ФЕВРУАРСКИ мами трепетно броят, колко дни до бебчо вече ги делят-тема 24

  • 22 769
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • софия
  • Мнения: 88
1. след колко време се прибира корема особено след секцио
2. Мазахте ли нещо ? Аз си взех от това на Мустела за възстановяване след раждане, не знам дали ще има полза обаче
3. След колко време си въстановихте килограмите?



1. можеби месец(това според мен е сравнително бързо), но аз качих много килограми, които имаха значение за вида му Simple Smile

2. кое дали сме мазали, белега ли? аз не съм мазала с нищо ... известно време ми стоя червена лентичката а после избеля и изтъня... почти незабележима, той и без това е достатъчно ниско...
П.П. Ако питаш за стрии, аз мисля, че е до кожа, аз се мажех с всевъзможна козметика и стрии нямам само по лицето.... ама наистина само там нямам ....

3. аз качих над 30.... свалих ги докрай, но след точно 2 години (това лято тъкмо си станах около 50те и пак забременях Simple Smile)[/b]

# 61
  • Мнения: 192
1. след колко време се прибира корема особено след секцио
2. Мазахте ли нещо ? Аз си взех от това на Мустела за възстановяване след раждане, не знам дали ще има полза обаче
3. След колко време си въстановихте килограмите?


Аз влязох в болницата + 10 кг. и родих бебе 3800 + плаценти,води и т.н. излязох от болницата само с 3,5 над мойте си. Последваха безсънни нощи след появата на коликите,хранене на 3 часа /които всъщност са по-малко от три/ и за има няма два месеца даже бях под килограмите от преди да забременея. Hug Всичко си е до организъм,ген,структура.. Peace
Не съм си мазала белега от операцията с нищо освен с някаква антибиотична пудра няколко дни след изписването. Но се скри малко трудничко - до към 1,5 година ми беше доста грапаво и подутичко,но след това се оправи. Е,разбира се и сега има следа от първия разрез,то не може съвсем да се заличи Naughty

# 62
  • Мнения: 192
Нещо не съм го направила цитата както трябва май newsm78 Но ме разбрахте Laughing

# 63
  • Мнения: 42
Благодаря ви мами за отговорите, полезно е да четеш как други хора са се справили, въпреки че всичко си е индивидуално, но все пак.

За мазането имах предвид мазане на целия корем с цел по-бързо прибиране. не знам дали има смисъл, една позната ми го каза.  Моята козметичка ми каза да си мажа корема поне 3 месеца след раждането, за да може да се прибере.

# 64
  • Мнения: 42
А самия белег от операцията с какво трява да се маже? Четох за някакви лепенки, които се слагали, за да не личи белегът, но сега не се сещам къде го четох това.. уф

# 65
  • Мнения: 274
Мацки, недостижими сте!
Записвам се на 5-та страница (почти в началото  Laughing ) и отвима да си лягам.
Леееко започнах да завиждам на тези, които са секцио и си знаят датата - все си имате краен срок, а ние можем да си чакаме ехеееее термин, че и след него.
Еспиноза  Peace хващай някоя книжка, разнообрази с малко ТВ и всичко ще е наред  Hug
За стриите - имам в изоблие, даже мога да продавам  Crazy
За килограмите - ако има желаещи и от тях имам за свободна продажба в излишък  Laughing
За всичко друго ми се сля в бременния недоспал мозък и давам заето!

# 66
  • Мнения: 17
Възстанових си килограмите за около два- три месеца. Бях качила 12, от родилния дом излязох +5-6. коремът ми се прибра напълно до няколко месеца, без да мажа и да ползвам колани. Сега съм +13 и мисля, че пак бързо ще се справя. Наистина по- важно е бебоче да е добре, а фигурата се възстановява, по- бързо, по- бавно, както дойде. Никога не съм правила диети, но и дори с повечето кг пак съм била в рамките на нормалното тегло.

# 67
  • Мнения: 192
Babygirl81Има едно кремче Контратубекс мисля че се казва за белези,но не съм го използвала. В началото когато се къпеш трябва да се слагат лепенки за да не се мокри раната,но честно казано ще трябва сега да ми припомнят лекарите как и кога се слагат,махат.. Леле,всичко съм забравила.. Rolling EyesА беше само преди 5 години Blush

# 68
  • Мнения: 431
Благодаря ви мами за отговорите, полезно е да четеш как други хора са се справили, въпреки че всичко си е индивидуално, но все пак.

За мазането имах предвид мазане на целия корем с цел по-бързо прибиране. не знам дали има смисъл, една позната ми го каза.  Моята козметичка ми каза да си мажа корема поне 3 месеца след раждането, за да може да се прибере.
Аз не смятам ,че има смисъл от мазане ,нито от някакви колани.Трябва мускулите сами да се справят по естествен начин ,а като ги подкрепяш(с колан)-стават по-лениви(това го четох тук из форума) .

За белега специално ,сега се сещам ,че ми каза докторът да пръскам с Бивацин спрей .Но не мисля,че е за по-бързо заличаване,по-скоро за дезинфекция може би   Thinking .

# 69
  • Мнения: 192
clover_dТочно Бивацин спрей Peace Бях му забравила името,но и аз мисля че е за дезинфекция! Peace

# 70
  • Мнения: 431
Бивацин ,ако не се лъжа,се използва и при епизиотомия при нормалното раждане .

# 71
  • Мнения: 43
 wavey
Минавам само да стисна едни палчета за Еспинозка. Сигурна съм, че всичко ще е наред. 2 см. не са много, само да няма контракции  Praynig Hug
И аз броя, броя, ама то Божа работа какво ще стане Grinning
Инересното е, че като ми се втърдява корема не ме боли, а тази вечер имах болки като менструални, но пък корема беше мек  newsm78
Слинг ми дадоха да ползвам, само трябва да се науча да го връзвам. Изглежда ми удобно  Peace
Не мога да се сетя предния път какви обезболяващи свещички си слагах. Някой слагал ли е? Помни ли?  Thinking

# 72
  • Мнения: 4
Ако разчитам на това първо да изчета изписаното, май скоро няма да се вредя с постче  Crazy Затова я да се запиша, пък ще се връщам след малко да дочитам назад.Надявам се че всичко е наред при всички!
Еспиноза- палчета и от мен на квадрат !!!!!

# 73
  • Мнения: 137
аз този път сериозно съм се замислила за слинг. но съм решила след като се роди беба с нея да ходя, тъкмо дами обяснят как се ползва и да вдия дали е удобна. миналия път бях с кенгуру и ме боляха раменете от него.
бивацина се ползва и при епизиотомия.
миналия път бях +25кг. смъкнах ги изцяло след 2 години, но не съм се старала.
сега съм +15кг и се надявам по-бързо да ги смъкна.
корема бавно ми се прибра.

# 74
  • Мнения: 73
Милички, лека нощ от мен. И със спомен от моето детство, http://vbox7.com/play:d80e2f13 ееех а хубави години бяха Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт