ЕПИЛЕПСИЯ-ТЕМА 14

  • 53 071
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Майчета, пускано ли е някъде из темите списък на лекарствата, несъвместими с епилепсията? Става въпрос за широко използваните лекарства за температура, разстройство, повръщане.....

# 721
  • Мнения: 1 070
Майчета, пускано ли е някъде из темите списък на лекарствата, несъвместими с епилепсията? Става въпрос за широко използваните лекарства за температура, разстройство, повръщане.....

Ако детето пие Конвулекс, както е в нашият случай-съвместими са. Друг е въпросът, че Конвулекса уврежда най-вече черният дроб, а лекарствата за температура също. Моят син като вдигна предната седмица Т му давах Панадол. Също беше и с разстройство, изписаха ни Ентерол, а за повръщането Натриев цитрат.
Все пак обезателно се консултирай с лекар.
Болнички ли сте?

# 722
  • Мнения: 1 040
Моя син като вдигне температура нурофен ни помага или хексалгин слава богу скоро не е вдигал висока,за повръщане давам натрив цитрат,а за разстройството при нас е най-ефикасно хидрасект за деца и аз давам допълнително пробитик лактофлор био плюс,той спомага да се нормализира стомашната флора.
Момичета някой чувал ли е за тази добавка препоръча ми е невроложка на която имам доверие:
http://stemcellglobalnet.stemtech.bg/StemEnhance.aspx

# 723
  • Мнения: 158
здравейте момичета и от нас ,да ние се завърнахме от София отдавна,но покрай лекарствата,лекарите,започващото училище на баткото и детска градина на малката нямах време за нищо.В болницата беше някаква лудница,но ни направиха ЕЕГ-сънно и за съжаление то показа огнище в задната темпорална част граничаща с окципиталната,докато чакахме резултатите отидахме до параклисчето да запалим по една свещ.Мн се уплаших,а в крайна сметка се разочаровах,защото нашият ЯМР -на който мн разчитах да ни даде някаква яснота беше отчетен като неясен с препоръка за нов ,но в софия,толкова пари и мъки докато го направим ,а след това се оказа ,че неструва,мн се разочаровах.Както и да е ,изследванията всичко беше наред ,обаче се оказа,че е леко предозиран депакина /това пиехме до този момент само него/,аз се чудя защо детето ми беше някакси супер активен така да го нарека,превъзбуден,вечер сън не го хващаше,и едно петънце червено на нослето имаше ,което с нищо неминаваше,сега разбрах от какво са били тези неща и в крайна сметка се намали неговата доза и въвеждаме ,вече въведохме пълната доза тези дни неуротоп ретард 300,от него пък мн му се спеше,главоболие и се оплака за болки една вечер в областа на сърцето,но да чукна на дърво откакто сме се върнали не е правил пристъп и дано така да е.Това е най-важното в общи линии от нашият престой.

а това което е питала любознателна и мен ме интересува много,ей сега както са болни и двамата и се притеснявам какво точно да давам на крис ,мн често срещам в упътването на лекарствата,че не са подходящи за епито,ако има такава тема къде да я търся?

# 724
  • Мнения: 2 860
Олеле маминка сладинка, как така не е добър ЯМР. Вие къде го правихте? Това е голям стрес за детето и сега ако трябва да се прави нов. Скенер няма ли да свърши работа? ние също правихме ЯМР и заради леката хидроцефалия трябва да правим контролен след 1 година. Но аз мисля да направим скенер докато спи, знам че облъчва, но ЯМР беше с упойка, която според мен също е много вредна.
Иначе аз лично неуротоп ретар съм го пила по други причини и от него се чувствах като пияна. Но го пих много кратко време, може би после се свиква.

# 725
  • Мнения: 158
ами ЯМР не че е лош,ами според тях е размазан и неясен и немогат да направят изводи от него,вероятно се съмняват за лезии ,но било замазано качеството.Сега крис е и болен и се умесиха страничните действия от лекарството с вируса и незнам кое от къде идва ,но го наблюдавам и съм в пълна бойна готовност.Иначе ние го правихме в Пловдив изследването имаме в града само на 2 места ЯМР,според нашия лекар ,който пък ни води диспаренсеризацията,ми каза те какво искат повече каквото са видяли видяли др няма да е ,оф незнам вече

# 726
  • София
  • Мнения: 9 898
maminka_sladinka, успех ви желая, да изяснявате бързо неяснотиите! Hug
 За лекарствата- на нас Славкова ни каза, че всички лекарства са съвместими с Конвулекса, с изключение на противовирусните от сорта на Реленца и Тамифлу.

# 727
  • Мнения: 127
Ваня мисля, че беше писала преди известно време, че на тях са им казали, че при прием на валпроат (т.е. конвулекс) е забранен аспирина (и всичко останало, което е на същата основа като аспирина).

# 728
  • Мнения: 127
А за ЯМР-то, преди да го повтаряте, аз бих се консултирал поне с още някой неврохирург. Ние сме ходили при тримата, за които преценихме, че отзивите са най-добри - К.Георгиев от Иван Рилски, Захаринов в Пирогов и Цеков от Токуда. Ако ти трябват координати ще ти дам на лични. Няма нужда да водите и детето.

# 729
  • Мнения: 3 540
Ваня мисля, че беше писала преди известно време, че на тях са им казали, че при прием на валпроат (т.е. конвулекс) е забранен аспирина (и всичко останало, което е на същата основа като аспирина).
Да, това ни предупреди невроложката, която ни беше лекуваща!

# 730
# 731
  • Мнения: 2 860
Честит рожден ден на Наталия! Нека всички да й подарим поне по един смс.

# 732
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Аз влизам да питам майките на децата, които ходят на градина - дават ли им наобяд лекарството там?
  Предстои ни да тръгваме след няколко дни,  а досега изобщо не е ставало дума, че пие лекарства, и искам да съм подготвена като питам за това.
 Има ли закон в който да пише дали е разрешено или забранено да им се дават такива лекарства в градината?
 Една от майките ми каза ,че изместили часа за даване след сън, за да го давам като го взема към 16ч, и аз го изместих от няколко дни, обаче така става много по-замаян следобяд Confused Най-добре си е преди съня да го пие, че да се усвои докато стане една част.
 Много се тревожа как ще уредим този въпрос, досега в градината видяхме добро отношение докато оправяхме документите, не ми се ще това да стана проблем.

# 733
  • София
  • Мнения: 9 898
Орхид, не знам как е по градините, но на Бубка и го дава учителката и в училището. То верно, че нашето училище не е баш като другите, но аз също много се притеснявах дали няма да е проблем. Отиди, говори директно и мило, не би трябвало да е проблем. Когато живеехме в Плевен и двете ми деца ходеха в детска градина, която се наричаше Оздравителна. Дефаакто си беше масова всъщност, но имаше и деца, болни от астма и други заболявания. Сестрата винаги в 12,30 минаваше с едно подносче с надписани кутийки и раздавеша хапчета на децата, които се нуждаят. Правеше го със страхотен професионализъм, а имаше доста такива дечица.

# 734
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Питах за лекарствата, защото едно майче , на което имам голямо доверие, ми каза, че смекта не се дава при разстройство, само ентерол. Моята дъщеря е с епилепсия от началото на тази година и на морето ме изплаши с един ентеровирус. При повръщане нямаше как да давам лекарство. Оказа се, че и други неща не знам, не искам да обяснявам аз кой лекар какво казал по въпроса, защото може да се получи като развален телефон.  Confused От октомври невроложката иска да ни сменя конвулекса , защото бил за малки деца, обясни ми за някакъв метаболизъм, но набързо по телефона, а аз нямам много точна памет за да ви го цитирам. Не ми беше правила гърчове откакто го приемаме, до онзи ден, заради някакъв вирус с хрема направи два малки.

Общи условия

Активация на акаунт