Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 13 226
Цветич, могат! Ама моята лекарка не работи във Фемина, а в друга клиника. Тя ще ми прави Фетална морфология. Тя си гледа и сърцето, ама аз съм такава, че си настоях за кардиографията  Confused Иначе по принцип фетално сърце се гледа от педиатър-кардиолог, който има познания да прави фетална ехокардиография. АГ-тата също я правят, но аз явно поради масовата проява искам и аз кардиография  Embarassed А Томова е педиатър, не е АГ, но прави и фетална анатомия.

sunshine33, бебето може да си го изведеш веднага, стига условията навън да позволяват. Едно време са викали след 40 ден. Между другото в тоя "виканици" има логика. Иска да ви кажа, че аз родих на 30 март. На 2 април си бях у нас. След 2-3 дни дойде моя приятелка да види бебето. Излязох да я изпратя и заваля един закъснял мартенски сняг... Баба Марта се прояви през април. Майка беше у нас и ми викаше да не излизам, ама аз, не инат... и като се тръшнах, треска, температура...  Confused Та има едно такова нещо, че на прясната родилка организма е слаб. То и на хормонална основа пада имунитета.  Та неслучайно се казва, че родилката не бива да си изпращя гостите на погачата. Щото ако е зимата ще излиза от затоплената стая в студения коридор и ще се разболее. Е, разбира се, всичко дето го пиша сега не важи в повечето случаи. Ама аз лично бих излязла като се поосаферясам. Зависи кога родя, зависи какво е времето, ама 1 месец е много да не излиза бебето.  Wink Аз не помня Саша кога я изведох, може би към 9-10 ден.

# 676
  • Мнения: 226
Радвам се, че сте на моето мнение. И аз не виждам причина да не ги извеждам след 10-ия ден на разходка освен наистина неизградения имунитет, ама ще е лято и без близки контакти!
Вярно, и майка ми каза, че първо по няколко минути на терасата трябва да се държат и все повече всеки ден..., а аз си мислех, че майка ми е от съвременните...пък и все пак това работи...Ще имаме неразбирателства явно  Mr. Green!

# 677
  • Мнения: 0
Освен всичко останало, не бива да се изнася абсолютно нищо от къщата. А родилката, т.нар. "лехуса"  rotfImbo трябва да е само до бебето до 40-тия ден..... newsm78
 Не ги разбирам тези неща честно, колкото и да отслабва организма, не мога да си преставя да стоя денонощно само до бебето, затворена вкъщи. След това като излезна, ще припадна  Crossing Arms

# 678
  • София
  • Мнения: 13 226
sunshine33, това "на терасата" ми е доста странно  Wink Каква е разликата с навън? Просто всеки сезон има особености и трябва да се съобразяваме. Лятото малко бебе се извежда до около 10-11 (даже е много) максимум, после чак след 17:00 И пак зависи от денят де. Ама в жегите много се винмава. Не се излага на пряко слънце като е новородено. Изобщо новородените нямат добра терморегулация и с това човек трябва да се съобразява.   Wink

Орнела, на мен първите дни не ми се излизаше никъде, щото тогава спиш на крак дето се вика. Моето бебе имаше режим. Аз лично държа на режима и смятам и сега да е така, освен ако няма нещо непредвидено. Та ако бебето се храни на около 3 часа и спи, ти не спиш с него. Щото го повиваш, аз се изцеждах.. и така между тия 3 часа ми се събираше час сън. И това ти разбива психиката. Да спиш през час е кошмар. Не ми се излизаше, исках само да ме оставят да се наспяяяяя  Mr. Green А и дъщеря ми поради някои причини имаше зверски колики, което утежни нещата по-натам

Последна редакция: ср, 19 яну 2011, 14:01 от Vache

# 679
  • Мнения: 1 085
Мале да ги видите тука.В най - големия студ изписват го от болницата 12 4аса след раждането и като ги юрнат бебчетата напред назад , разкарват ги по работата да го видят и всички да го подържали , на шопинг ходят с него, горкото няма и един ден и толкова стрес.Вие говорите за 40 дена  Crazy това е едно времешна простотия за мен.Според мен до 10 дена да си седи в къщи да се адаптира и след това може.Какво по - хубаво от слънчевото време и витамин Д.Те за това малките развиват алергии защото си седят по 40 дена в къщи , прах и домашни животни и после се питаме  какво става.Аз след 10-тия ден ще го разхождам, дано позволи времето де, че тук е малко  Crazy

# 680
  • Мнения: 71
Привет,мами Simple Smile

Цвети всичко ще бъде наред,знам че е много гадно,но мисли положително и искам утре да ни кажеш,че всичко е наред,в което искрено вярвам  Hug

Ани2 честит рожден ден на патерица.Само положителни емоции и здраво бебе на финала.

Сега отворих сайта на Шейново.Актуализирали са цените за избор на екип.Избор на екип за секцио по желание е 1400лв.И ВИП стаята е 90лв.Новите промени Simple Smile Общо взето си мисля,че ще вдигнат цените на разни изследвания и услуги и пак ще печелят.Аз също съм против даване на пари под масата,но ако имам възможност,на моята лекарка ще й дам като благодарност,само да сме живи и здрави.

Мен много ме наплашиха с тоя свински грип и не смея да мръдна от вкъщи.И само гледам колко е прекрасно навън...обаче пусто съм толкова кекава,я кихне някой-я съм го лепнала.Та седя и си кукувам...

Усмихнат ден Simple Smile

# 681
  • Мнения: 1 085
Тук е епидемия на свински грип ама аз си направих ваксина и не се притеснявам.Всичко си ми е ок от нея и бебо е добре, даже казаха че и той ще си изгради имунитет от него.Дано е така.Супер много хора починаха в последния месец но гледам да не мисля за това.Цялото семейство сме с ваксини тази година заради мен.

# 682
  • София
  • Мнения: 142
Това за терасата аз знам, че се отнася за зимните бебета.  Идеята е, че въздухът навън е много по-студен, затова се извежда по малко, за да привиква постепенно.  Дали е правилно не знам, но като се замисли човек не е лошо да му дадеш време на мъника за адаптация, ако температурите са под нулата  Thinking
Иначе определено има логика да се избягва контакт с хора, докато укрепне имунната система на бебето, но да не излизате 1 месец, когато навън е топло и приятно Shocked  То самото бебе ще се чувства много по-добре навън, а не затворено между 4 стени...

# 683
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Съншайн, ами колкото и да са модерни и млади баби (при нас и двете майки са така),  все пак са баби Laughing и като цяло се водят още по методите, с които са гледали своите деца. Simple Smile
А реално кой знае какъв контакт с хора едва ли ще имате. Като са близнаци всъщност, може повече да ви позаглеждат, иначе аз с никой не съм контактувала, просто си ходя сама по улиците, бебето като е захлупено в количката и не се вижда много - много. Simple Smile

Бъни, на мен обаче ми хареса това с престоя 12 часа в болницата и после вкъщи. Супер! Голяма досада ми беше да стоя там 2 нощи. Пак добре, че родих през нощта, родените след 12 на обяд ги държали 3 нощи.  Crazy Разнасянето на бебета на 1-2 дни сред колеги и молове ми се вижда прекалено.  Laughing

А, забравих да кажа, говорих с една приятелка, която също е при нашия педиатър. Та той казал, че този грип в момента не бил свински, а друг тип, който бил по-лек, защото не засягал дихателните пътища, просто гадното му е, че държи висока температура 1 седмица...

# 684
  • Мнения: 4 420
Bunny аз съм на мнение, че алергиите се развиват от прекалената стерилност, а не от прах и домашни животни. Жив пример е майка ми, която сама си докара алергия от прах - с прекалено вманиачаване. Е това си е мое мнение де  Peace
Инъче е ясно, че нашите летни бебета ще излязат по-рано от 40ия ден, единственото което ще трябва да съобразяваме е да не ходим по големите жеги. Слънцето е много полезно за децата.

Хайде от мен стига толкова - ще се приготвям че часа на истината наближава  Joy

# 685
  • Мнения: 0
Ваче съгласна съм, че има период на адаптация и при бебето и при майката. Ти пак имаш някаква идея какво те чака... Grinning За режима, подкрепям с двете ръце и аз много се надявам да се създаде режим, който да се спазва. Ама то и от бебето си зависи, понякога както си се раждат инати, с изградени характери... Wink
Та от тази гледна точка, неизбежно е да ни налегне умора, нали казват че и следродилната депресия трудно се избягва. Но все пак мисля, че едно хубаво слънчице и мисълта, че всичко е минало успешно, все ще надвият умората  newsm03 Като все пак е важно и по кое време разбира се.
....Размечтах се   Nature Sunny

# 686
  • Мнения: 984
Здравейте  Hug
Аз съм ползвала слинг шал и беше много удобно. Всъщност съвсем в началото ми беше жал как се смачква бебето /сигурно не го слагах правилно/, а и беше юли и се претопляхме и двамата. Когато стана на около 3  месеца /септември/ го използвах много. После го дадох и сега ще трябва пак да си купя.За разходки - трябва да няма мъгла и температурата да не е под 0-та. Та мисля, че юни месец няма какво толкова да чакаме.

# 687
  • Мнения: 0
Мая, пробвала ли си да си направиш сама слинг от шал?

# 688
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Да видим да не заплющят едни юнски дъждове, че хич няма да ни е до излизане.  Joy

# 689
  • Мнения: 226
sunshine33, това "на терасата" ми е доста странно  Wink Каква е разликата с навън?
Същото е, то е ясно, но по-лесно можеш да контролираш времето. Както майка ми каза напр. първо 5 минути, после 10 мин. и така, ама и на мен това ми се струва по-подходящо за зимни бебета...Че какво юни месец в къщи сигурно навсякъде ще е отворено, все едно постоянно ще са на "терасата"  Joy
Bunny аз съм на мнение, че алергиите се развиват от прекалената стерилност
И аз така мисля и за това не искам да си гледам децата под стъклен похлупак, ама и това, което Бъни разказва за Англия ми идва малко в повечко  Rolling Eyes.
Шунка, ако е толкова "модерна" и другата баба, как ще се оправяме сами не знам  hahaha.
Да видим да не заплющят едни юнски дъждове, че хич няма да ни е до излизане.  Joy
Миналото лято беше точно така...лошо започна сезона на морето  Wink

Общи условия

Активация на акаунт