Мека мебел -6

  • 132 095
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 3
Ferda Mravenec не знам нито номера на тази дамаска. Ние го купихме от дистрибутори на Кова Стил за Варна, и в магазина ни показаха каталога им дамаски - тази светлата е само една, няма как да я объркаш. Но наистина не знам нито какво производство е, нито дали се предлага и от други фирми.
Иначе да, правилно си разбрала - и кръв и лютеница успяхме да почистим само с вода, но все пак да отбележа че най-голямото петно беше колкото монета от 1 лев.
Дървените части са ни много удобни, ползваме си ги като масичка за кафе/бира/винце Simple Smile Не съм се изразила правилно (сефте) - не е удобно че едната част няма облегалка, така като седнеш и не можеш да изкараш много време, защото се умаряш и почва да не те свърта. Уж дивана е голям а все едно си на табуретка.

# 736
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
nenuTo, Благодаря за отговора. Не разбрах, рафтчетата отстрани могат ли да се поръчват и на мини модел или това, което имаш ти е макси вариант?

Още веднъж честито и със здраве да си ползвате дивана!

# 737
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Номера на дамаската е 09 или нещо подобно, две са много светлите, едната е тази, другата леееко жълтее. Вносител са си Паралел, но и други фирми работят с тях. Нашият диван е на друга фирма, но си взеха дамаска от тях, защото такава искахме.
nenuTo, как го поддържаш чист? Вярно, че петната лесно се чистят, но нашия е постоянно на зацапан. Децата се катерят отгоре, чистя го с препарат, но не мога всеки ден, а веднага се омазва.

# 738
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Това, Meggysan, според мен ще се случва с каквато и дамаска да е диванът. Затова, колкото и да ми е мъчно, отново ще заложа на изкуствената кожа. Пък като отраснат момчетата ще се наслаждавам на красива дамаска.
Искам да споделя с вас и един сайт http://www.valiyan.com/
- правят и мебели по-поръчка. Наши приятели си поръчаха там. Цената не беше висока. Вие какво мислите за този вариант?

# 739
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Да, но кожата много спарва и предпочитам след няколко години да претапицирам и сега по-често да чистя отколкото да седя на кожа. Затова и решихме този вариант. Ако оцелее дивана 6-7 г да поотраснат диваците, сигурно направо ще го сменим с нов. А сега като се стопли ще си пера дамаската, добре, че се сваля. Само се чудя този елефант мога ли да го набутам в пералнята или по-добре на химическо  newsm78.

# 740
  • Мнения: 527
Здравейте и аз се оглеждам за нов и удобен диван сегашната ни холова е страхотна но не става за спане .Моля ако някой знае цената да дивана показан от badi-монца на кова стил колко струва моля да ми каже .Нещо такова ми се ще май.

# 741
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
А на модел Хавай дали може да се сваля дмаската за изпиране?

Номера на дамаската е 09 или нещо подобно, две са много светлите, едната е тази, другата леееко жълтее. Вносител са си Паралел, но и други фирми работят с тях. Нашият диван е на друга фирма, но си взеха дамаска от тях, защото такава искахме.
nenuTo, как го поддържаш чист? Вярно, че петната лесно се чистят, но нашия е постоянно на зацапан. Децата се катерят отгоре, чистя го с препарат, но не мога всеки ден, а веднага се омазва.

Благодаря, точно такъв светъл цвят искаме, но ме притеснява поддръжката на дамаската, а и някой в по-старите теми беше писал, че се била намачкала (ставаше въпрос за Холивуд - друг модел на Паралел, но не помня, дали беше изработен със същата дамаска).

Здравейте и аз се оглеждам за нов и удобен диван сегашната ни холова е страхотна но не става за спане .Моля ако някой знае цената да дивана показан от badi-монца на кова стил колко струва моля да ми каже .Нещо такова ми се ще май.

Радост, на страниците на Зоната магазина на Паралел Севиево можеш да видиш цените:

http://www.zonaforhome.bg/products/meka_mebel/garnituri/0/0230716779

http://www.zonaforhome.bg/products/meka_mebel/garnituri

П.П. Не трябва ли вече да се пусне нова тема?  newsm78

Последна редакция: сб, 17 мар 2012, 14:51 от Ferda Mravenec

# 742
  • Мнения: 527
Ferda Mravenec  bouquet

# 743
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Вече 5 години ползваме кожен диван и да си призная не съм усетила спарване, освен ако не се седи на "голо". Но ние поне не го правим. Кухненските ни столове също са със същата кожа.
Може би е въпрос на свикване с усещането, че е по-хладен допирът.

# 744
  • Мнения: 445
Това, Meggysan, според мен ще се случва с каквато и дамаска да е диванът. Затова, колкото и да ми е мъчно, отново ще заложа на изкуствената кожа. Пък като отраснат момчетата ще се наслаждавам на красива дамаска.
Искам да споделя с вас и един сайт http://www.valiyan.com/
- правят и мебели по-поръчка. Наши приятели си поръчаха там. Цената не беше висока. Вие какво мислите за този вариант?

Medunka, ще е полезно да споделите повече подробности за поръчката на приятелите Ви и за цените. Дизайните в сайта изглеждат чудесно и ще се радвам да разбера повече за тази фирма.

# 745
  • Мнения: 3
nenuTo, как го поддържаш чист? Вярно, че петната лесно се чистят, но нашия е постоянно на зацапан. Децата се катерят отгоре, чистя го с препарат, но не мога всеки ден, а веднага се омазва.

хах, как го почиствам Simple Smile нямам деца още, може би това е разковничето
не ми се мисли за нататък, ще се моля децата да не цапат  newsm78

# 746
  • Мнения: 0
Здравейте и аз си търся нов и хубав ъглов диван сегашната ни холова не става за нищо. Чудя се дали да е кожа или дамаска. Кожата много ми харесва..обаче се притеснявам да не се скъса или надраска. Също така дали знаете нещо за фирма cotta - немска била?

# 747
  • Русе
  • Мнения: 3 711
nenuTo, как го поддържаш чист? Вярно, че петната лесно се чистят, но нашия е постоянно на зацапан. Децата се катерят отгоре, чистя го с препарат, но не мога всеки ден, а веднага се омазва.

хах, как го почиствам Simple Smile нямам деца още, може би това е разковничето
не ми се мисли за нататък, ще се моля децата да не цапат  newsm78

Бая ще трябва да се помолиш Wink Wink Wink.
 Hug

# 748

Общи условия

Активация на акаунт