Отговори
# 675
  • у нас
  • Мнения: 1 870
със зехтин мазах само около месец след раждането че се обриваше от др. олиа, сега не слагам. Мажа флуид и айдееее Peace кожата и е перфектна Peace

Ако не знаете как се гледа бебе, ето ви малко инструкции  Laughing
http://www.hemmy.net/2008/02/08/baby-warning-instructions/

това ми подейства супер в това кофти време Hug

# 676
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Аз писах по-назад, но темата ми си остава същата - акането на 5-6 дни. Също както при бебчетата на Tommelise и Ivelina_sh. Поразучих, че това е нормално при бебета на кърма, но в нашия случай има пръцкане със силна миризма. Вече втори лекар, и то втория е суперпопулярен в квартала ни, ме съветва да давам вече пюре от тиква, круша или друг разслабващ плод. Аз почвам да възприемам идеята, макар че толкова исках да кърмя изключително до 6 мес. Мисля си, обаче, че явно самото детенце си показва дали му е дошло времето. Алтернативата на пюренцата е аз да се тъпча нонстоп с круши, ама вече изнемогвам, или лекарства. А май яденето е по-добре от дуфалака. Може би кърмата вече не е достатъчна на организма? Обръщам се за мнение към всички, а ако консултантите имат какво да кажат по въпроса, добре са дошли!

Giada,

видях, че сте обсъдили въпроса, а и си взела решение. Искам само да добавям малко информация, която може би ще ти е полезна.

Както сама споменаваш, липсата на изхождане не необичайна при бебчета над 6 седмици. Смята се, че това се дължи на изключително пълноценното усвояване на кърмата и като отпадъчен продукт не остава ПОЧТИ нищо. И поради това е необходимо повече време, за да се събере материал, който да бъде изхвърлен от тялото. През това време обаче, добрите бактерии в хронасмилателната ситема продължават да действат. Именно от там идва и неприятната миризма. А отделянето на газове показва, че чревният тракт работи, което е чудесно.

В повечето случаи, ако детето наддава добре, мокри достатъчно пеленки, изглежда и се чувства добре и когато се изходи то е обилно и с нормална консистенция (кашаво, с парченца) най-вероятно няма място за притеснение.

Ако искаш, мога да ти дам линк към един външен форум на английски, където има тема, в която се обсъжда липсата на изхождане, съпроводено с миризливи газове  Hug

А сега към консултантите за моята приятелка. Направо ще ви цитирам какво ми писа тя: "по- малко цвърчи, когато стисна, позасилва се когато съм в цикъл. Последно спрях да кърмя Мити на 7м,значи януари до март се изцеждах-2009г, от тогава не спира.Изпих миналата год един курс Бромокриптин,ходих на ендокринолог,където ми пуснаха мойте си тестове за Хашимотото и ми пусна и пролактин,който излезе в нормата и се отказа да ме праща на ядреномагнитен резонанс
Личната ни докторка ме пита на скоро как съм, казах все така и тя каза, че скоро трябва да ме прати на някъде,ама........ май иска точно на такъв ядреномагнитен да ме праща, уж според пролактина няма ми нищо на хипофизата,ама... Има едно скъпо лекарство,Достинекс,което не би трябвало да пия,защото той се пие за спиране на кърмата,ама при висок пролактин, а моя не е, поне за тогава ,за сега незнам. как е. "

Това е от нея, ако имате някаква идея как да и се помогне, ако не...здраве да е! Поне съм опитала :
...

iv4i_79,

явно твоята приятелка, заедно с лекарите си, правят каквото е необходимо. При положение, че прави консултация с различни специалисти и планират специални изследвания, значи правят всичко, което може, за да установят причините.

Чудесно е, че се опитваш да ѝ помогнеш. Подкрепата е много важна в такива ситуации.

# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Добро утро Embarassed
Аз пак съм сама - Зверчето спи,а  баща му отиде нещо да оправя колата...

iv4i_79, разсмя ме рано, рано ( Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed) сутринта ( Embarassed Embarassed Embarassed)

Дани, не знам дали ще имам време да направя тема, че ще стягам куфарите - отиваме на гости при баба за няколко дни... Ако не успея - ще копираме пак тази, пък ще я оправяме Wink

Отивам да закусвам, че глад ме мори...

# 678
  • Мнения: 35
здравейте мамчета  Hug Ние сме си сууууууупеееееееееер .Нищо ново и интересно покрай нас .
Ванеса още спи и като стане ще я нахраня и яхаме количката и на разходка . Времето и днес ще е хубаво .

някой пее от другата стая  Mr. Green Хубав ден на всички .

# 679
  • на североизток
  • Мнения: 460
А сега към консултантите за моята приятелка. Направо ще ви цитирам какво ми писа тя: "по- малко цвърчи, когато стисна, позасилва се когато съм в цикъл. Последно спрях да кърмя Мити на 7м,значи януари до март се изцеждах-2009г, от тогава не спира.Изпих миналата год един курс Бромокриптин,ходих на ендокринолог,където ми пуснаха мойте си тестове за Хашимотото и ми пусна и пролактин,който излезе в нормата и се отказа да ме праща на ядреномагнитен резонанс
Личната ни докторка ме пита на скоро как съм, казах все така и тя каза, че скоро трябва да ме прати на някъде,ама........ май иска точно на такъв ядреномагнитен да ме праща, уж според пролактина няма ми нищо на хипофизата,ама... Има едно скъпо лекарство,Достинекс,което не би трябвало да пия,защото той се пие за спиране на кърмата,ама при висок пролактин, а моя не е, поне за тогава ,за сега незнам. как е. "

Това е от нея, ако имате някаква идея как да и се помогне, ако не...здраве да е! Поне съм опитала :
...
[/quote]
iv4i_79,

явно твоята приятелка, заедно с лекарите си, правят каквото е необходимо. При положение, че прави консултация с различни специалисти и планират специални изследвания, значи правят всичко, което може, за да установят причините.

Чудесно е, че се опитваш да ѝ помогнеш. Подкрепата е много важна в такива ситуации.
[/quote]

Просто реших, че вие като доста добре информирани по въпросите на кърменето може  да се сетите за нещо, което да и помогне! За мен е доста странно това , което и се случва, особено когато някои се борим с нокти и зъби да си запазим кърмата Grinning Но хората са различни и това е хубаво Simple Smile Благодаря за отговора   bouquet

# 680
  • Мнения: 214
дзааак  newsm36

# 681
  • Мнения: 102
Ако не знаете как се гледа бебе, ето ви малко инструкции  Laughing
http://www.hemmy.net/2008/02/08/baby-warning-instructions/

на мен не ми го отваря  newsm78

# 682
  • София
  • Мнения: 1 193
Не мога да разбера това навън мъгла ,ли е или облачно  newsm78 .

# 683
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 336
При нас в Пловдив е мъгла и не можем да излезем  #2gunfire #2gunfire #Cussing out

# 684
  • София
  • Мнения: 12 228
iv4i_79 
Цитат
Мария, майката си е за ендокринолог, най-малкото да се увери, че няма проблем. Изследването на пролактина е отдавна, не е зле да го коментира с лекаря. От описанието й "малко цвърчи" не ми е ясно какво количество в крайна сметка излиза, защото ако е еднократен този акт може да мине и към нормата, но така или иначе по-добре да го прецени неиният лекар.

# 685
  • Мнения: 0
Момичета направих нова тема и я пускам докато Диди ми позволява  Mr. Green
НОВАТА ТЕМА
  Hug Danielkka съм!

# 686
  • Мнения: 2 253
MIMSAT, пускай линкчето към статията за пръцкането! С малко помощ от SA Dictionary ще си преведа, пък и може да резюмирам за другите мацки тук със същите  "оплаквания" Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт