Парено тесто...

  • 2 851
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 202
Момичета, да ви попитам вие как приготвяте парено тесто, или по-точно как го месите? Едни от любимите ми десерта се приготвят от парено тесто/еклери и бухтички/, а приготовлението му /бъркане с дървена лъжица/ ми е направо като наказание? Кажете вие как се справяте с него и по точно в частта, когато е отведено от котлона и се слагат яйцата и трябва здраво бъркане, докато стане гладко, без бучки???

# 1
  • Мнения: 1 777
Aз изсипвам сместа в купата на миксера и бъркам. Simple Smile

# 2
  • Разград
  • Мнения: 3 110
С дървената лъжица.
Веднъж пробвах в машината за хляб,става си идеално тесто, много лепкаво и трябва пак да се подпомага с лъжицата,но си е вариант.

# 3
  • Мнения: 202
Aз изсипвам сместа в купата на миксера и бъркам. Simple Smile
e, как с миксера, като то е сравнително твърдо и гъсто тесто? Thinking

# 4
  • Мнения: 1 777
Aз изсипвам сместа в купата на миксера и бъркам. Simple Smile
e, как с миксера, като то е сравнително твърдо и гъсто тесто? Thinking
Ами с бъркалката за тесто идеално се разбърква.

# 5
  • Мнения: 98
Бъркалките за тесто найстина са идеални за целта.Наложи ми се да правя 4 дози еклери и ако трябваше да бъркам с лъжица,не знам... Whistling

# 6
  • Мнения: 2 646
С дървената лъжица нещо не ми се получава,затова го бъркам с обикновена вилица.И с миксер съм пробвала,но не ми стана добре.Може би ми липсва практика,правила съм парено тесто едва 4-5 пъти Wink

# 7
  • Мнения: 229
И аз с бъркалката за тесто  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Хм, тази тема ме изненадва. Правила съм няколко пъти парено тесто, не си спомням да ми е било трудно разбъркването Thinking Може би съм забравила просто...
Ей, как ми се доядоха еклери Grinning

# 9
  • Мнения: 87
Първо с дървена бъркалка,докато поеме част от яйцата,после доомесвам с ръка,по-скоро прекарвам през пръсти до идеална гладкост на тестото.

# 10
  • София
  • Мнения: 15 485
   С лъжица в тенджерата, после изсипвам в купа и с миксер, докато поеме яйцата! Дори  не с бъркалките за гъсто тесто, а с тези за кексовото бъркам!

# 11
  • България
  • Мнения: 4
Аз съвсем скоро правих еклери за първи път. Първото тесто го бърках с вилица - стана гладко (е, бая бъркане беше), но нещо ми се обърка печенето   Blush. Но вече бях решила, че ще се пробва пак (пълнежа беше готов - солен), та нямаше връщане назад! Втората серия я правих с миксера, с бъркалките за тесто, и се получи екстра.   bouquet Пак да благодаря на max-mama, за печенето! Ето ги и еклерите с крема сирене и зелени подправки

# 12
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аз съвсем скоро правих еклери за първи път. Първото тесто го бърках с вилица - стана гладко (е, бая бъркане беше), но нещо ми се обърка печенето   Blush. Но вече бях решила, че ще се пробва пак (пълнежа беше готов - солен), та нямаше връщане назад! Втората серия я правих с миксера, с бъркалките за тесто, и се получи екстра.   bouquet Пак да благодаря на max-mama, за печенето! Ето ги и еклерите с крема сирене и зелени подправки


Браво,страхотно изглеждат. Hug

# 13
  • Мнения: 804
Бъркам с дървена лъжица,когато сложа брашното във врящата вода,после като се охлади и прибавям яйцата,омесвам с ръка.Скоро правих толумбички,еклери отдавна не съм правила и то защото спадат като изстинат,преди да съм ги напълнила с крем.

# 14
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Бъркам с дървена лъжица,когато сложа брашното във врящата вода,после като се охлади и прибавям яйцата,омесвам с ръка.Скоро правих толумбички,еклери отдавна не съм правила и то защото спадат като изстинат,преди да съм ги напълнила с крем.


Да не би да остават леко сурови?
Следващият път ги запечи с една идея повече.Даже и да са леко препеченки не им пречи,лично аз ги предпочитам такива,важното е отвътре да са изпечени добре.И още нещо,като се изпекат не изваждай тавата веднага.Изключи фурната,открехни леко вратичката и застопори с нещо.Остави така 10-15 минути и после извади тавата.

Общи условия

Активация на акаунт