След "1001 нощи" - Приказката прелива в безкрайна песен 158 (17)

  • 31 396
  • 725
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 4
Бабчи, песента е много приятна! Страхотен ритъм, колорит и настроение! Представете си я в много по-бавен аранжимент! Голяма част от музикалните фрази на тази песен присъстваха в една от мелодиите на 1001 нощ, но не мога да определя коя от всички. Още от самото начало се усеща.

Mydream, това не е ли всъщност точно лайтмотивът от сюитата "Шехеразада" на Римски-Корсаков? Но в нов, по-ориенталски аранжимент. newsm78
И аз мисля така!
А песента е прекрасна наистина!  bouquet  bouquet

# 17
  • Мнения: 23 357



Благодарности за всички, които са работили по превода на ВВ.

  bouquet  bouquet  bouquet

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 11
Благодаря за новата тема.

# 19
  • Мнения: 13 433

Благодарности за всички, които са работили по превода на ВВ.

  bouquet  bouquet  bouquet

Присъединявам се към благодарностите за екипа по работата върху първи епизод на ВВ.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 0
Mydream  smile3525 newsm51  love001

Сърдечно благодаря и на всички преводачки - тези на ВВ и нашите лични - Варна & Даная,
Sevi & Mishel_
  Laughing

# 21
  • Мнения: 23 357
Водещият на предаването вчера с Халит е написал статия, в която цитира казаното от гостите.
Превела съм само техните думи.

Халит за любовта между Сюлейман и Хюрем.
„Не са запазени писмата, писани от Сюлейман по официални поводи, но в двореца Топкапъ се пазят осем негови писма до Хюрем. Те са невероятно четиво. Любовта между тях във всички случаи е била много сериозна. Това е брак, не само игра, зад която стоят интриги и желание за власт.“

Nebahat Çehre:  Когато попаднах в двореца в ролята на Валиде Султан имах чувството, че винаги съм живяла в него. Чувствах се наистина като майката на султана, сякаш наистина съм го преживяла.

Мерал Окай за това колко интелигентна и будна жена е била Хюрем, как си е осигурила привелигията да стане официална съпруга на султана.

„ Хюрем научава от  духовно лице, че за да направи поклонническо пътуване трябва да бъде освободена от статута на робиня. Робите нямали право да посещават Мека и Медина. Тя решава да използва този факт в своя полза. Казва на Сюлейман, че би искала да направи поклонническо пътуване, но фактът, че е робиня не й позволява. Султан, воден от добри намерения, я освобождава и тя прави заплануваното пътуване. След това Сюлейман я вика в покоите си, но тя казва: „ Не, вече нямате право да ме докосвате, защото не съм робиня. Не можете да бъдете с мен, ако не сме женени.“
И поради тази причина султан Сюлейман сключва брак с нея.“

Последна редакция: пн, 10 яну 2011, 15:48 от varna72

# 22
  • Мнения: 105
varna72  bouquet  Благодаря за инфото:) Hug

# 23
  • Мнения: 23 357


Ето момиченцето на Тан. И то е пораснало.



# 24
  • Мнения: 617

   Здравейте момичета!

  За един ден сте изписали толкова много и вече сме в нова тема!Невероятни сте!

  Mydream, приеми моите най-сърдечни благодарност и поздравление за новата тема!  newsm51

Благодаря на целия екип, който превежда ВВ!!!

# 25
  • Мнения: 0
Varna,благодаря за статията   bouquet

Влизала ли си скоро в профила на Берг??? Забелязах, че поста в който беше писала, че е горда от ВВ, е изчезнал
  newsm78

# 26
  • Мнения: 23 357

Великолепният век, нов трейлър

http://www.youtube.com/watch?v=r4FpYlpDAN8

# 27
  • Мнения: 11 116

 
Благодарности за споделената възможност да гледаме един любим човек и неговата превъзходна игра - с превод!   bouquet  bouquet  bouquet



# 28
  • Мнения: 11 116
Варна,   bouquet  bouquet  bouquet!

# 29
  • Мнения: 11 116
Mydream, това не е ли всъщност точно лайтмотивът от сюитата "Шехеразада" на Римски-Корсаков? Но в нов, по-ориенталски аранжимент. newsm78

jupetrov7, днес, когато пуснах песента бях сигурна, че това е музика от 1001 нощ, т.е. чувала съм я там толкова пъти. Но...Онур е виновен...Заради него - забравих за сюитата и Корсаков. Представих си го да шофира, да мечтае за Шех, да чете за Шах Шахриар...и така потънах във въображението си, че се върнах към толкова сцени...
Никога няма да забравя нищо...от тази приказка. Само една дума, един влюбен поглед, един акорд от филма и се размечтавам...
http://vbox7.com/play:46ddf107

Общи условия

Активация на акаунт