Отговори
# 675
  • Мнения: 1 280
sv_harmony , здрава и много щастлива,обичана и все така позитивна !   bouquet
Да, вкопчването е, когато толкова силно искаш едно желание да ти се сбъдне, че си мислиш, че ако не се сбъдне ,едва ли не е краят на Света... един вид да не можеш да преглътнеш евентуалното му Не сбъдване... 

# 676
  • Мнения: 1


  Да си честита sv_harmony! Всичко най-розово, много сбъднати желания и успешни дела!   bouquet

# 677
  • Мнения: 287

Аз, например, искам да си купим жилище, то е очевидно. Ама как да се сдобия с такова, ако си стоя със скръстени ръце и не правя нищо, за да намеря парите, за да го купя и куп други неща, които са необходими за тази цел? Или просто да си го пожелая и да чакам да "ми дойде" отнякъде Laughing

Прочети подписа на Desss Simple Smile  Там  е истината.
Някой път нещата идват и от "небето" ,ама и затова трябва да си си пуснал фиша Simple Smile

sv_harmony ЧРД, много любов и сбъднати мечти.

# 678
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Благодаря ти danitodani Hug
"...Само съмнението и страхът разделят хората от най-възвишените им идеали и от всяко желание на сърцето им. Когато човек е в състояние да желае, без да се безпокои, всяко желание ще бъде незабавно на мига изпълнено...."из ИГРАТА НА ЖИВОТА и как да я играем Флорънс Сковъл Шин

# 679
  • Мнения: 65
Ето защо считам,че : Трябва да сме скромни в желанията си и умерени в мечтите си.

Аз пък съм на принципа, че скромността краси човека, когато той няма други добродетели (цитат на мой колега)...

Ако поискаш малко, ти се дава малко сила за реализация на желания по принцип. И ако се изправиш пред по-голям потенциал за растеж, не можеш да се справиш. Затова искам много. Винаги!

Аз пък предпочитам да смятам, че Вселената не ми е длъжна за нищо и че е по-добре да се живее икономично и скромно, отколкото разточително. Голямо желание касае много енергия.
Смята се че Посветените могат да постигнат много (и имат силата за това) и въпреки това отказването от властта да става което ти искаш, и да влияеш така както ти искаш е важна стъпка.

Който има ще иска ли? Каква е причината да искаме? Ако постигнем нещо и пак искаме, докъде ще се стигне - това  създава нови причинно-следствени връзки. (Сансара) Важното е не да нямаш никакви желания или да искаш всичко, пък каквото стане, а да има  разумни/Божествени желания.
Стиха "По лесно камила ще мине през иглени уши, отколкото богат да влезе в Рая" се тълкува за "богатия" с много желания. Още повече ако не са изчерпани, след  смъртта на физическото тяло това е нещо което остава и мъчи (доколкото съм разбрал )
В Библията е дадено също "Търсете първом Царството Божие и Правдата Негова, и всичко това ще ви се приложи". И тук пак стигаме до въпроса, кое е това което истински ни е нужно...
И ако не го получаваме нужно ли ни е...
Този който изпълнява Божията Воля има и мир и неща които са му нужни, и никой не може да го тъпче. Според мен там трябва да е акцента. За това също има подходящи методи - да синхронизираме по-добре нашата воля с Божията (и да не влизаме в преразход, или поне доколкото може да го намалим)

Последна редакция: вт, 25 яну 2011, 19:10 от Vox populi

# 680
  • Мнения: 620
Лазарев,  смята, че големите желания обезточват живота ....

# 681
  • Мнения: 65
"Лазарев,  смята, че големите желания обезточват живота ...."
особено страстта!

# 682
  • Мнения: 9
Честито "помъдряване" sv_harmony  bouquet Пожелавам ти от сега нататък само хубавото на живота да те посещава,усмивката да те озарява и красотата да те спасява  bouquet

Абе хора, недейте така - от къде тръгнахте,до къде го докарахте Crazy Оставете ми малко мечти и желания,че вече не знам към коя категория съм Grinning Толкова много мечти и желания имам/то не е ли едно и също Thinking/, и мисля всичките да ми се сбъднат/или да си ги сбъдна/, ама така ме плашите малко Mr. Green Не съм алчна, не съм и нахална, ама съм си мечтателка-реализаторка Grinning Но пък виж, не се впивам в някое желание - йок,ако не стане -край. Според мен,когато човек мечтае,желае,наречете го както щете, това си е цел - а имаме ли цел-воала - цялата ни енергия,мисъл и действие започват да работят натам.Вселената реагира, нашето същество започва да прави крачките до големият финал - и нещата се случват/тук обаче е важно да си припомним и поговорката,да внимаваме какво искаме,защото може и да се сбъдне Whistling/. Ако пък нещо не става,започвам да си мисля,аз дали наистина толкова много съм го искала, или само съм си се гъбаркала, а то там-Вселенският разум,не можеш да го излъжеш,нали Grinning

Така че,мечтайте си,желайте си,ама и си дерзайте,че то лесно няма/на кого ли пък му трябва лесно-след борбата победата е сладка и пивка Party/. Аз обаче напоследък започнах да прилагам една малка хитрост - ако мечтата ми тормози мен и някой който обичам,значи не и е сега времето Peace

# 683
  • Мнения: 65
херметическата максима е такава: "ЗНАЙ, СМЕЙ, ИСКАЙ, МЪЛЧИ"

# 684
  • Мнения: 1 346
sv_harmony ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!

Бъди много щастлива и носи много радост на хората около теб! Бъди всичко онова, което желаеш да бъдеш!

Допада ми обобщението на sv_harmony, Free Will и на otilia относно страха, съмнението и тормоза, които ако изпитваме мечтаейки си за нещо, значи нещо не е наред. Разпознаем ли ги ето ни коректив.
Спомняте ли си във филма Тайната, Джери Хикс показваше нещо като пирамида, където ако изпитваме тези чувства, значи сме далеч от постигане на желание. Малко ми е смътно как точно изглеждаше, но имаше щестливи човечета на върха и сбъднати желания,  и уплашени и недоволни човечета по-надолу по пирамидата и съответно неосъществени желания. Ама и аз го обясних, т.е че първо е чувството после реализирането или съответно нереализирането на желанието.

# 685
  • Мнения: 679
sv_harmony,Честит Рожден Ден
Цитат
Абе хора, недейте така - от къде тръгнахте,до къде го докарахте Crazy Оставете ми малко мечти и желания,че вече не знам към коя категория съм Grinning Толкова много мечти и желания имам/то не е ли едно и също Thinking/, и мисля всичките да ми се сбъднат/или да си ги сбъдна/, ама така ме плашите малко Mr. Green
И аз се плашех отначало от подобни мнения,обаче след 5-6 дискусия откакто съм във темата по този въпрос ,и от това,което прочетох си изградих мнение и не отстъпвам от него.А то е следното-за големите желания се изисква голяма енергия -да,обаче ние спокойно можем да си я доставим като елиминираме нещата ,които ни я отнемат-страховете,безпокойствата и вината.Тези три неща крадат най-много от наличната ни и даващата ни се постоянно по енергийните канали енергия.Освободим ли се от тримата крадци и изчистим енергийните си канали от блокажите можем да постигнем всичко което си пожелаем.

# 686
  • Мнения: 1 422
Вокси, причината да искам е стремежът към развитие. Това с "просветените" ми е тооолкова помпозно, че държа публично да се разгранича от подобни квалификации. Ти може да си от категорията велики, но аз съм човек.... Един цял живот не стига, за да постигне човек целите си, ако се е приготвил за дълго разстояние. Целите растат с порастването на хората.

# 687
  • Мнения: 1 518
Аз, например, искам да си купим жилище, то е очевидно. Ама как да се сдобия с такова, ако си стоя със скръстени ръце и не правя нищо за да намеря парите, за да го купя и куп други неща, които са необходими за тази цел? Или просто да си го пожелая и да чакам да "ми дойде" отнякъде Laughing
Прочети подписа на Desss Simple Smile Там е истината. Някой път нещата идват и от "небето",ама и затова трябва да си си пуснал фиша Simple Smile
sv_harmony ЧРД, много любов и сбъднати мечти.

За играта на тото и пускането на фиш – най добре с малки суми, но редовно, и задължително с едни и същи числа.
На това аз му казвам да дам шанс на Съдбата.
sv_harmony честит рожден ден, жива, здрава и много щастлива  bouquet

# 688
  • Мнения: 287


За играта на тото и пускането на фиш – най добре с малки суми, но редовно, и задължително с едни и същи числа.
На това аз му казвам да дам шанс на Съдбата.



 Laughing Laughing Laughing Laughing Аз съм от редовните, само с една колонка , обаче винаги различни числа. Simple Smile

Мисълтта ми беше, че винаги когато искаме нещо,трябва и действие,само мечтане,ритуали и молитви не правят нещата.

nikolexa  Wink  хувава къща (подписа)  Hug и мойта е подобна по-голяма  Joy

и имам басейн с любимите ми рибки Кой (подпис)  Flutter

 Hug

Ето колко съм скромна виждаш ли Simple Smile На мен и тази ми стига.Важното е обаче мястото, решила съм там да изживея останалата част от живота си.По таз мечта "работя" сега Simple Smile

# 689
  • Мнения: 65
"Вокси, причината да искам е стремежът към развитие. Това с "просветените" ми е тооолкова помпозно, че държа публично да се разгранича от подобни квалификации. Ти може да си от категорията велики, но аз съм човек.... Един цял живот не стига, за да постигне човек целите си, ако се е приготвил за дълго разстояние. Целите растат с порастването на хората."

по-скоро нека се разбира поста ми като акцент на разумните желания. Щото ако са неразумни, последствия така или иначе ще има.
Не случайно "ЗНАЙ" е преди "СМЕЙ" и "ИСКАЙ".
Мисля че няма да навреди ако имаме разумни желания вместо и разумни, и неразумни:)
(за само неразумни даже да не коментирам)

Общи условия

Активация на акаунт