Отговори
# 660
  • Мнения: 624
И аз съм малко в такава ситуация - искам нещо,което ще е добре за семейството ми/поне така мисля и вярвам/, но постоянно ми се появяват малки пречки,които доста затормозяват нещата.И понеже съм по средата на пътят ,все се питам - дали пък тези пречки не ми подсказват нещо, или пък са точно там,за да продължа да се боря,за нещото ,което усещам,че ще е добро за нас? Thinking

Знаците! Остави се на интуицията ти да ги разпознае!  Hug 

# 661
  • София
  • Мнения: 3 648
Когато се бях вманиачила в идеята да имам второ дете, 7 цикъла не забременях, а преди това зачевах от раз. Чак, когато реших, че трябва да се примиря, че може и да не ми е писано, престанах да го приемам като идея фикс и забременях.

# 662
  • Мнения: 73
Момичета, съгласна съм за " пускането" на желанията. Прочетох го за пръв път при Зеланд и се замислих как става тая работа... После взех редовно да се зареждам положително с клипчета, музика, медитации, афирмации и започнах да "пускам" желанията си. Както казва Зеланд -"просто се чувстваш все едно отиваш да си купиш вестници от будката", отпуснат си и ти е приятно. И интересното е, че така запазвам много повече от положителната си енергия и я използвам за другите си дела, не се впускам в размисли и несигурност кога, как и защо ще се сбъдне. Че и търпението като добродетел Simple Smile си развивам така. Дори се научих да искам и да правя много по- големи неща, отколкото исках преди това.
Аз го виждам така - колкото повече даваш, толкова повече получаваш. Даваш радост, вяра, безусловна любов, ум, мъдрост, доброта, професионализъм. Каквото имаш.
Между другото - и в тая ни темичка правим така : даваме си хубави неща и още повече получаваме Heart Eyes Обичам ви и ви желая хубави сбъдвания днес, утре, през годината. После - още Hug

# 663
  • Мнения: 1 346
Здравейте и от мен  Hug
Съгласна съм със всяко едно от изказаните мнения за т.нар "вкопчване", но според мен човек трябва да е верен на себе си и щом изпитва вътрешна необходимост да се вълнува от даден проблем да търси информация или да предприема действия е най-добре да го направи, защото по този начин той ще открие много нужни за него неща и също така в момента, в който се почувства уморен "да рови" отново да се остави на интуицията си да го води и "да зареже всичко",т.е някак от сомосебе си той знае, че вече е време чудото да се сбъдне. Т.е няма да ни помогне нито насилственото отказване нито насилственото впрягане и бутане на нещата, има си време и за едното има време и за другото и накрая разбира се има време и за наслаждение от сбъднатата мечта/желание.

Приятен ден на всички   bouquet Много стимулиращо ми действат споделените радости   bouquet  bouquet

# 664
  • В друго измерение
  • Мнения: 155
Много интересна тема коментирате  Hug

Тези дни постоянно отварям темата, чета назад, чета линковете. Изпитвам някаква силна нужда да си споделя толкова много неща  Embarassed
Момичета, може би ще задам странен въпрос, но ме вълнува  Embarassed
Какво точно е "вкопчването" според вас? Знам, че всеки го интерпретира различно, но... Вкопчване ли е когато съзнанието ти само те кара да мечтаеш, да визуализираш? Без съзнателно да насочваш мислите си към желанието, но просто в някакъв момент за секунди или минута изведнъж виждаш пред очите си сбъднатото ти желание...когато абсолютно без съзнателно да инициираш мисли, цялото ти същество се връща там, обратно в мечтата ти.
Когато не си отчаян в желанието си чак до нетърпимост, живееш си живота нормално, не мислиш постоянно за това и все пак без да се усетиш в един миг преместваш очи от монитора, съвсем примерно, и пред тях виждаш картини, каквито желаеш наистина...
И как всъщност се "пуска" желанието? Когато искаш нещо, то неволно се появява в мислите ти отново и отново - тогава с контрол ли, просто отпъждате мисълта за него?
Не знам дали се разбира какво имам предвид, май го написах доста объркано  Crazy
Извинете ме, че стана толкова дълго...  Embarassed

# 665
  • Мнения: 1 346
Heartbeat това, което описваш аз не го третирам за вкопчване, напротив. Вкопчване, според мен е когато много искаш нещо, то не става и ти се тормозиш с това, търсиш информация, опитваш се да предизвикваш събития и всякакви от рода съвсем съзнателни действия от твоя страна. Момичетата, които са писали по-горе мисля, че имат предвид това, а "за пускане" на желание е достигане на това, което става при теб, т.е липсата на несбъднатото по никакъв начин не затормозява съзнанието ти, деня ти и т.н, а само ти носи чувство на радост все едно че се е сбъднало и ти е едно хууууубаво  Grinning

# 666
  • Мнения: 287
Ето защо считам,че : Трябва да сме скромни в желанията си и умерени в мечтите си.

Аз пък съм на принципа, че скромността краси човека, когато той няма други добродетели (цитат на мой колега)...

Ако поискаш малко, ти се дава малко сила за реализация на желания по принцип. И ако се изправиш пред по-голям потенциал за растеж, не можеш да се справиш. Затова искам много. Винаги!

И аз мисля като теб и твоя колега Simple Smile Имаше и едно друго,вече доста изтъркано- "Човек е толкова голям ,колкото са големи мечтите му"

# 667
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
nikolexa  Wink  хувава къща (подписа)  Hug и мойта е подобна по-голяма  Joy

и имам басейн с любимите ми рибки Кой (подпис)  Flutter




 Hug

# 668
  • Мнения: 3 929
Heartbeat това, което описваш аз не го третирам за вкопчване, напротив. Вкопчване, според мен е когато много искаш нещо, то не става и ти се тормозиш с това, търсиш информация, опитваш се да предизвикваш събития и всякакви от рода съвсем съзнателни действия от твоя страна. Момичетата, които са писали по-горе мисля, че имат предвид това, а "за пускане" на желание е достигане на това, което става при теб, т.е липсата на несбъднатото по никакъв начин не затормозява съзнанието ти, деня ти и т.н, а само ти носи чувство на радост все едно че се е сбъднало и ти е едно хууууубаво  Grinning

Ох, !Diva!, съвсем се обърках вече. Добре де, хубаво, не търсим информация, оставяме желанието ей така - да се рее в пространството, ами това не е ли равносилно на бездействие от наша страна? Нали и ние трябва да положим усилие, да се постараем, да действаме, за да доведем нашето желание до сбъдване? Не е ли така? newsm78
Аз, например, искам да си купим жилище, то е очевидно. Ама как да се сдобия с такова, ако си стоя със скръстени ръце и не правя нищо, за да намеря парите, за да го купя и куп други неща, които са необходими за тази цел? Или просто да си го пожелая и да чакам да "ми дойде" отнякъде Laughing

# 669
  • Мнения: 90
Вкопчване за мен е страх. Този страх, какво ще стане ако не ти се случи желанието. Понякога дори може да е неосъзнат. Та заради този страх искаме толкова много дадени мечти да станат реалност. Поправете ме ако греша. В този смисъл има разлика да действаш под влияние на страха - вкопчването или да имаш мечта, която се рее свободно, и ти да действаш с лекота и желание да я постигнеш, но без да си воден от страха.  Peace

# 670
  • Мнения: 90
Днес имам рожден ден и по този повод ви пожелавам на всички прекрасен ден изпълнен с много любов и вяра!

# 671
  • Русе
  • Мнения: 11 926
 sv_harmony , много усмивки и приятни изненади на празника и през настъпващата за теб година.   bouquet

# 672
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Честит празник на sv_harmony много здраве и късмет!
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
И един въпрос... така по между другото, някой да е срещал из
нет-а "Изворът на женската сила" Лариса Ренар за онлайн за
четене или теглене. Преди време теми се коментираше...
не `и обърнах внимание , но днес нещо ме зачопли да зачета...

# 673
  • Мнения: 385
Честит Рожден Ден, sv_harmony! Да си много здрава, щастлива и да пуснеш всичките си желания!  Hug

# 674
  • Мнения: 3
Книгите на Лариса Ренар ги има свободно в руските сайтове  напр.:
http://booklinks.ru/index.php?newsid=3478
В БГ торентите още няма нищо за нея

Общи условия

Активация на акаунт