Грип, цяла седмица температура

  • 49 600
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 130
И при нас същата картинка -първи ден -температура,втори-без,трети с темп.и с антибиотик,днес -цял ден без t,сега 37,6.Пие аугментин и още го боли тялото.Уморително за всички,дано да минава вече!

# 31
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Не знам дали ни се размина, но от предната нощ нямаме температура. Иначе в петък вечерта от нищото повърна, заболя я стомаха и главата, температура 38,5, смъкна я сама без антипиретици през ноща. На сутринта пак повърна. Успяхме в събота сутринта да се вредим в кабинета на педиатърката - вирус, при нужда Панадол, иначе Тонзилотрен и Енгистол. Но температурата взе да става много "хард" - събота и неделя през 6 часа и до 39,7 стигна. Спадаше лесно обаче от Панадола за около час. В понеделник звъннах на лекарката - каза АБ - Цедакс. Повлия се от него чак на 36 час. Та това е, надявам се малката да не я лепне. Тя е на Инфлуцид 3 по 1 на ден.

# 32
  • Мнения: 206
Пуснах тема,но сега като чета май не е било необходимо.И ние сме във вашите редици.$5 дни с Т от третия и хрема ,оплаква се,че го боят крачетаА отзад на прасеца,но незнам дали не го чу от какА си.
Не мога да разбера нещо с тази Т ,когато се поддържа висока ясно,но при нас беше висока първите дни сега е под 38,това как да го тълкувам и докога да се изчаква само на температуропонижаващи?
Мононуклеозата мисля ,че създава имунитет,нямам спомен да сме я карали,но миналата година направихме изследване и се оказа,че сме се срещали със вируса.
Утре е 5ят ден ,а аз седя и се чудя какво да правя.През ден сме при личната ,тя вече имам чувството ,че като ме види получава обрив.Но досега винаги е изписвала нещо след 2 дни ,в момента твърди,че е вирус и даваме Пимантадин от снощи.
Кажете как да постъпя?

# 33
  • Мнения: 149
Здраейте мами!И ние тука...На 8.1-темп от 37.5 до 38.5,вечерта 39.7.На следващия ден пак така.Ходихме до спешния да и чуят гърдите-нищо,само червено гърло.Вчера пак същата темп. и личната изписа аб.Клацид.От снощи го пие,а днес пак подържа от 37.1 до 38.2.На 1г. и 2 м. сме.Личната не ни пусна нито кръв, нито урина и смятам утре да и пусна аз без направление.Чудя се дали е вирус или бактериално?От лятото има 2 подутини на вратлето и пускахме кръв-личната каза,че всичко е ок.До колко дни след приема на аб.температурата спада до нормална?

Да се отчета- 3 прием на аб все още имаше т37.3-38 гр.направо се изприщих.Започнах да чета в нета разни теми и в една от тях намерих следното-при темп.се намазват ходилата с мед,разтриват се и се обуват памучни чорапи.Направих го и след 30-40 мин. темп. спадна на 37.5.Четох и за изварения компрес,който препоръчва др.Атанас Михайлов и реших да сложа и негои след час някъде темп. спадна до 36.8.Днес цял ден сме ок,но трябва да си продължим аб поне 5 дни.Много ще ме е яд ако детето е отнесло аб без причина.Ако някой може да ми препоръча добър педиатър или личен лекар във Варна,който разбира от хомеопатия и билколечение ,моля да ми пише на лични!

Последна редакция: чт, 13 яну 2011, 01:36 от усмихната

# 34
  • Русе
  • Мнения: 11 918
 elyam, вече втори ден няма температура.
Според мен повлия - бисептола, колкото и да не го харесвам. Взема го под формата на хапчета - тримезол. Изписаха ни по 2 сутрин и вечер, но аз давам по 1. Давам и флавамед - заради храчките,сребърна вода по лъжичка и капки за нос - клеева тинктура, но включих вече и виброцил. Вчера сутринта като вдигна над 38 , на петия ден му дадох и Нурофен.

# 35
  • Мнения: 188
Здравейте, при нас Т отдавна мина, пихме Класид до преди 4 дена, от тогава капя в нослето Бивацин и вече е изпи едно шише Проспан, но продължава да кашля и да има скрита хрема. Възможно ли е според вас след АБ да има бактериална инфекция? Правихме и Кръвна картина - Утайка 25 и леко завишени левкоцити.

# 36
  • Мнения: 29
понякога може да има остатъчна кашлица, а СУЕ-то пада до нормални стойности 2-3 седмици след излекуването. педиатърката най-добре ще прецени според състоянието на детето, изследванията и симптомите.

# 37
  • Мнения: 206
Благодаря Амбер,аз сунтринта като се прибрах малкия нямаше Т,тъкмо мислех да включа Суметролима,но пък сме се сдобили със солидна хрема.От снощи пием Римантадин,дали той е оказал влияние или организма се е справил незнам.
Дъщеря ми официално е със синузит.Сменихме Клацита с Клиндомицин.Сега ще се потърся методи за профилактика.Ходихме на Спа по по празниците и това дивнае не спря да си мокри косата -вероятно там го е обострила,защото като чета сме имали симптоми/хрема,лош дъх и суха кашлица/ и друг път.
Притеснена съм,но се надявам всичко да се оправи.Някъде четох за лампи,които загряват,отивам да ги търся.Ако имате информация за профилактика ,моля споделете я.  bouquet

# 38
  • Русе
  • Мнения: 11 918
 elyam, ние нямаме синузит, но като има хрема понякога вземам хрян и го настъргвам и го оставям да го помирише. Или седи над парата на билкови отвари - липа,салвия или лайка.

# 39
  • Мнения: 149
"Преди всичко хремата се явява един от ранните симптоми на вирусно заболяване. На първо място чрез нея организмът се опитва да засържи инфекцията в носа (да не я пропусне към носоглътката и белите дробове). Второ, носната лигавица отделя слуз, която съдържа вещества, неутрализиращи вирусите.
Еволюция на хремата
Най- често в началото хремата е като вода (представете си какво протича от носа ни при рязане на лук). По- късно тя се сгъстява и става като яйчен белтък. Ако състоянието не се овладее, от дейността на насложената бактериална инфекция се сгъстява, помътнява, добива жълт и още по- късно- зелен цвят.

И по подразбиране първостепенната задача е да не се допуска изсъхване на лигавицата. Това важи с особена сила за бебетата и малките деца.

За това е необходимо да се приемат достатъчно течности и въздухът в помещението да е чист и прохладен. Ако лигавицата на носа засъхне, детето ще започне да диша през устата и тогава започва изсъхване и сгъстяване на слузта в посока надолу по трахеята и бронхите, тяхното запушване, което е и от главните причини за белодробни възпаления (пневмонии).

При температура в стаята над 22° С, особено, ако отоплението е централно или с електрически прибори лигавицата съхне много бързо. Комфортната е температурата 18- 21°, в спалното помещение- до 16° С.

При хрема едно просто овлажнавяне на носната лигавица може да е от съществено значение. Най- простото и достъпно средство- физиологичен разтвор- 0,9% NaCl (продава се във всички аптеки). Или най- обикновена чешмяна вода 1 чаша, в която разтваряме 1 равна чаена лъж. морска сол. Предозиране е невъзможно и може да се накапва от приготвения разтвор и през половин час по 3- 4 капки във всяка ноздра. Може да се използват и маслените рзтвори на витамин А (ретинол). Накапват се не по- често от на 2 часа по 1- 2 капки във всяка ноздра. Добре е двата вида апликации да се съчетават и редуват посменно. Странични ефекти няма. Препоръката може да се прилага от нулева възраст. Да се избягва използването на антибиотични разтвори!

Недопустимо е при обикновена хрема последствие на вирусна инфекция да се използват съдосвиващи капки (като нафазолин, ксилометазолин и пр.). Първоначално те наистина облегчават много – слузта изчезва, но после става много лошо – започва оток на носната лигавица. Клинична проява: сополите престават да се стичат, но носовото дишане на само не се възстановава, но се влошава (не можеш да си поемеш дъх). За да се почувствате добре, пак накапвате капки и така до безкрайност. Да повторим: хремата е защита. И сама ще премине, ако не пречим, а помагаме. Защото вижте какви могат да бъдат последиците от неправилни действия."
Това е от тема в която,д-р А.Михайлов отговаря на майка с подобен проблем.
капки с лайка-

лайка- 1 супена лъжица + мед 1 чаена лъжица + вода 100 г. Вари се докато остане наполовина. Прецежда се, изстиква се през марля или тензух- 5- 6 пъти по 3- 4 капки. При водниста хрема и запушен нос.
Също  до сега са ни помагали и капки с клеева тинктура-физ.р-р илим сребърна вода в която, се капват няколко к. клеева т-ра.
На моите деца им помага много Еуфирбиум спрей.Голямата беше с възпалено ухо мн.гъста зелена хрема.Кпехме кл.т-ра,Еуфорбиум и Коларгол.
Пожелавам ви скорошно оздравяване!  bouquet

Последна редакция: чт, 13 яну 2011, 18:03 от усмихната

# 40
  • Мнения: 130
Ох,сега ми се обади големия син -и той с темп.39,4.Ако може някой да помогне-студент е в София и досега не се е разболявал там.Къде да го насоча да се прегледа,живее на квартира до Съд.палата.Моля,майките от Сф да ме ориентират.

# 41
  • Мнения: 188
Моето дете нощс плака от ухо. Дали е от прекарания вирус, от хремата -  не зная? Днес ще го водя на УНГ,  но още се чудя къде.

# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 109
Да споделя как сме ние. Вчера температура под 37,а вечерта отново 38.5. Днес на личната - вируса бил такъв, не чувала нищо на слушалка, гърлото съвсем леко зачервено, кашлица, и много сополи. Но понеже сме от събота в това състояние - изписа ни Сумамед на 24ч. Колкото и да съм против антибиотиците - дадох му го. Прекалено дълго продължи температурата. А и ми се вижда много отпаднал. Сутринта на своя глава му пуснах ПКК и урина. Да видим следобяд какви ще са резултатите

# 43
  • у дома
  • Мнения: 965
И ние сме в кюпа на вирусните - във вторник - аз редувах втрисане  и Т цял ден, вчера мъжа ми се прибра от работа с Т и мтного отпаднал. Днес се обадиха от градината на каката и тя с Т  ooooh! Tired При всички обаче е различно - при мен имаше зверски болки в гърлото и много силна отпадналост. ѝпри мъжа ми само отпадналост, а голямата за сега ми е само с Т - яде в момента и кара тротинетка  Crazy

# 44
  • Мнения: 206
Ох,много болест ужас.
Сега майка ми се разболява,незнам какво да й давам.
Децата май са по-добре снощи синът ми започна да кашля по гано,миослех днес да гио заведа да го чуят,но му смених сиропа с такъв за спастичен бронхит и май е по-добре.
Каката също е по-добре,но колкото повече чета за синузит толкова повече се плаша.

Общи условия

Активация на акаунт