С какво ВИЕ дразните най-много свекървите си?

  • 18 358
  • 199
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 258
в началото я дразнеше това че се омъжих за дина и,че говоря много и това което казвам е истина,че готвя с подправки а тя без,всъщност в началото я драснеше май всичко.Сега нямам идея какво я дразни,не ме и интересува честно казано,тя не е лоша ,но е такава и няма да се промени.Ще се виждаме веднъж в годината и това лично мен много ме устройва,впрочем всички ни!

# 166
  • София
  • Мнения: 1 395
Със забележките си как се процедира с децата ми и това че поставям правила над отношението към тях когато сме заедно (и аз, и тя, и децата)..нормално донякъде Party

# 167
  • До морето :)
  • Мнения: 328
По принцип с моята се обичаме, след като се виждаме рядко  Laughing Не живее в България и през малкото време което прекарва тука гледам, да не се заяждам.
Все пак си вкарвам някое и друго изречение  Blush
Двама доктори казват, че бебето ще е момиче, но аз лично гледам да не си го набивам в главата, защото все пак стават грешки. А тя вече не знам колко ролкички е оплела. Добре е, че има желание, но няколко пъти и казах, да не си "вади очите", все пак стават грешки и накрая да не се окаже, че е плела за този дето духа. Как можело да приказвам така, на нея някаква гледачка ѝ била казала, че този и син щял да има момиченце  Shocked Shocked Shocked
Останах втрещена и сега още и още като ме пита дали се грижа за внучката ѝ, всеки път и казвам, че може да излезе момче, за да я дразня  Embarassed

# 168
  • Мнения: 85
Едно от нещата,които я дразнят в мен е че съм чистница каквато тя със сигурност не е.Има и други неща по отношение на характера ми.За себе си със сигурност е права.Ние сме много ама много различни по начин на мислене,култура и т.н.

# 169
  • Мнения: 2 032
Със съществуването си?

# 170
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Със сигурност я дразня с много неща, най-малкото защото имам усещането, че живеем в различни светове. Но с нищо не го е показала открито. Целево никога не съм я дразнила, впрочем никого не дразня нарочно.

А, сетих се, мърмори, когато й отидем на гости за обяд, а не сме я предупредили от предишния ден. Винаги държи да сготви поне по 3 манджи, а я лишаваме от тази й възможност предвид времевото ограничение  Twisted Evil А кажа ли й, че не сме отишли, за да ядем, а за да я видим, вече тотално възроптава  Laughing

А пък и синът й вече не е нейн, а мой и на дъщеря си!

От това по-голяма дразнитба - здраве  Mr. Green

# 171
  • Мнения: 263
Моята свекърва е способна и на 'Добър ден' да се подразни. Толкова е ревнива, така ме е диаболизирала, че всичко, до което се докосна за нея става недобро...Дори и да и направя приятна изненада или жест го приема като провокация. Каузата да се спогаждаме е напълно загубена. Лошото е, че няма нещо, което на мъжа ми и мен да не ни е общо - и планове и ваканции и подаръците, които правим също са от двама ни...Така че за по-сигурно тя се дразни на всичко по default.

# 172
  • У дома !
  • Мнения: 700
Моята се дразни и видимо го показва от:
-това,че ходя на маникюр и фризьор редовно
-това,че купувам скъпи дрешки на детето ми
-това,че нямаме семеен бюджет с мъжа ми и той не може да разполага с парите ми
-това,че парното в нас непрекъснато работи,като дойде дори го спира и аз полудявам като видя,че радиатора е на нула ooooh!
-това,че не искам да ходя на селото им
-това,че имам много приятели
-това,че майка ми е по-готина от нея Peace

# 173
  • София
  • Мнения: 10 474
Това, че според нея моите роднини не им чинят достатъчно уважение. Друго съществено - не. А, да, и че записах детето на "обществена" детска градина.  Mr. Green

# 174
  • София
  • Мнения: 2 217
Не давам децата на градина, не давам да им облизва приборите за хранене, да пие с тях от една чаша, командвам сина й, когато са болни не давам да виждат децата /и обратното също/, че се ожених за сина й тайно, защото не ме искаха/заради детето ми от първия брак/ и още и още....
Сега нещата са спокойни - научихме се взаимно да се уважаваме, нищо, че не се обичаме особено....
Помагат ми много и ние на тях също.

# 175
  • Мнения: 2 457
Как се научава това?  Thinking
Аз не бих се пънъла да се харесвам на някой, ако той не ме приема и то заради това, че имам дете от първи брак Tired. Изобщо не харесвам предубедени хора и не искам да си правя труда да ги убеждавам в нещо...Все ми е тая дали на моят мъж майка му ме харесва. Що тя не се постарае да ми се хареса, ами аз на нея Confused. Като се замисля, тя трябва да ми се "подмазва", защото синът и е в моите ръце сега и мога да го тормозя ако ме нервира Laughing. И въобще, защо снахата трябва да се старае, а свекървата само да изисква...не е честно така.

# 176
  • Мнения: 1 054
Отказах да сложа покривка или мушама на масата в кухнята, отказах каренцата за стъклената маса в хола и с цялата си наглост не си мия мивките с белина!  Whistling

# 177
  • Бургас
  • Мнения: 364
Предполагам, че има неща, които и правят впечатление (чак дразнят едва ли, но все пак не знам), но не ми е споделяла. Умишлено не бих подразнила никого - не ми е в природата да предизвиквам хората, най-малко по-възрастните от мен. Ако не ме беше харесала, щях да се дистанцирам, но не и да я дразня. Радвам се, че поддържаме хубави отношения.
В един град сме, виждаме се горе-долу в седмицата веднъж. Никога не съм смятала, че е длъжна да ми помага с каквото и да било. Ако се случи да е сама с малката (много рядко), си спестявам наставления, защото все пак е баба на детето, не детегледачка срещу заплащане и съответно нямам право да раздавам "заповеди". Изслушвам съвети, някои са ми били от полза, други съм подминавала. Има неща, с които не съм съгласна в нейния светоглед, но това е мое мнение и не съм си позволявала да и кажа: "Не си права", примерно. Да, бих споделила мнението си, но информативно. Имаме възрастова разлика 40 години.
Разбираме се, приятно ми е да общувам с нея, уважаваме се. Често се обаждам за някоя рецепта или да обсъдим герои от сериала, който и двете следим или пък някоя книга. И двете работим, образовани сме, имаме разностранни интереси, но това не ни пречи да погледнем и някой сериал. Никой не се бърка в живота на другия и смятам, че така е редно.
И за сведение само да кажа - мъжът ми и моята майка не се разбират, и двамата си имат свои причини за това и всеки е прав за себе си. Тежко ми е, но това по никакъв начин не се отразява на моето отношение към майка му.  Peace
Повечето от споделените драми между свекърва и снаха във форума ми изгледат като пресилени такива и преекспонирани в съзнанието на участниците. Разбира се, има и наистина тъжни случаи, но са единици. Другите биха си спестили нервите, ако проявяваха малко повече такт и разбиране към по-възрастния и различен от тях човек. Както, разбира се, важи и обратното. Но все пак не забравяйте, че това са хора от друго поколение с други разбирания.

# 178
  • София
  • Мнения: 2 381
Не правя нищо с цел да я дразня. Живея така, както ми харесва. Сигурно се дразни с това, че не може да ме върти за носа, но...

# 179
  • Пловдив
  • Мнения: 870
С нищо не я дразня, тъй като сега не живеем заедно. Преди сме живяли заедно и не ми е показвала с нещо, че я дразня. По- скоро аз съм се дразнела от нейното поведение. Не ми се е мешала нито в чистене, нито в готвене, нито в съвети относно отглеждане на детето /но така съм се поставила, може би/...
И като се замисля живот и здраве, че и аз ще стана свекърва...лелееее хич не съм лесна, ама май трябва да се съобразявам тогава! Crazy

Общи условия

Активация на акаунт