КГБ = Клуб на Готините Баби - 106

  • 43 507
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 16 192
Добър вечер.
Шпунц, Христо е екстра - хапва, пълни памперса и расте. Утре става на 1 месец човечето. Има си колики, но няма как без тях. Мама и баба много се шашкат. Рядко говорим по тел., държат ги със изключен звук и кога виждат, кога не  виждат пропуснатото повикване.
А ти със някои сърдити съседи ли имаш проблеми или с родителите?
То не че ще се оправят нещата - с които и да са.
Каролин, каква е тази инжекция против пневмония, как се казва?
Че и ние отиваме към по-голяма възраст.  Laughing
Жабката, присъединявам се към съветите на Каролин за практиката и проговарянето на езика.
И аз на времето така се учех - в движение.
За торти и тестяно не ме бива. Но от блога на Аелис редовно правя печено пилешко с майонеза.
Хапват го с удоволствие у нас.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 755
   Момичета,тук съм.Днес не ме приеха.Вчера никой не си направи труда да ми каже,че трябва да си направя предварително кръвни изследвания-пълна кр.картина и кр.група.Минах през всички опашки,от кабинет на кабинет и на края попаднах на лекар,когото съм анкетирала/за корупцията/ Стана доста интересно,но в крайна сметка останах за другата седмица.После отидох в частна лаборатория и веднага ми взеха кръв.Утре ще  е готов и резултата.
   Каролинче,снощи ми звъня тел.,тази вечер -също.Понеже бях на другия етаж-до като го вдигна звъня дълго,но изключва в мига,в който натисна копчето. Помислих си,че може да си ти.

# 77
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 327
 Благодаря ви,че ме мислите! Пък аз чак сега рекох да вляза. Вече съм здрава. Аз съм доволна от моя организъм - рядко ме хваща (пу,пу,пу!) и бързо ми минава.И понеже и аз като Анито на Айша много трудно се решавам да пия каквито и да било лекарства,все чакам да ми мине от самосебе си.Но като се наложи пък ми действат скорострелно. hahaha
Днес ходих до болницата за майкините лекарства,после до аптека и докато се прибера му легнах пак,та си починах хуууубаво.После влязохме с майка в банята,че хем нея изкъпах,хем и аз се напарих и до сега не съм сядала пред комп,че тук е доста студено.Предварително включих една печица,че сега се осмелих.
Тути,извини ме,ама аз дори няма да отварям линковете,че като се закрастя нямам спирка.Пък то сега за кого да правя торти и изискани ястиета newsm78 Тази вечер опържих по две яйца и излъгахме хляба.Пък иначе като има горното и долното,средното бързо става Joy

# 78
  • Мнения: 1 250
Ася, не знам как се казва ваксината, аз се опасявах да не ми стане нещо по пътя, че шофирам, а тя ми обясни че това е синтетична ваксина, няма никакви странични ефекти, единственото което усетих бяха няколкото капки кръв върху памучето, самото убождане изобщо не почувствах.Беше направено смного тънка и замразена игла..

Шпунц, моята кашлица наистина е на алергична основа, въпреки че преди доста години ми бяха направили основни тестове , но не откриха към какво точно.Но като   ме захване е суха,деряща и не мога да кажа две думи една след друга #Cussing out

Лека вечер Hug


Яжка, виждам че сме писали почти заедно Simple SmileЩе стискаме палци тогава за другата седмица,а ти не се притеснявай много, това е почти рутинна намеса в определена възраст Hug

# 79
  • София
  • Мнения: 2 675
Привет!

Хайде, нЕма да се оплаквате от възрастта - млади и още хляб има у нас. На място език се учи най-добре, така че Жабче всичко е в твой плюс, пък и ако си учила френски още по-лесно ще ти е.  Hug

Яжка, по-спокойно ли си?  Hug Hug Hug

Янче, ти си калена дама. Добре е, че бързо ти минава.  Peace

Римар, как е внучката. Надявам се да са овладели алергията в Пирогов.

Тути, евала, веднага даваш подходящото меню. Ще се пробва тази торта по някой хубав повод.

Фурийче, ти успя ли да забъркаш нищо? Танче, разказвай за днешния ден. Как мина събранието?

Здравче, къде си?  newsm78 Айша, радвам се, че Христо е добре.  Това му работата на него да расте.

Каролинче, много хубаво е това, че слагат ваксина против бронхопневмония. Тук не е позната такава, поне на мен.

Момичета, лека вечер!

# 80
  • София
  • Мнения: 16 192
Яге, не знам къде ще ходиш да се лекуваш.
Нарочно пиша в темата, а не на ЛС за да го прочетат повече хора.
При всички гинекологични проблеми препоръчвам с 2 ръце Военна болница.
Като невоенно лице се минава на преглед през частния кабинет на докторите от АГ отделението - Гин Арт. Там приемат и с направление, плаща се само за ехограф. После те поемат и каквото трябва манипулациите се правят в отделението на болницата. Не се плаща нищо извън престоя.
Докторите и другия персонал са много добри, грижовни и се интересуват от всеки пациент. Лекарства, апаратура - всичко си имат. Отделно, че ВМА си имат собствена лаборатория и хистологията излиза в деня на манипулацията.
Та не трепериш докато чакаш.
Днес бях при личната да взема направление за Ани - иска си годишен преглед там. Утре ще я записвам при д-р Начева.
Янке, как за кого да правиш торти и изискани ястия?
За всички у дома - за майка ти, за внуците, за дъщерите. А брато и рожд ден - забрави ли?

# 81
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 327
 Маринче,верно,че бързо ми минава.И наистина съм калена - цяло лято че докъм октомври пия вода само от хладилник и когато мога ходя боса.Пробвах да привикна и Анжелка постепенно към студена вода,ама много късно се сетих.Ще опитам пак другото лято - така се каляват и сливиците и по-малко боледуват.
Яжке,ще стискаме палци другата седмица.Аз още не знам какво е операция,но щом момичетата казват,че не е страшно,значи не е!
Айша,до нас има магазин Босмит но СBA. Най-скъпата торта е по 6лв и са много вкусни.Пък ако се наложи - ще правя,къде ще ида! Joy А то децата си имат майки,дето са вече по-майсторки от мен!

# 82
  • София
  • Мнения: 4 179
Ей мЪ нА и мен.
Да се отчета, макар и кратко. Прибрах се от работа към 20ч., хапнах нещо и направих една доматена супа за милото, че утре се прибира от леч.заведение.
Гери е добре, на обяд майка и се е споразумяла да остане с нея и сега и двете са по-спокойни. Еле пък снахата. Имала и бронхит, та и правят и инхалации . Човек не знае какво ще му дойде, но добре че е пирогов. Личния педиатър въобще не си е вдигал телефона, защото е бил сутрешна смяна, а тя се е изринала около 17ч. /час след взимане на антибиотика - но цялото тяло наведнъж/. Е, отчетох се, не ме мислете.

Тути, торти вече не правя, че са ни противопоказни сладките неща. Но не си мислете, че все пак не нарушаваме диетата. За събота или неделя ще пробвам един ябълков сладкиш, който колежките ми днес похвалиха.

Жабче, учи сега, там на място. Тук няма нищо да стане. Използвай пълноценно.

На всички много  Hug Hug Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Отивам да копая  Joy Joy Joy

# 83
  • София
  • Мнения: 2 675
О, Айша аз не споделям мнението ти за лекарите в тази болница. Болницата е много добра - чиста, с 2-3 души в стая и т.н., но специално за гинекологични проблеми най-добрите болници с оставати АГ болниците, а те в София са няколко - Майчин дом, Шейново, V градска, и бившата "Тина Киркова". Става дума за гинекологични операции. Лекарите там са добри, има и апаратура. Е,вярно условията не са добри, на лично аз бих предпочела лекаря, а не обстановката. Яжка сигурно е проучила нещата и е избрала.

Яжка, един съвет от мен - извади на ксерокс всичките си изследвания и най-вече кръвната група и тях дай в болницата, защото после остават в досието ти. Оригиналът запази за себе си.  Peace

Янче, пу-пу никога да не разбираш какво е операция. Това ти желая от сърце, ама като суеревна плюя няколко пъти.  Laughing

Мери днес не се е явявала на вечерна проверка, пък и през целия ден.  newsm78

Последна редакция: чт, 13 яну 2011, 21:59 от marina_vladi

# 84
  • тук и там
  • Мнения: 312
И аз да се разпиша Нали още съм отпускарка,та почти цял ден съм навън Следобяд се прибрах,полегнах малко,после докато ми дойде ред за комп станало вечер Не остана много  От понеделник съм на работа 
За болести не ми се говори,че де що минава не ме подминава
Тути,благодаря за линковете Може скоро да се пробвам с кифлички
Когато децата бяха тук за Иванов ден купихме готова торта  На другия ден правих плодова с готови кори  Желирах я,и се изяде още същия ден Сега когато сме сами с деди не ми се прави нищо
Яжка, не се притеснявай-всичко щее добре-пожелавам ти го от сърце
А За Жабчето ще кажа,че ще е най-добрата ученичка и много бърза ще научи перфектно езика
Шпунц,предполагам,че се ядосваш и тревожиш с родителите Ама нали знаеш старите хора са като децата-угода няма Как са Вели и Елинка?
Болничките бързо да оздравяват!

# 85
  • тук и там
  • Мнения: 312
Момичета, все още не съм ви изчела напълно Доста време ме нямаше Току що изчетох поздравите ви за Иванов ден  и много,ама много ме трогнахте,че не сте ме забравили,въпреки дългото ми отсъствие Благодаря ви от сърце Бъдете живи и здрави и много обичани!

# 86
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Може да е късно вече , ма да се разпиша.  Peace
Нема време бе , учих , писах , не се ли подготва у нас за
следващия ден , все едно нищо.  Laughing Та това върших от два часа насам.  Simple Smile
След курса пихме кафе , пуснах тото , пазарих и то стана обед.  Crazy
За езика ще взема да си пусна испанска телевизия , че верно с таз българската забрави
да науча перфектно всичко.  Peace
Пък и даскалката се е Флюбила в един 70 год. италиански старец и все го гледа в очите и
си комуникира с него и с индииците , пък ние българите и руснаците имаме инТЕЛЕгентнои муцуни и не ни ебава за сливи. Кара ни да четем само , справяме се перфектно и що ли да ни обяснява.  Mr. Green
Та това са ми неволите.  Laughing

# 87
  • Мнения: 77
Доста е късно, или много е рано! tooth

Да се отчета и аз!

Събранието мина идеално! Имахме гости от районно и общинско ниво, останаха възхитени от мероприятията които сме провели, екскурзиите, трудовите дни, ............въобще дадоха много висока оценка на работата в дружеството.
На мен ми подариха букет, за добра работа през годината, като културно-масовик.

Сестра ми дойде, изкъпахме майка ни, направихме си гала-вечеря, поръчахме си пица и понеже не ни се спи още си говорим.
Тя ви поздравява, тези които познава от В.Търново и тези които не познава. Hug



Л   Е   К   А      Н   О   Щ !

# 88
# 89
  • Мнения: 2 023
Добро утро !!! Hug Hug Hug



 Снощи поливахме бебе Grinning Grinning- роди се на мой първи братовчед много дългоочаквано бебче Теодора. Grinning GrinningЛеля ми хвана името. GrinningТа баба Теодора почерпи подобаващо Grinning  А бебето си е в София.
Днес ми е малко сънливо,но има още време- ще се разсъня.
Пък и работа имам - къде ще ходя. Mr. Green Mr. Green

Приятен ден момичета !!! Hug Hug Hug

Шпунц - правили сме кафето едновременно Grinning Grinning Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт