Съвет за Брокери.....КАК ДА ГИ ИЗБЕГНЕМ!!!

  • 20 846
  • 117
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 589
Здравеѝте,
Предвариттелно искам да кажа, че целта на темата не е да обиди никого!
Моля за съвет!

Искаме да си закупим жилище! Обаче искам да е с юрист, по много причини. Преди 4 години препатих от Брокери /некадърни/ а % , коѝто взимат е доста солиден!

Оказа се обаче че това е мисия невъзможна! Ако ходим, като частни лица на оглед, брокера коѝто ни показва жилището ни дава една бланка в която си пишеш и маѝчиното мляко!/нищо друго не пише от тяхна страна, нито данни нито нищо/ ...Тази бланка си е чист договор, според коѝто им дължиш пари за покупката. Не е ли редно, да се плаща от хората, които са ги наели...
Другото е, че вече искат да има се плати цялата сума при капарирането на сделката....което е лудост! Това е на 30% свършена работа, толкова неща до изповядването могат да се объркат!..

С две думи: Моля даѝте съвет как мога да избегна тези комисионни /огромни/ от бокерите. Юриста върши същата работа за самата сделка, проверя за тежести изповядва сделката за 500/600лв. Разликата е, че не търси тоѝ жилище, но смятам че и ние можем да ходим на огледи...и да си го намерим! Обаче, когато на всякъде те посрещат Брокери с папчици които ти навират в лицето, това става мисия невъзможна!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Търсете по обяви без посредник. Не е мисия невъзможна, но ще ви отнеме повече време.

# 2
  • Мнения: 4 916
Редуцирайте огледите само до такива, които са от пряк продавач. Като не ползваш услугата на брокера, съответно няма и да му плащаш.

# 3
  • Мнения: 229
Мноооого малко са жилищата без посредник. Даже бих казала, че такива почти няма. Но даже и да има, то едва ли тези единични бройки ще отговарят точно на твоите желания и изисквания за жилище и район. Може някои да продава в Младост, а ти да искаш да купиш в Люлин. Преди 10 г. бях брокер. Преди 4 г. купих жилище. Наистина от тогава много неща са се променили, но като цяло системата е една и съща. Ако частно лице пусне обява, веднага някои брокер се наема да продава това жилище, пуска реклами, в повечето случай не взема комисионна от продавача, защото той не дава  Mr. Green, но взема от купувача. Какво би могла да направиш ти? Първо в момента е криза и брокерите са без работа. За това като си харесаш жилище по обява, още първия път като се обадиш, казваш, че комисионна няма да платиш. Те си взимат такава от продавачите. повечето няма да се съгласят, но съм сигурна, че ще има и такива, които ще се съгласят. Защото по добре по малка сума, отколкото нищо, нали? Друго - просто не подписвай такива договори, не си длъжна, те няма как да те принудят. И последното, знам, че е доста грозно, но всъщност брокерите не вършат почти нищо, така че спокойно можеш да си се договориш лично с продавачите, т.е. да прескочиш агенцията, без да ти е съвестно, сумите които вземат наистина  са огромни.......

Желая ти успех   Hug

# 4
  • Мнения: 2 865
Ново строителство директно от фирма.
Виждала съм и обяви за ново строителство от брокер, но без комисионна за купувача.

# 5
  • Мнения: 5 370
Ново строителство директно от фирма.
Виждала съм и обяви за ново строителство от брокер, но без комисионна за купувача.
А тя, комисионата, си е включена в цената. Laughing

Опитах се, но 99, 99 % от обявите са С БРОКЕРИ. Дано успееш.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Всъщност, почти сигурна съм, че можеш да прескочиш брокерите дори да си правила оглед с тях. 80% от фирмите са мега зле и не мисля, че правят проверки кой е купувач на даден имот впоследствие, защото чух, че за такава информация вече се плаща в съответните инстанции.
Освен това аз в момента продавам нещо и оня ден ми звъня "агент", за да ме моли, ако ми се обадела жена на име едикво си, да съм му звъннела аз, защото това щяло да е опит да го прескочат. Как пък не, аз искам да продавам, дреме ми за него и евентуалното му прескачане  Grinning

# 7
  • Мнения: 5 370

Освен това аз в момента продавам нещо и оня ден ми звъня "агент", за да ме моли, ако ми се обадела жена на име едикво си, да съм му звъннела аз, защото това щяло да е опит да го прескочат. Как пък не, аз искам да продавам, дреме ми за него и евентуалното му прескачане  Grinning
Ауууу , смяяятай колко са гладни вече!!! Laughing

Уникално просто! Mr. Green

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Те остави колко са гладни, ами какви психиатрични случаи назначават! Аз имам богат опит, но наскоро ми звъня една леля от "реномирана" агенция. Пита ме каква зодия съм, каза, че и тя била такава, а ние сме били хора амбициозни и бла-бла, да съм и се доверяла, да не съм давала имота на други агенции, ама защо съм и отказвала, аааа, ама аз съм била първата декада на зодията, затова така недоверчиво съм подхождала....накрая даже не ми беше и смешно вече.

# 9
  • Мнения: 5 370
охохохох, не е истина! Laughing
Земем да направим един наръчник, викам аз.
Обаче аз не виждам като как можем да избегнем брокерите, при положение, че на оглед отивам, аз с моята, продавачът - с неговия? newsm78

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Аз такъв случай (аз с моят, продавачът с негов) съм нямала. Може в София да са малко по-еволюирали.

# 11
  • Мнения: 229
охохохох, не е истина! Laughing
Земем да направим един наръчник, викам аз.
Обаче аз не виждам като как можем да избегнем брокерите, при положение, че на оглед отивам, аз с моята, продавачът - с неговия? newsm78

След срещата се връщаш обратно в жилището и се свързваш с продавача, а ако не живее там, разпитваш съседите за телефон и някаква връзка. А ако ти си продавача, единствения начин е да натикаш листче с телефон в ръката на купувача и да разчиташ на това, че той ще иска да си спести няколко хиляди евро.....

# 12
  • Мнения: 5 370
Да, аз съм И продавач, не тук, в малък град.
Хмммм....ще видим.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 573
Мила, знам какво ти е на главата... работя в строителна фирма и в тази връзка до преди да изляза в майчинство се сблъсквах всеки ден с брокери... направо свят да ти се завие  ooooh! Даже по едно време в офиса стигнахме до извода, че в брокерските компании задължително изискват документ дали си освидетелстван и само ако си те взимат на работа  #Crazy В повечето случаи ми се е налагало аз да продавам апартамента на клиентите защото брокерът им е счел, че е достатъчно да ги доведе и оттам друг ангажимент към тях няма (като например да им покаже конкретни апартаменти, да им обясни за квартала, строителството, за документалната част и т.н.) освен да си прибере %  Crossing Arms
Та, като работеща в сферата бих те посъветвала следното - ако търсиш ново строителство е най-лесно. Отиваш на самия обект, който си си харесала и искаш от технически ръководител, някой служител или вече живущ (ако сградата е вече населена) да ти даде координати на инвестиитора или строителната фирма. Ако предпочиташ старо строителство тогава е на същия принцип - питаш някой от живеещите в сградата за координати на собственика на въпросния апартамент. И в двата случая малко повече разходки ще ти се съберат докато се свържеш лично с всеки собственик... но знаейки какви са комисионните... и лимузина да си наемеш за тези обиколки пак по-евтино ще ти излезе  Laughing

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Аз съм заобикаляла брокери при подписан договор, но обстоятелствата го позволиха (ноу хау на лични  Mr. Green )

Общи условия

Активация на акаунт