болест на Хашимото и бременност

  • 334 769
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 67
Аз пък да ви кажа какво стана с моите изследвания.
Днес звъннах да питам за резултатите - рецепционистката ми вика "нормални са". То нормални, ама едно е нормално за бременни, друго е за не-бременни. Да не би да считат ТСХ 4 примерно за нормално. И аз я попитах да ми каже точно колко е нивото на хормона, тя ми каза, че не може да каже, "защото няма медицинско образование"...  Tired и сега не знам колко е хормона, кой да питам, да си записвам ли час, чакам едно писмо за среща с ендокринолог от болницата - то не идва.. и въобще леко обърквация взе да става. Другия понеделник ми е срещата с акушерката, дано тя ми каже колко е хормона, че да не закъснявам, ако се налага да се приемат хапчета  Confused Crazy

# 661
  • Мнения: 758
Аз съм в същото положение, бременна 6 г.с., днес резутата от TSH ми излезе и е 4.23, т.е. завишен. Сега се чудя дали не съм изпуснала много време, трябваше по-рано да почна хормона и доста се притеснявам.
Вместо да се притесняваш, заминавай на ендокринолог веднага- / в случай,че не си/.
Утре съм при лекарката. В интерес на истината бях при нея още миналия понеделник, но ми записа час за петък, сега докато изчакам 1-2 дни за изследванията и то минаха 10 дни. Няма какво да се направи, сега ще почвам терапията, пък каквото стане.

# 662
  • Мнения: 67
Момичета, да ви питам нещо, имам развитие по моя въпрос. Пред 2 седмици ми пуснаха ТСХ - казаха нормално, което после се оказа, че е било 2.8. Вчера пак ми пуснаха ТСХ и ФТ4 и ТСХ резултатът е 4.8, а ФТ4 е в норма. Изписаха ми 25 мг л-тироксин, сутрин по една таблетка. Викат ме пак за нови изследвания след 4 седмици. Как ви звучи на вас това? 25 мг достатъчно ли е? Късно ли ги започвам - реално ще е от утре - 7 г.с. Благодаря предварително..  Hug

# 663
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Не е късно, спокойно Hug
Дали е достатъчно ще покажат контролните изследвания, пий си го и дишай спокойно засега Hug

# 664
  • Мнения: 67
Не е късно, спокойно Hug
Дали е достатъчно ще покажат контролните изследвания, пий си го и дишай спокойно засега Hug
Благодаря ти, Мон..  Hug Hug

# 665
  • Мнения: 758
Eliza,  ТСХ трябва да е под 3 по време на бременност. Аз бях с 4.29 преди 2 седмици, пия по 50 мг и в началото на април пак ще се изследвам. По принцип преди забременяване е добре да се вкара хормона в граници, защото и най-първите седмици са важни. Аз не го направих и сега съжалявам. Няма какво да направим вече, пиеме си лекарствата и се надяваме на добър изход.

# 666
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Toчно защото и при нея вече са в ход нещата, няма смисъл да се притеснява и да се стресира, което също вреди точно в този момент.
Нека да си пие хормона и стискаме палци съвсем скоро да влезе в граници!

# 667
  • София
  • Мнения: 791
Момичета, имам нужда от съвет. Днес си пуснах двата щитовидни хормона ТСХ ми е 1.89 FT4 е 1.34 за жалост бебеправене ще може след около 2 месеца,защото скоро направих втори спонтанен аборт. Как мислите , след месец или след два да ги пусна отново? И при трите ми бременности ТСХ е било под 2.5 , не съм пила нищо по време на бременност, просто не са ми изписвали. А Л-тироксин съм приемала веднъж в живота си, сигурно преди 15години, когато в училище ми откриха Хашимото. Благодаря предварително!

# 668
  • София
  • Мнения: 283
Моят съвет е преди да мислиш за следваща бременност, първо да откриеш причината за спонтанните аборти.ТСХ в момента ти е най-малкия проблем.Дръж го около 1 с Тироксин, изследва се на 45 дни, но пак ти казвам не бързай да забременяваш преди да откриеш какво се случва в организма ти.

# 669
  • София
  • Мнения: 10 698
Момичета, имам нужда от съвет. Днес си пуснах двата щитовидни хормона ТСХ ми е 1.89 FT4 е 1.34 за жалост бебеправене ще може след около 2 месеца,защото скоро направих втори спонтанен аборт. Как мислите , след месец или след два да ги пусна отново? И при трите ми бременности ТСХ е било под 2.5 , не съм пила нищо по време на бременност, просто не са ми изписвали. А Л-тироксин съм приемала веднъж в живота си, сигурно преди 15години, когато в училище ми откриха Хашимото. Благодаря предварително!

Добре са ти хормоните...ама за ФТ4 сигурна ли си че е 1.34 а не 13.4, дай и референтни.

# 670
  • София
  • Мнения: 791
АМи пише 1.36 ng/dl при референтни 0.93-1.70

# 671
  • София
  • Мнения: 10 698
АМи пише 1.36 ng/dl при референтни 0.93-1.70

Ааааа,еми значи си е перфектно ФТ4 Peace

# 672
  • Мнения: 372
момичета  за да се установи  Хамашито  които хормони  трябва да се  изследват  ?

ТСХ, ФТ3 , ФТ4  ?

# 673
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
момичета  за да се установи  Хамашито  които хормони  трябва да се  изследват  ?

ТСХ, ФТ3 , ФТ4  ?
Да, тези, като е добре и антителата: Anti TPO /МАТ/ и Anti TG /ТАТ/ да се видят, за да е пълна картинката + ехограф на жлезата и разбира се - консултация с адекватен ендокринолог.

# 674
  • Мнения: 106
Месец след раждане ТСХ 1.54 нали нормално  беше? Забравих Начев каза да го търся ако е над 2.5 или 1.5, но вие със сигурност ще помните Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт