болест на Хашимото и бременност

  • 334 754
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 915
  • Мнения: 2 092
didi_bili колкото са ти казали и на теб- 5,1 .Мине ли тази стойност- ОГТТ ,при мен се държи в гранични с-ти , затова ще го правя след 2-3 седм. Ако беше по-висока -по-рано.

# 916
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
didi_bili колкото са ти казали и на теб- 5,1 .Мине ли тази стойност- ОГТТ ,при мен се държи в гранични с-ти , затова ще го правя след 2-3 седм. Ако беше по-висока -по-рано.

Благодаря ти   bouquet

# 917
  • Мнения: 2 092
didi_bili при кой ендокринолог си?

# 918
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
didi_bili при кой ендокринолог си?

В гр. Плевен при доц. К.Тодорова - до колкото знам тя преглежда и в София

# 919
  • Мнения: 31
Здравейте момичета, бременна съм в 36 г. с. и съм на 75 мг. еутирокс, на преглед ще мога да отида след празниците, но да попитам тези с повечко опит до кога се приема еутирокса? Чувала съм,че след като родиш и кърмиш не се пие, но сега когато съм бременна в девети месец?

# 920
  • Мнения: 2 092
juju12 като родиш , според това дали кърмиш или не ти коригират дозата. Не е вярно, че не се пие- напротив, мисля , че ако кърмиш е по-висока. Говори си с ендокринолога колко време след раждането ще изследваш хормони и консултираш за корекция на дозата, ако се налага.
 
 didi_bili и аз си помислих, че си при нея. Тя идва в София вече най-много веднъж месечно, доколкото знам. Аз имам при кого да ходя, не е при нея, важното е, че са на едно мнение. Говори с нея и АГ /макар, че те някои АГ изобщо не са наясно/ сега ли да правиш ОГТТ.

# 921
  • София
  • Мнения: 10 698
След раждане се пие хормона, а в каква доза-ендото казва! за ако се кърми-дозата не е по-висока

# 922
  • Мнения: 2 092
magnet_for_happiness на мен Начев така ми каза, че в зависимост дали кърмя ще ми я промени . Може и защото съм на ниска доза  Crazy

# 923
  • София
  • Мнения: 10 698
magnet_for_happiness на мен Начев така ми каза, че в зависимост дали кърмя ще ми я промени . Може и защото съм на ниска доза Crazy
Wink щото на мен ми я намали,при това два пъти, а съм активна кърмачка Grinning

# 924
  • Мнения: 2 092
А, аз не се надявам на по-ниска, то без терапия ще остана. Crazy Ставам нервна и лоша без еутирока  Mr. Green

# 925
  • Мнения: 31
Да разбирам, че продължавам да си пия еутирокса до раждането без да го спирам?

# 926
  • София
  • Мнения: 10 698
Да разбирам, че продължавам да си пия еутирокса до раждането без да го спирам?
Еднокринолог нямаш ли? Трябва да отидеш преди раждането ТОЙ да ти обясни какво и що...
Иначе-да, обикновено хормона не се спира.

# 927
  • Мнения: 31
Имам ендокринолог при когото ходя, въпреки че нещо не съм съвсем доволна от него, но съм от малък град и добрите специалисти са далеееч. На преглед ще отида след празниците и тогава ще стане ясно, а иначе исках да получа информация и от някой, който вече е минал по този път.

# 928
  • София
  • Мнения: 16 691
Здравейте, надявам се някой да може да ми отговори: със здрава ЩЖ съм, но съм на Л- тироксин 0,25 заради ТСХ около 3( преди ин- витро го искат под 2).
Та въпросът ми е: след като родя, може ли да спра веднага Л- тироксина, че нещо не ми се занимава с Начев newsm78

# 929
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Та въпросът ми е: след като родя, може ли да спра веднага Л- тироксина, че нещо не ми се занимава с Начев newsm78

Дали и кога ще го спреш зависи от стойностите, които ще бъде ТСХ тогава. Това, че преди да почнеш Л-тироксина е било около 3 не е гаранция, че и после ще е толкова. Принципно има момичета, които нямат нужда от хормона след раждането, но така наизуст едва ли ще може някой да ти отговори, нещата са строго индивидуални.

Не е задължително да се занимаваш с Начев точно  Wink

Общи условия

Активация на акаунт