Вече седим!Да се учим ли на гърне?

  • 1 139
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 177
Закъсняла си мила. Безнадеждно! Какво ще го правиш вече с този изграден характер!

Силве, не става съвсем ясно на кого толкова се присмиваш. Според мен реакцията ти издава известен неуспех в това начинание... Но и аз нямам никакво намерение да се конфронтирам... все пак майките са доста изнервени създания, че и една на друга да си създават отрицателни емоции... Според мен ходенето на гърне си е един навик и колкото по-рано - толкова по-добре. И далеч не опира до характер, а до изграждане на рефлекс.

# 16
  • Мнения: 5 577
Определено е рано!

# 17
  • Мнения: 655
Мисля, че детето само ще си покаже. Аз още към 6-ия месец когато го усетех, че ще ака му махах памперса и го държах над един леген. В момента вече се е научил и ако не е акал през деня вечер го държа малко над легена и той започва да ака.На гърне още не съм го пробвала.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 019
На мен също ми се струва пресилена тази статия за гърнето. Нe вярвам да има майка, на която детето да реве и да се дърпа от гърнето и тя да продължава да го натиска да седи върху него. Ако слагането на гърне е свързано с някакви отрицателни емоции за бебето, би могло да се стигне до психични отклонения. Лично аз я слагам ако е спокойна и в добро настроение. В началото така се започва, лека полека да свиква. И мойта голяма дъщеря беше на тензухени пелени и започнах от рано да я издържам и на година и половина си показваше, че й се пишка, рядко се изпускаше. А за психическото й развитие няма какво да коментирам.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Маминки, ние вече седим! Беба се клати, но не пада, пази равновесие. Това значи ли, че мога да я уча на гърне? Имам познати, които доста успешно започнаха да се упражняат да ходят в гърненца от тази възрст (6м). Въпросът ми е дали е правилно?

станахте ли на 6 месеца?Ако сте станали може да започваш,но ,ако не раничко е.Нека се закрепи.Започнах да слагам Марина на гърне,след като започна седи стабилно-на 6 месеца.За по малко 3-4 пъти на ден и да я подканям да пика в него.Не е травмирана от гърнето.Simple Smile))

# 20
  • Мнения: 934
" иди го убеждавай да си прекъсне играта, за да се изпишка, след като той изобщо не вижда необходимост!"
Ами ти как би се почувствала, ако докато гледаш интересен филм, примерно, някой дойде и те отнесе в тоалетната и ти обясни, че точно сега трябва да се изпишкаш и изакаш?? Целта е не да пишка и ака когато Ти решиш, а когато То има нужда, а осъзнаването и контролирането на тази нужда става след определена възраст.
Ох, не ме разбра - не съм го карала да ходи до тоалетната когато на мен ми харесва - аз виждам, че му се пишка и се стиска, и то от известно време, но като го питам - не, не му се ходело. После извднъж - мокър!

"Така че сега малката (на 8 месеца) съм решила да я слагам отрано. Акането го уцелвам в повечето случаи, защото издава характерни звуци преди да започне. На пишкането не мога да му хвана края, не се и опитвам засега - прекалено често е!"
В случая ти сама си го казала, опитваш се да уцелиш. Нищо общо с осъзнатот ползване на гърне.
Цитат
Ама аз никога не съм казвала, че искам да го ползва осъзнато на тази възраст! Става дума за създаване на навици. Освен това, не виждам смисъл да я оставям да се омазва цялата.
"Цитираната по-горе статия на д-р Додсън е пълна глупост, даже не ми се обяснява защо! Не искам да се конфронтирам с никого, просто съм възмутена че някой нарича себе си доктор, а пише такива непрофесионални простотии!"
Не е статия, а книга. Ами обясни защо е глупост! Аз смятам, че е нещо, което би било полезно за родителите.
Цитат
Ами да се твърди, че едно дете има сериозни психологически проблеми само защото са го слагали рано на гърне... Може заедно с това майката да е прекалено взаискателна, да подтиска детето и да му се налага непрекъснато, и това да е довело до проблема - но защо трябва да се хваща точно за гърнето? Ако тя наистина се е държала по такъв начин, дори и да е било с памперс до 4 години детето, пак е щяло да се стигне до същия резултат. Такива прибързани заключения са безотговорни.
Ами всички ние, поколенията гледани преди памперсите, какво да кажем? Повечето май сме слагани рано на гърне, и, по логиката на 'доктора', би трябвало да имаме сериозни психични проблеми!

Цитат
Прочети и по-старите теми, дадени по-горе.
Цитат
Четох малко, не мога да им насмогна! Просто споделям личен опит, може пък да е полезно за някой. Нали затова е темата.

# 21
  • Мнения: 1 017
Нямам намерение да коментирам рано ли е или е късно.
Всеки сам решава за детето си. Самата аз нямах идея кога да слагам сина си на гърне.
Ще споделя моя опит.
Свекърва ми започна да ме поучава, че трябвало да го "издържам" от 4-5 месечен Embarassed, защот тя така правела с нейните синове.
Аз обаче прецених,че това е ненужно.
Едно време е било друго- нямало е памперси, а пелени и със сигурност са започвали от ранос  тези процедури, за да си спестят непрекъснатото сп пране!
После свекър ми започна и той да приказва на тази тема, като ми даваше за пример предаване по телевизията, в което известна педиатърка обяснявала как памперсите спарвали и след 6 месечна възраст не било добре да се ползват! #Crazy
Аз пък реших да потърся сама мнения по въпроса и прочетох, че детето започва да си контролира съзнателно свинктера на около 18 месеца- горе долу когато се научи да се изкачва по стълби.
Опитах се на тази възраст, но бързо се отказах.
Миналото лято (2004) някъде около май месец, сина ми беше вече на 2 години, започнах пак и след около 2 месеца вече се бяхме справили и нямаше проблеми.
Е случвали са се аварии на няколко пъти, но това си е нормално.
Така че ти сама си прецени и реши за твоето дете.
Успех!

# 22
  • Мнения: 2 673
моята лекарка ми каза , че щом седи стабилно може.
Пробвах няколко пъти- един успешен Simple Smile ама по-настоятелна ще бъда като почне да разбира - около годинката Wink

Общи условия

Активация на акаунт