болест на Хашимото и бременност

  • 334 817
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 106
Момичета ,тази сутрин установих ,че Еутироксът ми е свършил.Имах ужасни киселини и трябваше да хапна нещо..Фатално ли е ако един ден пропусна дозата?И без друго хормонът ми рязко беше паднал при последните 2 изследвания... newsm78

# 616
  • Мнения: 175
По време на бременността ми и аз съм пропускала споко няма проблем, но утре си пий дозичката  Peace

# 617
  • Мнения: 106
Мерси за отговора!  bouquet Взех си една опаковка вчера  Flutter

# 618
  • Мнения: 106
Момичета ,в паника съм!Последните ми изследвания на ТСХ показват 0,28 при долна граница 0,35!Изследвах се преди 15 дни и беше 1,53!Това дали е опасно за бебето ???Дали му е навредило?

# 619
  • София
  • Мнения: 283
спокойно, мила, по-добре така, отколкото високо.сега просто най-вероятно ендокринологът ще ти намали дозата, тъй като е малко нисичко за трети триместър и всичко ще се нареди.имай в предвид, че след раждането хормонът се покачва и имайки в предвид, че ти си накрая може даже да не коригира.закономерността за трети триместър е просто стойността да бъде под 2,5.знаеш, че ТСХ най-често бавно спада, но бързо се покачва:)просто му се обади и само да ти кажа, хормонът не се изследва през няколко дни, ами на месец или 45 дни, защото особено при корекция на дозата например играе и трябва да се проследи трайно каква е тенденцията за по-голям период от време.а опасността при ТСХ е най-вече в началото на бременността и с всеки триместър намалява.идеята е, че в началото бебето, поради неразвита щитовидна жлеза не може да си набави само достатъчно от хормона и тук е и ролята на твоето ТСХ.затова трябва да е по-ниско, за да има повече за бебето.а твоето бебче отдавна вече си произвежда само хормона(мисля, че беше от 16г.с., но не съм сигурна точно за гестационната седмица), така че недей да се притесняваш излишно.скоро малкото човече ще се появи на бял свят и ти пожелавам от все сърце да е живо и здраво:)
успех!

Последна редакция: пт, 01 фев 2013, 15:20 от marushkag

# 620
  • Мнения: 101
Не се притеснявай, и моите резултати последния път бяха такива, но докторът каза да не променям дозата. Явно ниските стойности не са така опасни както високите.

# 621
  • София
  • Мнения: 7 990
Не се притеснявай за ниската стойност. За бебето не е опасна, особено в трети триместър. Най-голямо влияние има в първи. По-скоро ти може да не се чувстваш добре с това ниво на хормона. Лекарят сигурно ще коригира дозата, защото доста бързо е паднал хормонът.

# 622
  • Мнения: 101
Виждам, че и ти скоро ще раждаш. На мен ендокринологът ми обясни, че не е добре често да се променят дозите, а след раждането така или иначе трябва да се намали с около 30%. Така че, може би да си останеш на същата доза до раждане и ти. Но все пак си направи консултация.

# 623
  • София
  • Мнения: 10 698
Долната граница при бременни е друга! Спокойно!
Аз бях с ТСХ 0.17 в трети триместър Wink

# 624
  • Мнения: 106
Благодаря ви ,момичета !!! Успокоихте ме ,много се бях притеснила  Flutter Hug  bouquet Ще ида до ендокриноложката в понеделник , а дотогава ще взимам по 1/4 вместо по половин от 100 мг еутирокс.Тя сигурно би казала същото. newsm78 Hug Hug Hug

# 625
  • София
  • Мнения: 10 698
Благодаря ви ,момичета !!! Успокоихте ме ,много се бях притеснила  Flutter Hug  bouquet Ще ида до ендокриноложката в понеделник , а дотогава ще взимам по 1/4 вместо по половин от 100 мг еутирокс.Тя сигурно би казала същото. newsm78 Hug Hug Hug

НЕ! Не си променяй сама дозата,ей,това не е шега ooooh!

# 626
  • Мнения: 106
Но то има 3 дена само...Дори да взимам по 50 ,както е по предписание за уикенда ,пак няма да стане нищо... ooooh! Peace

# 627
  • София
  • Мнения: 10 698
Но то има 3 дена само...Дори да взимам по 50 ,както е по предписание за уикенда ,пак няма да стане нищо... ooooh! Peace
О,да,прави каквото искаш,това си е твоя организъм и твоето дете Peace

# 628
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
От днес май и аз съм в клуба  Tired, та се записвам при вас  Hug

# 629
  • Мнения: 105
вчера си направих изследвания ТАТ референтни стойности 0-34 моето е 384,2 а МАТ ми е в норма.Въпрос как да сваля сега ТАТ и това може ли да доведе до някакви усложнения на плода.

Общи условия

Активация на акаунт