Отговори
# 690
  • Мнения: 620
Sweta Hug много точно си го казала за грабителите ни.

Не позволявайте да загубите темпото на вашият собствен път на развитие с онези, които биха ви отклонили като създават хаос на Земята. Игнорирайте техните действия и думи, пораждащи страх и така ще ги лишите от вашата енергия!

# 691
  • Мнения: 636
humanis,не че ти връщам комплимента,но  и твоето изказване е много точно Hug
Това правя от доста време- игнорирам действия,думи ,картини, мисли телевизионни предавания,филми-с две думи всичко,което може да спре развитието ми,лишавайки ме от енергия.

# 692
  • Мнения: 65

Ето колко съм скромна виждаш ли Simple Smile На мен и тази ми стига.Важното е обаче мястото, решила съм там да изживея останалата част от живота си.По таз мечта "работя" сега Simple Smile
и..после какво - замък в Алпите?

# 693
  • Мнения: 1 422
"Вокси, причината да искам е стремежът към развитие. Това с "просветените" ми е тооолкова помпозно, че държа публично да се разгранича от подобни квалификации. Ти може да си от категорията велики, но аз съм човек.... Един цял живот не стига, за да постигне човек целите си, ако се е приготвил за дълго разстояние. Целите растат с порастването на хората."

по-скоро нека се разбира поста ми като акцент на разумните желания. Щото ако са неразумни, последствия така или иначе ще има.
Не случайно "ЗНАЙ" е преди "СМЕЙ" и "ИСКАЙ".
Мисля че няма да навреди ако имаме разумни желания вместо и разумни, и неразумни:)
(за само неразумни даже да не коментирам)

Ти си уникален образ, всеки път като си обясниш какво си искал да кажеш, се оказва, че е нещо много смислено. Обаче вместо да говориш с "обикновени" думички отначало все се хвърляш на големи изказвания.... Мир, друже, мир!

Хармони,

Пожелавам ти красива, благоуханна, щастлива, романтична и изненадващо нежна пътечка от рози пред тебе



И като говорихме тези дни за хубавите неща в нашия живот - екипът ми, тези хора са моята гордост. Чест е, че работя с тях. И в леки, и в тежки дни сме като един отбор. Сега например непредвидено се случи да отсъствам две седмици - ей така от днес за утре. Трябваше само 3 дни заради изкачването на Синай, но се разболях преди това (да да, знам за чистенето, вече всички ми го казаха  Embarassed) и те поеха всичко, а в момента е период с доста ангажименти. Благодаря ви, момичета и момче  Laughing

# 694
  • Мнения: 65
спам! Stuck Out Tongue

"Ако се бях омъжила за Брад Пит, животът щеше да е по-хубав..."
http://www.webcafe.bg/id_131331823_Za_kakvo_si_mechtayat_blondinkite
Simple Smile

# 695
  • Мнения: 7
sv_harmony,
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!!
Здраве, щастие, любов, късмет, успехи и сбъднати мечти! newsm51

# 696
  • Мнения: 3 034
За паркирането потвърждавам. Като няма места на паркинга, винаги си казвам: по-добро ще се освободи. Е, няма случай да не е станало в рамките на няколко минути.  Grinning Вчера ми отрязаха детските, решили хората, че съм забогатяла. В първия момент побеснях, обаче си наложих да се успокоя и започнах да си повтарям: ако оттук намалява, отдругаде ще се увеличи, и то повече. И ми просветна, днес съм в чудесно настроение, благодаря за всичко, което имам, знам че по-хубавото тепърва предстои.  Grinning

За вкопчването писах малко по-рано, за мен да се вкопчиш значи да не вярваш наистина, че ще стане. Недоверието е за мен равно на несбъдване. Колкото по-голямо (и изглеждащо невъзможно) е едно желание, толкова по-вероятно е дълбоко някъде в нас да се крие недоверие. Това блокира изпълнението. И именно с това на мен ми е най-трудно да се боря, но го мачкам с ежедневни утвърждения, ама ха!  Mr. Green

Вече си искам на едро. Защото заслужавам. Преди исках посредствено и получавах точно това - посредствени неща, хора, случки. Средно щастие със средна продължителност. Среден живот. Не ща вече. Отпуснала съм си душата, че и за още съм готова. Такава прекрасна карта на желанията си спретнах, че й се любувам до забрава.  Heart Eyes

За мен нашите действия са си част от плана също. Но то е различно, когато е свързано с желание, поне при мен. Просто започват да се случват неща и да се отварят врати, които във времето съм сигурна, че точно до изпълнение ще доведат. Просто аз в момента може да не виждам целия замисъл. Доверявам се, приемам оферти, промени, нови случки, нови хора, творена съм, блаагодаря всеки ден и вярвам, че един безкрайно по-красив и щастлив живот е в действие за мен.  Hug

sv_harmony,
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!!  bouquet

# 697
  • BG
  • Мнения: 390
simplyaven, благодаря ти за позитивния пост, повиши ми настроението.

# 698
  • Мнения: 77
simplyaven  написала си го прекрасно.точно и аз по същия начин мисля.и пред мен така се отварят вратички и просто наистина човек незнае откъде и как ще дойде затова трябва да е отворен за всичко!  bouquet

# 699
  • Мнения: 1
Привет моми4ета и мом4е!Благодаря ви,4е ви има,

# 700
  • В друго измерение
  • Мнения: 155
sv_harmony, честит рожден ден!  Hug С пожелание да достигнеш с лекота всеки бряг, към който си се устремила...


Diva, благодаря ти...аз също в себе си имам усещането, че за малко повече от една година откакто творя себе си, точно това изживяване сега е истинското, дълбоко от сърцето ми, тоест си мисля, че не е вкопчване все пак...
Но пък някакви неща ме накараха да се задълбоча точно в тази насока, за която говорехте - сбъдване-несбъдване, пускане на желанието...Изпитвам невероятно усещане, просто чистотата, лекотата и опиянението, с които се появяват образите пред очите ми, досега толкова приятно и хубаво не ми е било, честно казано...От друга страна обаче, видях как ми се отваря врата, бях щастлива, безумно, тогава и започнаха тези мечти(неизвикани съзнателно, а просто идващи), изживяването беше невероятно, но ми беше отнето  Confused Или аз го пропъдих...чудя се, бях щастлива и без да го търся съзнателно - мечтаех, но това, което уж имах се отдалечи от мен...
Чудя се...дали дълбоко в себе си съм имала този страх, за който казва simplyaven , дали не се блокирах сама, когато при първия признак на отдалечаване се появи мисълта, че губя...  Thinking
Упорито пропъждам негативните мисли, и щастливо изживявам мечтаенето, когато ме спохожда само, някак си усещам, че това ми предстои, но пък за момент се замислих дали не съм се вкопчила и заради това погрешно да разчитам сигналите от сърцето  Thinking Не съм много добра в слушането на интуицията  ooooh!
А току що прочетох Не пипай тази книга на Ян ван Хелсинг, да си призная не го разбрах накрая - хем за манифестиране и визуализация говори, че подобното привлича подобно, хем казва, че си пожелавал и забравял изобщо за желанието си, правел се, че все едно изобщо не съществува  Thinking Но пък харесах обяснението за знаците - за синхронността, за това, че сме на правилното място.
Ох, отплеснах се много...но да споделя по повод знаците какво ме усмихна тази вечер - върша нещо, тишина в стаята, нито тв, нито радио...и изведнъж се улавям, че си припявам една песничка, старо диско, не съм я чувала от повече от година, не съм и фен, тоест никаква причина да ми изскочи изведнъж в съзнанието. Та припявам си аз, позачудих се, ама си тананикам. След около пет минути вече забравила, че съм си пяла, пускам радиото, тъкмо на аутрото на някакво парче и много, много щастливо се вцепенявам на средата на стаята, когато следващото се оказва именно това, което съм си припявала  Laughing Grinning

Благодаря ви, че сте тук   bouquet

# 701
  • Мнения: 90
Благодаря ви на всички за прекрасните пожелания! Направихте рожденния ми ден още по-светъл и хубав! Прекарах си чудесно!  bouquet

# 702
  • Мнения: 90
Цитат
Абе хора, недейте така - от къде тръгнахте,до къде го докарахте Crazy Оставете ми малко мечти и желания,че вече не знам към коя категория съм Grinning Толкова много мечти и желания имам/то не е ли едно и също Thinking/, и мисля всичките да ми се сбъднат/или да си ги сбъдна/, ама така ме плашите малко Mr. Green
И аз се плашех отначало от подобни мнения,обаче след 5-6 дискусия откакто съм във темата по този въпрос ,и от това,което прочетох си изградих мнение и не отстъпвам от него.А то е следното-за големите желания се изисква голяма енергия -да,обаче ние спокойно можем да си я доставим като елиминираме нещата ,които ни я отнемат-страховете,безпокойствата и вината.Тези три неща крадат най-много от наличната ни и даващата ни се постоянно по енергийните канали енергия.Освободим ли се от тримата крадци и изчистим енергийните си канали от блокажите можем да постигнем всичко което си пожелаем.

И аз така мисля. Всеки човек има енергия, която ползва по неправилен начин. Дава я на страховете си, на други негативни емоции или просто я пропилява с постоянното прехвърляне на ненужни мисли през главата. Ако тази енергия се впрегне в по-положителна посока, определно би помогнала за изпълнението на някое и друго желание. Все пак си мисля, че всеки човек има ограничен потенциал. Ако например използваш енергията си за къща, може да нямаш достатъчно потенциал за други важни желания в живота. Затова и е важно в какви желания хвърляме енергията, която имаме. Мисля че повечето автори говорят за такъв неограничен потенциал, просто защото тази неограниченост привлича хората. За съжаление нямам доказателство кое е вярно. Просто това е някакво мое разбиране, базирано на вътрешно усещане.  Peace

# 703
  • Мнения: 3 034
ИРА , blue diamant,   Hug


Изпитвам невероятно усещане, просто чистотата, лекотата и опиянението, с които се появяват образите пред очите ми, досега толкова приятно и хубаво не ми е било, честно казано...


А, точно така се чувствам и аз!

От друга страна обаче, видях как ми се отваря врата, бях щастлива, безумно, тогава и започнаха тези мечти(неизвикани съзнателно, а просто идващи), изживяването беше невероятно, но ми беше отнето  Confused Или аз го пропъдих...чудя се, бях щастлива и без да го търся съзнателно - мечтаех, но това, което уж имах се отдалечи от мен...
Чудя се...дали дълбоко в себе си съм имала този страх, за който казва simplyaven , дали не се блокирах сама, когато при първия признак на отдалечаване се появи мисълта, че губя...  Thinking

А ти защо реши, че губиш? Обърках с енещо, нали се е сбъднала мечта? Питам, защото аз много дълго се борих с насадени стереотипи от вида "много хубаво не е на хубаво", "трай да не те стигне дявола" и тем подобни хубавини. И в момента, в който нещо прекрасно се случваше, мен вече ме беше сграбчил страха, че нещо два пъти по-лошо ще последва. Е, няма такава глупост, страшно ме е яд на всички тези наседени в главата ми простотии. Тук да ви кажа, народът е масово позитивен и масово си живеят екстра. Не са всички милионери, но и не всички това искат. Просто нямат никакви такива набити в глават им неща и им е в пъти по-лесно.

# 704
  • Мнения: 287

Ето колко съм скромна виждаш ли Simple Smile На мен и тази ми стига.Важното е обаче мястото, решила съм там да изживея останалата част от живота си.По таз мечта "работя" сега Simple Smile
и..после какво - замък в Алпите?

Ако дръпна джакпота тоя петък може и хижичка в Алпите, в противен случай ще се задоволя само с наслаждаване на морския залез на шезлонга с чашка коктейлче в ръка.  Grinning Grinning Grinning

humanis,не че ти връщам комплимента,но  и твоето изказване е много точно Hug
Това правя от доста време- игнорирам действия,думи ,картини, мисли телевизионни предавания,филми-с две думи всичко,което може да спре развитието ми,лишавайки ме от енергия.

И аз съм така цели 2 години,гледам само позитивни неща,комедийки,научно-популярни и документални филми. Избягвам спорове и конфликти.Не позволявам на никой да ми развали настроението и да ме ядоса.И се чувствам повече от прекрасно.  Wink


А ти защо реши, че губиш? Обърках с енещо, нали се е сбъднала мечта? Питам, защото аз много дълго се борих с насадени стереотипи от вида "много хубаво не е на хубаво", "трай да не те стигне дявола" и тем подобни хубавини. И в момента, в който нещо прекрасно се случваше, мен вече ме беше сграбчил страха, че нещо два пъти по-лошо ще последва. Е, няма такава глупост, страшно ме е яд на всички тези наседени в главата ми простотии.


Мен също ме дразнят тези насадени "умности".Както и "Скромността краси човека" втълпявано ми всеки божи ден в детството .Все трябва да сме скромни,незабележими и обречени да чакаме лошото да дойде само ако посмеем да вдигнем главата по-нависоко. Аз много време загубих, но сега съм си казала че ще бъда супер нескромна и супер щастлива без да чукам на дърво преди това Simple Smile

Последна редакция: ср, 26 яну 2011, 03:18 от nikolexa

Общи условия

Активация на акаунт