чувствам се използвана

  • 2 225
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Привет момичета,
много ще се радвам ако ми дадете съвет как да се справя или по скоро да се откажа от всичко!
С мажът ми сме заедно то 5 години,много е мил и любящ особенно към дъщеря ми която не е от него,но въпреки всичко се държи прекрасно и със двете ни.Така ,малката уловка е че от както се познаваме той не е работил и ден,всичко правя аз.Във началото си мислех че ще е само времено и ще започне работа обаче не ,оправданията са хиляди.Ниска заплата,неграмотни хора от колектива и тн.От скоро съм се захванала да тегля много голям кредит за бизнес ,а той ми обяснява как като взема парите ще се запише на курсове за пилот,да несе притеснявам че трябвало да му дам само 30,000евро Shocked и след това всичко щяло да е идеално.Щял да купи малък самолет /той невлиза в тези 30/и да прави разходки на разни туристи Laughing.Явно смята че ще изтегля поне 5 милиона.Та както и да е ,как мислите или е прекалено голям мечтател който си вярва наистина,или по скоро е уникален мързел и използвач който е свикнал така да живее.Забравих да спомена има бивша жена и един син ,не са се виждали от 7 год.А много го обичам винаги и във всичко ме е подкрепял и ме разбира ,дали това не е само прикритие докато не се докопа до парите?Толкова съм объркана ако някой има поглед над подобни случай моля споделете.Майка ми е категорична че човека е много свестен като баща и съпруг,но е мързелив и така предпочита да си живее Sad

Благодаря!!!!!  bouquet

Май публикувам темата на неправилното място,моля да ме извините но още несе ориентирам добре във форума ,моля модераторите да я преместят.Благодаря!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 16 148
Авторката, правилно се чувстваш.
Има такива хора - все нещо не им е наред и не могат да ги оценят.
Много са добри, грижовни, но ако може парите друг да ги изтегли и да мисли как ще ги връща после. Те не, че нямат желание за развитие, но все нещо се случва, все не могат да се развият.Не са похарчили нито лев от твоя кредит за кеф, всичко са вложили в Идеята. Ама  лошите обстоятелства са им попречили.
за 300000 Е + евентуално още 5 милиона и аз бих била любяща към тебе и детето.
За виждането с бившата жена и сина - има и други такива случаи. Не е задължително да е любящ и грижовен баща, това да не те притеснява.
Но такова поведение относно работата бих търпяла точно 40 дни. Без да му предоставям кредит, изтеглен на мое име.
Все пак имаш дете, би трябвало то да е на първо място за тебе. Мисля, че ще ти е по-изгодно да го оставиш да гледа детето и дома. Ти да си разполагаш с кредита и да си развиваш сама бизнеса.
По-евтино ще ти излезе да не инвестираш във великите му идеи.
А пък, ако след отказа ти си покаже и лошата страна.... извода е ясен.

# 2
  • Мнения: 8
Aisha бгагодаря ти Simple Smile
и аз за нещо такова си мислех.Силно се надявам обаче данесе получи така и да трябва да се
развеждаме.И аз попринцип съм със много големи мечти и желания ,но някак мойте ми се струват по реални и осъществими.Яд ме е само че цял живот съм си мечтала за мъж който да се грижи за мене ,а попадам точно на обратното и в предишните ми връзки не е било по различно.Съдба!
Неми се иска да си помислям,че само се възползват от мене.

# 3
  • Мнения: 94
Чувствата ти не те лъжат-използвана си.
Не мога да си представя дори,че 5 години човека до мен няма да работи и да се грижи за мен.
Не ми е приятно да го напиша,но май го издържаш защото е с теб,въпреки че имаш детенце.
Тези негови мечти за мен са като мечтите на 14 год ми дъщеря-ще си намеря мъж да ме храни,
щото не ми се работи.

# 4
  • Мнения: 722
Според мен също си използвана. Все пак да не забравяме, че лудият е не този, който яде баницата, а този, който му я дава. Явно така си е научен мъжът ти- да му дават, без да влага той самият нищо.

# 5
  • Мнения: 88
grax, споделям мнението на останалите. Извинявай, но ми звучи така все едно си си наела домашна прислужничка и детегледачка с "есктри"  Embarassed да не обяснявам какви, че да го издържаш 5 години! С тази разлика, че не можеш да го "уволниш" така лесно!
Прощавай, ако съм малко груба и рязка!

# 6
  • Мнения: 84
Ти сама усещаш истината-никакви пари и виж какво ще стане да си намери работа и той да тегли кредит-имаш дете МИСЛИ С ГЛАВАТА СИ!!!!! Сина си не обича-щом не го е видял седем години,та твоета-за него чуждо много го обича-айде де!Все пак ти решаваш.

# 7
  • София
  • Мнения: 714
grax, аз бях в същата ситуация, преди 6-7год. С тази разлика, че нямах дете и не бяхме женени.
Но той беше разведен с дете, което не виждаше и за което не се грижеше, но много мил и т.н. към мен. Виж като му спрех парите, как стана нервен, избухлив и притеснен. Но на всяка работа намираше кусури, по същия начин.
Едвам се спасих  Laughing
Всякакви изпълнения имаше, за да се върна. Още година след това ме турмозеше. Мен и семйството ми. Кой друг ще се грижи така добре за него. Hug
Според мен този тип мъже са си просто глупави, наивни мечтатели. Те не мислят за утрешния ден, камо ли след седмица. При тях нещата стават случайно. И са като пиавици, затова са толкова "стархотни".
Аз смятам, че направих правилния избор, защото сега се грижат за мене, а не аз за него.
Аз незнаех, какво е някой друг да взима решения.
Според мен е най-добре да се отървеш от паразита. Но ти си знаеш най-добре.

# 8
  • Мнения: X
а той ми обяснява как като взема парите ще се запише на курсове за пилот,да несе притеснявам че трябвало да му дам само 30,000евро Shocked и след това всичко щяло да е идеално.Щял да купи малък самолет /той невлиза в тези 30/и да прави разходки на разни туристи Laughing

#Cussing out
Курс за пилот не е равнозначно на правоспособност!!!
Започвайки с летателните часове(мин.26 X 132E=3432E), никой и нищо не му
гарантира "вземането" на психотеста !(пряко съм запозната)
Витловото двуместно"самолетче" от Чехия е  около 80 000 Е!
Фирма,лицензии за ивършване на дейността и договори с туроператори???
Никой няма да му позволи да стъпи на този "пазар"!
/все едно да стъпиш на петролния пазар  newsm78/
Просто човека иска да пилотира 26 часа с инструктор.Да се "повози" за твоя сметка.
А това "возене на туристи" е превозване на едни по-др.стоки.
Някой му "мъти" главата.Явно човека е в безизходица,но помисли да не я  прехвърли на теб!
Мисли,мисли.... newsm78
(най-откровенно споделих частично..)  Hug


http://tl-ultralight.cz/en/ultralight-aircrafts/tl-2000-sting-s3/

Последна редакция: пн, 17 яну 2011, 18:33 от Анонимен

# 9
  • Мнения: 249
Не се притеснявай, няма да те изостави, ако откажеш да му дадеш парите. Нали някой трябва да го издържа, без да работи. Имаме един такъв в семейството - вторият съпруг на свекърва ми, та ти го казвам от опит.

# 10
  • Мнения: 8
Благодаря Ви мили дами  bouquet
май наистина ще пробвам да спра финансите и да видя какво ще стане!
Ще е много неприятно ако се окажете прави,ама ще трябва да си взема поука и да продължа напред.
Днес много мислих и реших да кажа първо,че няма да ми отпуснат кредита и поради тази причина ще трябва да се ограничиме от доста работи.И да видиме каква ще е реакцията.
Още веднъж ви благодаря Simple Smile пак ще пиша като видя какви ще са реакциите

# 11
  • Мнения: 4 458
 newsm78Нещо това :
... от както се познаваме той не е работил и ден,всичко правя аз.....
не ми се вързва с това:
.....А много го обичам винаги и във всичко ме е подкрепял.....
Как така хем те подкряпя ,хем ти всичко правиш?Това което описваш не е мъж а домашен любимец. Shocked
Моята котка също винаги ме разбира,подкрепя,държи се прекрасно с всеки от семейството,но претенциите и свършват с това редовно да пълня паниците и е доста по-икономична.

# 12
  • София
  • Мнения: 16 148
Авторката, на твое място не бих го заблуждавала  дали ми отпускат кредит.
Бих си усвоила парите за неща, за които аз съм ги запланувала.
Ако домашния любимец изяви претенции за част от парите  веднага ще го информирам, че парите за него са свършили. От тук нататък аз инвестирам в себе си и детето си. Все пак бъдещето е детето и  то е най-важно за мене. А за да се справя със задачките трябва да съм здрава, да не се притеснявам. Ако иска да продължи с нас при това условие - добре. Ако започне да мърмори - нали знае къде е вратата.
Не ми се пишеше вчера, но PAV1 е обяснила подробно как парите ти ще се изпарят в добрите му намерения. Сегмента вече е разпределен, доста мощни бизнесмени в момента се мъчат да  разпродадат  самолетчетата.

# 13
  • Мнения: 88
Моята котка също винаги ме разбира,подкрепя,държи се прекрасно с всеки от семейството,но претенциите и свършват с това редовно да пълня паниците и е доста по-икономична.
На рекламата "Вашата котка би купувала *** всеки ден" отговарям "А нашата котка ходи ли да изкарва пари за този ***?!"  Laughing
Като завърших средно образование, баща ми каза "Ако те приемат висше, ще те издържам. Ако - не, почваш работа и се оправяш сама".
Това "същество" до теб съпруг ли ти е, второ дете ли ти е или паразит?!  newsm78

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Като чета думите на авторката е паразит в действие.Мога само да я посъветвам да не се поддава на "малките мили моменти" когато ти се иска всичко да му дадеш.Повярвай ми това е омагьосан кръг от който няма излизане.Мисли ВИНАГИ трезво.

Общи условия

Активация на акаунт