Елда, киноа, амарант и др. здравословни храни

  • 27 603
  • 132
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 679
Добре, за комбинациите разбрах, може с  всичко да се комбинира в общи линии според вкуса на детето. Но след варене пасирате ли зърнените храни? Струва ми се, че синът ми няма да се справи с тях ако зърната са цели, макар и да има 4 големи зъба.
Zaiche, аз реших вече да приготвям каши, че ми писна от готовите, пробвали сме доста от тях. Реших сама да комбинирам зърнени с други продукти.

# 16
  • Мнения: 3 715
Аз ги пасирам, но на по-едро, с няколко врътвания на пасатора. Преди пасирах до гладка консистенция. Ти си прецени според детето ти.

# 17
  • Мнения: 679
Аз ги пасирам, но на по-едро, с няколко врътвания на пасатора. Преди пасирах до гладка консистенция. Ти си прецени според детето ти.



 Hug

# 18
  • Мнения: 309
Zaiche, аз реших вече да приготвям каши, че ми писна от готовите, пробвали сме доста от тях. Реших сама да комбинирам зърнени с други продукти.
да и освен всичко са и по-полезни! Това което ядат децата ни във вид на инстантни каши, които след 1 час че и по-малко стават на нищо, не мисля че е много хубаво! Но си признавам че прибягвам до тях, също и до скоро си мислех че давам нещо полезно на детето си, докато не разговарях с педиатърката Crossing Arms

# 19
  • Мнения: 679
Zaiche, аз реших вече да приготвям каши, че ми писна от готовите, пробвали сме доста от тях. Реших сама да комбинирам зърнени с други продукти.
да и освен всичко са и по-полезни! Това което ядат децата ни във вид на инстантни каши, които след 1 час че и по-малко стават на нищо, не мисля че е много хубаво! Но си признавам че прибягвам до тях, също и до скоро си мислех че давам нещо полезно на детето си, докато не разговарях с педиатърката Crossing Arms

Те не са чак толкова лоши - готовите, особено за по-малки бебета (в началото като им въвеждаш кашите), но при по-големите вече (ветерани в храненето) по-добре да им ги правим сами. Айде, чакам да споделиш опит. И аз ще го направя като сготвя тия дни - сега проучвам.  Peace

# 20
  • Мнения: 309
 Hug аз дадох пшеничен зародиш в кисело мляко преди няколко дни. Сега е ред на пшеничените и ръжените ядки, които смятам да приготвя като овесените ядки. Мисля да прибавя към водата за варене и малко прясно мляко да стане по-вкусно. И добавям пресен плод, сиренце и масло те така  Mr. Green После е ред на булгура, и търся отнякъде да купя просо ама нещо не намирам никъде.
Намерих следните за елдата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=191505
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=183103
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=159095
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14343
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=341258
Като гледам на същия принцип са като овесените ядки! Така че действаме и успех   bouquet

Последна редакция: чт, 13 яну 2011, 22:33 от Zaiche

# 21
  • Мнения: 46
Здравейте,
амарант и аз спрях да давам, че май не успява да се преработи. Киноата я давам сутрин за зауска добре сварена с масло и сирене. Спрях да я пасирам, синът ми я яде и така.
Елдата в началото я давах пак сварена за закуска, сега я добавям към домашно приготвените пюрета вместо ориз в месни и безмесни пюрета. В началото елдата, която купувах, беше кафява на цвят, имаше много специфична миризма. Тъй като не се харесваше я смесвах с пюре от сливи, като беше сладичко се изяждаше. Сега намерих по-светла елда, леко зеленикава. Тя няма такъв натрапчив аромат и я готвя  с месо и зеленцуци както казах.
Просото го давах за закуска преди, но на синът ми не му харесваше много и спрях. Може пак да опитам скоро и да има промяна.
Ръжени, овесени, пшенични и ечемичени ядки давам сутрин за закуска пак с масло и сирене. Има ги поотделно и смесени. В началото накисвах от вечерта и сутрин варях (чела съм рецептите някъде във форума), сега направо варя до разваряване и не пасирам, това зависи от детето. Овесените ядки вече не варя (доколкото знам само те могат да се ядат сурови) накисвам и от вечерта във вода и после прибавям сирене или накисвам в зеленчуков бульон или плодов сок (водата, в която съм варила тиквата), или в кисело мляко. На 200 мл.течност прибавям 2,5 с.л. с връх от ядките.

# 22
  • Мнения: 679
Благодаря, melata7 за включването в темата. Много полезна информация.

# 23
  • Мнения: 309
супер си melata7!!  HugМоля те сподели откъде купуваш просо и поотделно ръжени, ечемичени ядки? Във Фантастико и Кауфланд в Люлин няма със сигурност  newsm78

# 24
  • Мнения: 679
Аз поръчах от един онлайн магазин за био храни, но да не звучи като реклама, който иска ще му дам адреса на лични съобщения. Има голямо разнообразие на зърнени храни и цените според мен са прилични.

# 25
  • Мнения: 46
Здравейте! Grinning
Радвам се, че съм била полезна. И аз доста четох из статии и форуми в старанието си да храня детето си здравословно. Аз съм от Бургас и намирам тези храни в малки магазинчета за здравословно хранене, диетично и диабетично хранене, в Пикадили също има някои неща, но е слабо заредено. Виждала съм и в Кауфланд, но не на отделен щанд за такива храни, а примерно елдата при ориза...Специално за овесените ядки, ако искате да не ги пасирате може да купите фини овесени ядки. Като се сварят стават съвсем на каша и няма нужда от пасиране, което си е улесение Laughing
Ако мога да съм ви още с нещо полезна Peace

# 26
  • Мнения: 679
melata7 -   bouquet
Ще се възползвам от усложливостта ти тогава и ще попитам - Като даваш овесени ядки не разхлабват ли прекалено? Нали по принцип имат такова действие и се зачудих да не би пък да предизвикат ненужно разстройство?

# 27
  • София
  • Мнения: 15 258
Аз поръчах от един онлайн магазин за био храни, но да не звучи като реклама, който иска ще му дам адреса на лични съобщения. Има голямо разнообразие на зърнени храни и цените според мен са прилични.

Няма да звучи като реклама.  Peace

# 28
  • Мнения: 679
Аз поръчах от един онлайн магазин за био храни, но да не звучи като реклама, който иска ще му дам адреса на лични съобщения. Има голямо разнообразие на зърнени храни и цените според мен са прилични.

Няма да звучи като реклама.  Peace

Добре тогава, ето линк за заинтересованите: http://www.bioslunceluna.com/shop/
Ще споделя рецептата за днес, която измислих - пилешко месо, тиквичка, картоф, тиква, ечемик и кафяв ориз. Стана много вкусно, дано се одобри и от бебчо!

Последна редакция: пт, 14 яну 2011, 12:44 от Нежна

# 29
  • Мнения: 46
Моя син не го разхлабват. Аз му давам през няколко дни на закуска като редувам с ръжени ядки, кус-кус, киноа. Дори като съм му давала почти вески ден е нямал проблем. Мисля, че когато едно дете яде различни твърди храни, няма как да се разхлаби, защото едната действа по този начин, другата - наобратно и се нормализират нещата. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт