Предучилищна - набор 2005

  • 35 660
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 6 810
Klemy, стихчето в подписа ти от дъщеря ти ли е?
Да. Защо иначе бих сложила стихче на друго дете?
Тя постоянно си измисля стихчета, текстове на песни (с мелодия), цели приказки. Обаче за съжаление толкова бързо ги изстрелва, че обикновено нямам лист и химикал покрай мен, а след малко вече  екъсно, защото не можем нито тя, нито аз да ги повторим.  Crazy
П.П. Далече съм от мисълта, че е гениална. Шегувах се.  Peace Тя е доста различно дете, много артистична и много самостоятелна. Обаче е невероятен инат. Като реши, че нещо ще е на нейното и няма сила, която да я спре. Иначе наистина отговаря на 99% от нещата в статията, както и на признаците за дете индиго. Имам чувството, че е писано за нея. Но иначе не пише безгрешно, нито чете гладко. Не съм я учила на тези неща, учи се сама. Не може да срича, да речем, защото никой не я е учил. Аз не съм амбициозна майка - надявам се на интелекта на детето. Даже направо си разчитам на това.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 676
  • София
  • Мнения: 6 165
Браво на твоето дете!   bouquet

# 677
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 381
Общителността като евентуален критерий за прием в кое да е училище ме притеснява. И че малко са учителките, които биха му отделили повече време и внимание. Прилагам тактики и хитринки, като изброените от Anaise, но ефекта е само когато сме наблизо. А и госпожите в градината до скоро не му обръщаха внимание, след като не вдига ръка или отказва да отговори на въпрос пред останалите деца. Навън този проблем го няма. Дали няма да го има и в училище?  newsm78 Мисля да се консултирам с логопед преди първи клас още.

# 678
  • София
  • Мнения: 35 332
Общителността като евентуален критерий за прием в кое да е училище ме притеснява. И че малко са учителките, които биха му отделили повече време и внимание. Прилагам тактики и хитринки, като изброените от Anaise, но ефекта е само когато сме наблизо. А и госпожите в градината до скоро не му обръщаха внимание, след като не вдига ръка или отказва да отговори на въпрос пред останалите деца. Навън този проблем го няма. Дали няма да го има и в училище?  newsm78 Мисля да се консултирам с логопед преди първи клас още.
Проблем си е тая работа, jd. В повечето училища има ресурсни учители, занимаващи се точно с това Peace Мое съседче, беше на същото дередже.Посещаваше логопед до 5 клас даже.Невероятна жена- говореха си на много теми, пишеха домашни заедно....детето избуя един невероятно самоуверен човек! Посещаваше я след 2 клас, не по нужда, а пожелание Laughing

# 679
  • Мнения: 36




скакауец това е прекопирана статия от линка. защо реши че аз съм го измислила ?

клеми мноооогоооо си права. умишлено не пуснах дъщеря ми на  училище за да наблегне именно върху спорта.... с брат си заедно. предпочитам до 10 г.в. с това да се занимават отколкото с "учене" и стоене на чин. що се отнася до   училището и самоподготовката в къщи си пак права. училището в сегашния си вид е само загуба на време. я ми кажете познавате ли едно дете, което без частни учители, родители, познати и т.н. е влязло в 1 английска или 1 немска, или в СМГ ? аз лично не. е, за какво тогава е училището щом критериите по изпитите са други ?
Интересна дискусия се е получила тук.
Аз имам малко по- малко дете,което тепърва му предстои предучилищната ,но се заинтересувах за избора на училище,защото не е ходила на ДГ досега. На 4 години и 4 месеца е .

# 680
  • Мнения: 2 641
Бети ти имаш 2 години до предучилищна Simple Smile много рано се оглеждаш, не че е излишно, но нещата се променят всяка година......

# 681
  • Мнения: 36
Бети ти имаш 2 години до предучилищна Simple Smile много рано се оглеждаш, не че е излишно, но нещата се променят всяка година......
О  Embarassed,нима,аз си мислех,че въведоха задължително да е от 5 годишни.
Или не съм разбрала правилно,че е прието вече от тази година? newsm78

# 682
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 381
Ресурсните учители се занимават с деца със СОП. Ние ще търсим логопед в нашия район. Ако съдя и по написаното от теб - точно за такъв сме. Благодаря!  Hug

Отложено е. Можеш да запишеш детето в предучилищна на 5 или 6 години. Все още можеш да избираш.

# 683
  • Мнения: 2 641
и малко извън училище за самостоятелността Simple Smile Пускате ли децата си вече сами навън под някаква форма? от един месец давам пари на дъщеря ми и я пращам да си купува разни неща от магазините около нас - сладолед, гривни, тебешири. много и харесва да е по самостоятелна Simple Smile

# 684
  • Мнения: 36
Ресурсните учители се занимават с деца със СОП. Ние ще търсим логопед в нашия район. Ако съдя и по написаното от теб - точно за такъв сме. Благодаря!  Hug

Отложено е. Можеш да запишеш детето в предучилищна на 5 или 6 години. Все още можеш да избираш.
Супер,мерси,не ми се искаше да е е толкова рано на чин.
Дано до като стане на 6 да не го променят.
Благодаря,ще чета !

# 685
  • Мнения: 2 641
разбрах че питаш за училище Бети . и да ти кажа е много глупаво нещо да набуташ детето си на 5 години и малко с деца които са на 6 и половина години. няма какво да се лъжем разликата е огромна. ето една позната иска да запише дъщеря си в групата на моята - само дето нейното дете януари догодина ще е на 5.3 месеца, а моето ще е на 7 години вече. що за родител трябва да си за да си травмираш детето като го пуснеш при деца с 2 години по големи? какво печели по малкото дете освен стрес и чувство за малоценост?

# 686
  • София
  • Мнения: 6 165
Аз пускам дъщеря си пред блока, но тя не е съвсем сама. В близост до нея играе батко й.

# 687
  • Мнения: 36
Определено Anaise!
Аз питах за задължителната предучилищна, която ще обхваща всички деца ,но уж щяла да е в ДГ. Но  както и нашето дете не ходи на ДГ -тогава?
Иначе за училище и 6 години  са малко за започване, но това е положението засега.
Когато ние започвахме ,бяхме на по 7 и половина и беше някак си по нормално от сега.

# 688
  • София
  • Мнения: 6 810
Аз не. И няма да пусна децата си навън сами още много дълго време.  Naughty Поне, докато не съм сигурна, че ако ги хване някой ненормалник да ги набута в някоя кола ще имат сили да се съпротивляват. Много са малки още, по улиците има всякакви откачалки. На всичко отгоре около нас карат понякога с 100км и форсират по вътрешните улички.

# 689
  • Мнения: 2 641
тази предучилищна подготовка е май за циганите в нашия вариант Simple Smile а в детските градини има места за предучилищна група, защото доста деца се местят в училище. не че в училище правят нещо кой знае какво, повече рисуват и оцветяват, изрязват. даже си имат и пантофи Simple Smile не знам как ще го приете но в някои хубави дни мисля да не пускам дъщеря ми на предучилищната а да си играе в парка. лично аз не я взимам тази предучилищна като нещо сериозно. ще се мотаеме из парковете.

Общи условия

Активация на акаунт