болест на Хашимото и бременност

  • 334 825
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 1 380
  • Мнения: 1 221
Бяхме при доктор Начев на преглед, останах  възхитена от прегледа, вниманието и компетентността на доктора!!! Препоръчвам го горещо!
Записвам се  при вас и аз съм със същата диагноза  Тсх ми е 2,4 сега трябва да стане под 2 ..
Всичко останало е в норма!  Успех на всички! bouquet

# 1 381
  • Мнения: 647
Започнах опита си с ТСХ 3.09,като доктора ми изписа Л Тироксин 25 мг.веднъж дневно и каза,че до трансфера ще падне.Вчера 13 ден след трансфер теста ми е положителен,но ТСХ вече е 5.19. От днес по препоръка на гинеколога пия 50 мг.,но днес не успях да се вредя при ендокринолога,имам час за утре.Много се шашнах.Мислите ли,че хващам навреме нещата и ще успея да го смъкна?

# 1 382
  • Мнения: 16 871
Здравей, не се притеснявай, абсолютно навреме хващаш нещата. Доктори са ми обяснявал и,  че при Б. TSH скача много рязко и затова се увеличава дозата на Еутирокса.  Лека и безпроблемна Б. Ти желая  bouquet и едно сладко  baby_neutral на финала.
Започнах опита си с ТСХ 3.09,като доктора ми изписа Л Тироксин 25 мг.веднъж дневно и каза,че до трансфера ще падне.Вчера 13 ден след трансфер теста ми е положителен,но ТСХ вече е 5.19. От днес по препоръка на гинеколога пия 50 мг.,но днес не успях да се вредя при ендокринолога,имам час за утре.Много се шашнах.Мислите ли,че хващам навреме нещата и ще успея да го смъкна?

# 1 383
  • Мнения: 14
Здравейте.
Имам следните въпроси:
1.Дали има майки с хипотироидизъм ( намалена ) функция на щитовидната жлеза + поликистозни яйчници?
2. Ако да колко килограма са качили по време на бременността и най -вече колко са свалили след раждането , за колко време и как?
Аз съм с тези проблеми и   стартирах с доста наднормено тегло, което просто се борих с години да сваля, но точно преди да забременея свалих 5-7 кила и веднага забременях :0
Просто точно се отключи процеса по сваляне и веднага забременях с бебо.
Сега съм в 38 гестационна седмица и всеки момент чакам да го родя, но качих 24 кг до момента. Първа бременност ми е, не пия нищо от самото начало, защото всички хормони са ми в норма и ме водят в  еутироидно състояние, но всеки месец ми следят хормоните на щитовидната жлеза - основно ТСХ-то, за да се назначи нещо, ако някой хормон излезне от нормата.

# 1 384
  • Мнения: 2 532
Не съм с тези проблеми, но да те поуспокоя, че със самото раждане едни 5-7кг си заминават покрай бебе, плацента, околоплодни води...

# 1 385
  • Мнения: 18
Знаете ли колко време след раждане има смисъл да се пускат изследвания?

# 1 386
  • Мнения: 2 532
На мен ендокринологът ми каза 2 месеца след раждането да пусна.

# 1 387
  • Мнения: 39
Охх, момичета аз съм доста притеснена. Днес ми е първи ден закъснение и имам положителен тест за бременност. Пуснах тсх и е 5.3 ужас. Утре е неработен ден, нз дали ще намеря някого да ми назначи лечение. Чудя се дали да не си самоназнача л тироксин 50?
Тсх съм изследвала единствено преди година и беше 2.7

# 1 388
  • Мнения: 647
Sara отговорих ти на лично,но мисля,че спокойно можеш да пиеш по 50 мг. докато идеш на преглед.Аз така пих по препоръка на моя гинеколог.

# 1 389
  • София
  • Мнения: 199
На мен д- р Начев ми каза ,  3-я месец след раждането е най -  критичен. Защо - не съм питала Simple Smile

# 1 390
  • Мнения: 295
Здравейте! Присъединявам се и аз към вас  bouquet
Предстои ни втора инсеминация, но в момента се опитвам да сваля ТСХ от 5,45. Обикновено си беше около 3,40, и се мъчех да го сваля с постепенно увеличаваща се доза, защото не се повлияваше никак стойността. Но през есента на 2015 /бях 100 мг Л-Тироксин/, нещо рязко падна на 0,83 и аз се уплаших и няколко дни не пих хормони. После продължих със 75 мг Л-Тироксин. След ТСХ взе че скочи рязко на 6,66 - това го разбрах през януари 2016, когато се усещах и физически никак не добре.
Вече имам и диагностициран Синдром на Хашимото, като до сега си беше лек тироиден синдром с леко повишени хормони...
Не ги разбирам тези хормони - бавно се свалят, а пък могат да скачат рязко  newsm78

# 1 391
  • Мнения: 93
Аз съм с Хашимото от 1 месец .Открих го случайно на ехограф и изследвания ТСХ-21.9. След месец прием на Л-тироксин 100 сега ТСХ е 0.21 Мат-495 тат-20. Лекарят ми каза да продължа да пия по 1 табл. от 100 без неделя и чак след 6 месеца да отида на преглед.Когато го питах дали мога да забременея ми каза, че с това високо ТСХ няма да стане, но след като се свали тогава.Сега каза, че е наред, но някак си ми е странно за 1 месец толкова бързо да го сваля. И се питам дали ще е проблем за забременяване сега ?Добър ли е според Вас резултата за забременяване?

# 1 392
  • Мнения: 16 871
Аз съм с Хашимото от 1 месец .Открих го случайно на ехограф и изследвания ТСХ-21.9. След месец прием на Л-тироксин 100 сега ТСХ е 0.21 Мат-495 тат-20. Лекарят ми каза да продължа да пия по 1 табл. от 100 без неделя и чак след 6 месеца да отида на преглед.Когато го питах дали мога да забременея ми каза, че с това високо ТСХ няма да стане, но след като се свали тогава.Сега каза, че е наред, но някак си ми е странно за 1 месец толкова бързо да го сваля. И се питам дали ще е проблем за забременяване сега ?Добър ли е според Вас резултата за забременяване?


Аз забременях с високо ТСХ над 4.4. Лекарите искат за начало на бременността ТСХ да бъде под 2, някой и под 1, защото в първите месеци на Б се увеличават стойностите 4 пъти и става опасно. Слушай лекаря и прави редовно изследвания и всичко ще бъде наред.  bouquet

# 1 393
  • Мнения: 9 276
Аз съм с Хашимото от 1 месец. Открих го случайно на ехограф и изследвания ТСХ-21.9. След месец прием на Л-тироксин 100 сега ТСХ е 0.21 Мат-495 тат-20. Лекарят ми каза да продължа да пия по 1 табл. от 100 без неделя и чак след 6 месеца да отида на преглед. Когато го питах дали мога да забременея ми каза, че с това високо ТСХ няма да стане, но след като се свали тогава.Сега каза, че е наред, но някак си ми е странно за 1 месец толкова бързо да го сваля. И се питам дали ще е проблем за забременяване сега ?Добър ли е според Вас резултата за забременяване?


Идеален е. Аз забременях с ТСХ 0,30 и в първите месеци го поддържах под 1,0.

Цитат
Лекарят ми каза да продължа да пия по 1 табл. от 100 без неделя и чак след 6 месеца да отида на преглед.
В никакъв случай не слушай този лекар, 99% от ендокринолозите в България не знаят как се контролира Хашимото. Казвам ти го като човек пострадал години наред от подобни лекари и "ела отново след 6 месеца". Накрая се оправих след като сама взех да си пускам изследванията и да си коригирам дозите. Ако си от София или наблизо отиди при д-р Начев http://zdravencatalog.com/d-r-emil-nachev-endokrinolog-sofia/ той е най-добрия, особено за забременяване, ако ли не, ти сама си пускай изследвания на всеки 45 дни ако не си бременна и на всеки 30 дни ако си бременна. ТАТ и МАТ няма смисъл да пускаш повече само ТСХ, а ако забременееш ТСХ + ФТ4. Успех.

Последна редакция: нд, 29 май 2016, 00:33 от LillyM

# 1 394
  • Мнения: 93
Благодаря Ви , че споделихте своя опит!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт