Децата и ските 2

  • 15 742
  • 202
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 907
Браво на момчето! Дано има още сняг, да напреднат още децата Wink Ски-учителят ли снима? ('щото постоянно дава инструкции Wink)

# 181
  • Мнения: 3 379
Моето голямо момче ходи в петък с татко си и едни приятели на ски на Витоша и баща му, като видял, че лифтът на Меча поляна не работи, го пуснал направо по пистата на Романския Simple Smile Каза, че първият път се пускали един час, но вторият път се пуснал за 20 минути. Освен това татко му е на мнение, че нищо не са го научили в ски училището - не че е ходил кой знае колко много, но все пак две поредни години... То ние го видяхме това и миналата година де, като ходихме да ги гледаме накрая на ски-училището.

Гого е много ентусиазиран и искаше още на следващия ден да ходи пак. Сега ще трябва вече задължително да му купим каска (досега не сме, защото се пускаха по една смешна пистичка на ски училището). Така че ще съм благодарна за отзиви каква каска, как да я избера, има ли някъде намаления в момента...

Последна редакция: пн, 07 мар 2011, 16:22 от SZA

# 182
  • София
  • Мнения: 512
Гертрудка, ски учител снима, да, той кара само със ски учител все още  Peace

# 183
  • Мнения: 2 037
Браво на Гого!
Ние в събота бяхме на "Офелиите". Новоизлюпената ми скиорка се научи да се качва с влека. Heart Eyes
Към 14 часа обаче стана невероятна лудница. На влековете се заформиха много дълги опашки.
И си тръгнахме.
Имаше много деца на ски-училище.
Няма такава загуба на време и пари, уикенда на ски-училище на "Офелиите".  ooooh! Въобще не караха. През седмицата съм ги гледала, много по-интензивно е.

# 184
  • София
  • Мнения: 4 285
Моето голямо момче ходи в петък с татко си и едни приятели на ски на Витоша и баща му, като видял, че лифтът на Мечи чал не работи, го пуснал направо по пистата на Романския Simple Smile 
Лифтът на Мечи чал е до Чепеларе и си работеше яко през празничните дни, явно за друг лифт става дума.
Каските за малки имат един регулиращ щифт на тила, който обира малки луфтове. Каската трябва да е плътно прилепнала по главата, но без да стяга. С няколко проби се стига до оптималния вариант, важното е да има избор на размери.
В SLS има избор, а и продавачите са компетентни и дават консултации. Дали има намаления в момента не зная, но се интересувам, тъй като дъщеря ми си счупи онзи ден очилата.

# 185
  • Мнения: 3 379
Моето голямо момче ходи в петък с татко си и едни приятели на ски на Витоша и баща му, като видял, че лифтът на Мечи чал не работи, го пуснал направо по пистата на Романския Simple Smile 
Лифтът на Мечи чал е до Чепеларе и си работеше яко през празничните дни, явно за друг лифт става дума.
Каските за малки имат един регулиращ щифт на тила, който обира малки луфтове. Каската трябва да е плътно прилепнала по главата, но без да стяга. С няколко проби се стига до оптималния вариант, важното е да има избор на размери.
В SLS има избор, а и продавачите са компетентни и дават консултации. Дали има намаления в момента не зная, но се интересувам, тъй като дъщеря ми си счупи онзи ден очилата.

Мерси. Така или иначе ще отидем до СЛС. За пистата - да, исках да кажа Меча поляна, сега ще поправя  Embarassed

# 186
  • Мнения: 5 255
Браво на Гого!
Ние в събота бяхме на "Офелиите". Новоизлюпената ми скиорка се научи да се качва с влека. Heart Eyes
Към 14 часа обаче стана невероятна лудница. На влековете се заформиха много дълги опашки.
И си тръгнахме.
Имаше много деца на ски-училище.
Няма такава загуба на време и пари, уикенда на ски-училище на "Офелиите".  ooooh! Въобще не караха. През седмицата съм ги гледала, много по-интензивно е.
Затова се качваме към 15.30  Grinning ,/на Ветровала/

# 187
  • Мнения: 3 576
Ветровала до колко часа работи, не ви ли остава много малко време за каране??
Ние бяхме там в петък и се учудих колко спокойно беше по влековете, но си го обяснявам с това, че народа се беше изнесъл масово тези почивни дни.

Как е там в обикновена събота, т.к много ни хареса пистата и ми се иска пак да отидем с детето?

# 188
  • Мнения: 2 037
През седмицата спираха "Офелиите" в 15 часа, през уикенда мисля 16. На "Ветровала" не са само те, така че mama да каже.
Но когато ние слизахме към 14 часа имаше непрекъсната колона от паркирали коли между двете писти, която продължаваше и много под "Ветровала". А срещу нас се движеше непрекъсната колона от качващи се коли нагоре. И това по целия път до Бояна. Явно хората се бяха наспали.  Grinning

# 189
  • Мнения: 605
Така че ще съм благодарна за отзиви каква каска, как да я избера, има ли някъде намаления в момента...

Намаления има навсякъде. Миналата седмица купих каска за себе си от SLS.

Проблемът обаче е, че вече няма голям избор (като номера), аз доста се затрудних да избера.

Продавачите помагат при избора.

# 190
  • София
  • Мнения: 4 285
Колко е намалението в момента в SLS-a?

# 191
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
gertrudka, радвам се, че ти е свършила работа моята информация  Grinning
ivka76, браво на момчето! Прави ми впечатление как целеустремено се спускат всички дребосъци, много са сладки  Heart Eyes На коя писта е правено първото видео?
SZA, и аз съм забелязала, че в ски училищата прогресът е наистина бавен. Обикновено влекчетата са доста натоварени, губят много време докато се качат. После кое паднало, кое станало, пак се изчакват и то денят минал  Rolling Eyes Дори и учителят да е супер добър, просто времето не е добре уплътнено. Синът беше по-голям, на 8 години, като го записах на ски училище. Ходи три дни, на четвъртия каза, че искал с мен и че ако ще го пращам със ски училище, той не искал да кара ски. Започнахме с Помагалския, първите пъти така и не стигна до края на влека трудно му беше, но поне през гората в неутъпкания сняг двамата се научихме как се минава  Laughing Той прояви желание да пробва и Романски. И там отидохме, но се озори на стената и продължихме на влека на Помагалския. На следващия ден отново помоли да пробва Романски и се отпусна. А децата, които бяха в една група с него, още ги мъчеха на учебното влекче  Rolling Eyes Повече на ски училище не го записах. И щерката никак не исках да я записвам на училище, но тук открих тази изкуствена писта, групите са от по 2-3 деца, понякога дори е била сама в група! Въобще не мисля да й губя краткото време, когато сме на сняг, по ски училища.

# 192
  • София
  • Мнения: 512
На писта Стойките, на Пампорово  Peace

# 193
  • София
  • Мнения: 3 064
Здравейте! Аз съм ски учител  на Алеко. Ако имате някакви въпроси относно децата и ските, ще се радвам да ви помогна. Пишете на лични, че рядко вече влизам тук  Simple Smile Поздрави и успехи!

# 194
  • София
  • Мнения: 570
Аз пък от Мачирски останах много доволна. Peace Записахме синът ми (7 год.) през февруари за 3 уикенда. Напълно начинаещ е. Караха на Офелиите. Последната неделя се качихме и ние с баща му, за да видим за какво си даваме парите. Mr. Green Оказа се, че си заслужава. Каката им обръщаше  много внимание, много им помагаше, много им обесняваше. Качиха ги на влека още вторият уикенд. Не съм броила стриктно точно по колко пъти ползваха влека, но горе-долу по 5 пъти преди обед и и 5 пъти следобед, не бяха по-малко със сигурност. Мисля, че за малки деца повече от това не е нужно.
Определено децата бяха научени на доста неща и като за първи 6 дни това е напълно достатъчно. Peace

Общи условия

Активация на акаунт