ... което много ме радва.
Но как да разбирам това тъпкане с какви ли не медикаменти?! Като превенция ли?
Търся и вашето мнение – толкова ли е страшно да си бременна с Хашимото, ако наистина са взети всевъзможни мерки.
Ще ви бъда благодарна, ако внесете малко светлина по въпроса.

# 694
  • София
  • Мнения: 10 698
fluence не се води рискова бременност заради  Хашимото,споко. Wink
Не ти ли е рано за Магнерот Simple Smile
Вливали са ти заради МАТ, на други вливат заради  друго. Аз заради антителата взимам кортикостероид. Интралипид не е кръвна плазма като:Имуновенин,Октагам,Киовиг...
Пиши колко са НК клектите после,както и какво друго от Имунологията са ти пуснали.

А да- ТСХ ти е чудесно. Peace

# 695
  • Мнения: 23
Благодаря за бързия отговор Hug
Не знам дали е рано, гинеколожката ми го изписа ...
Какви кортикостероиди пиеш и има ли реален ефект от тях?

# 696
  • Мнения: 23
Не са ми пускали никакви други имунологични изследвания. Трябва ли още нещо?
Понеже докторите си мислят, че 15 пъти все едно съм била бременна преди това и нищичко не обясняват. Като ги попиташ, отговорите са в телеграфен стил.
Затова стигнах до това да се информирам от интернет и от други, които са с подобни диагнози.

# 697
  • София
  • Мнения: 10 698
fluence не казвам,че трябва да са ти изследвали и друго освен НК клекти, обикновено пускат и други неща-затова попитах, но предполагам си имала беседа с Имунолог какво точно да се изследва.
Да,помага кортикостероида., а какви пия няма значение- изписват се индивидуално.

# 698
  • София
  • Мнения: 283
fluence,
 Магнитчето ти е казала всичко, а аз да се включа малко не по темата.Понеже видях, че приемаш височка доза еутирокс, знам че има време до тогава, но имай в предвид, че когато кърмиш не можеш да приемаш повече от 100 дневно.Казвам ти го, защото едва ли някой лекар ще вземе да ти обяснява, а аз тази информация я имам от най-добрите неонатолози в България и то аз попитах и се поинтересувах, защото не питаш ли сама, едва ли някой ще се сети да ти каже.
Успех!

# 699
  • София
  • Мнения: 10 698
Марушка на мен Начев ми е обяснявал това..

# 700
  • UK
  • Мнения: 5 999
Здравейте, момичета!
И аз се включвам във форума, до сега само четох 
С Хашимото съм повече от 5 години и от скоро съм бременна – 6 г.с. От както разбрах, че имам Хашимото не съм спирала да приемам Еутирокс.
Знам, че това се води рискова бременност и прочетох доста форуми и статии. Вместо да се информирам и успокоя, по-скоро се стресирах. Не знам дали е излишно, но в главата ми се въртят какви ли не щуротии.
Направила съм си всички необходими и излишни изследвания:
ТСХ – 1,0
ФТ4 – 15,9
ТАТ – 0
МАТ – 441
Пия всеки ден - Еутирокс 150 микрограма, селен 50 микрограма, магнерот, аспирин протект, фолиева киселина неофолик и слагам свещички Утрогестан 2х2.
Преди седмица ми направиха преливане на Интралипид и изследване на НК клетки.
От изследването още нямам резултат – утре ще излезе.
Консултирала съм се с двама гинеколога и един ендокринолог, по думите им всичко е наред ... което много ме радва.
Но как да разбирам това тъпкане с какви ли не медикаменти?! Като превенция ли?
Търся и вашето мнение – толкова ли е страшно да си бременна с Хашимото, ако наистина са взети всевъзможни мерки.
Ще ви бъда благодарна, ако внесете малко светлина по въпроса.



ТАТ – 0[/b]
МАТ – 441


Не си дала референтните, обаче ТАТ-а 0 ли е? А МАТ Thinking също ми се струва извън норми Rolling Eyes
По принцип при отклонения в антителата на ЩЗ (МАТ, ТАТ), както и при проблеми с НК клетки и пр. се назначават вливания, каквито ти имаш вече.
На др наред с тези вливки се изписва и кортикостероид под формата на Метизол, Преднизолон Ф. Но това, какво ще се предприеме при теб зависи от изследванията ти и от преценката на лекаря! Нищо не си самоназначвай, т.к при едни има благориятен ефект при други е тъкмо наобратното.
Успех Hug

# 701
  • София
  • Мнения: 10 698
Коконе за НК клетки повишени се влива кръвна плазма, не Интралипид Wink
Метизол се предписва при хиперфункция, обикновено при бременност кортикостериода е друг Wink Или поне аз не съм чувала на бременна да са й назначили Метизол. Rolling Eyes

# 702
  • София
  • Мнения: 283
Магнитче, за НК клетките се влива точно Интралипид(ако са само НК клетки и няма нищо друго покрай тях).Но ако вече стойностите им са много завишени се използва и имуновенин(като основна или допълваща терапия).

# 703
  • София
  • Мнения: 10 698
Магнитче, за НК клетките се влива точно Интралипид(ако са само НК клетки и няма нищо друго покрай тях).Но ако вече стойностите им са много завишени се използва и имуновенин(като основна или допълваща терапия).
Така ли newsm78 сега ще се разровя и въпреки това Имунолозите в Надежда например не предписват Интралипид при високи НК клекти, само Конова го предписва него.

# 704
  • София
  • Мнения: 283
просто интралипида е по-щадящ и затова първо него включват, но при много завишени стойности обикновено преди забременяване е интралипид, а по време на бременност задължително имуновенин, а може и комбинация от двете.А Конова принципно е много премерена-да тя избягва агресивната терапия и действа умерено, докато Тодорова наапример действа по-агресивно, за да се презастрахова. Hug

Общи условия

Активация на акаунт