Ваксини - дискусия за вредата от тях... (тема 14)

  • 29 885
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 212
1. Знае ли някой колко отказват да се ваксинират? това ми се струва важно, и сигурно не е чак толкова трудно да се извади от болничните регистри на АГ-тата

Единици. Цитат от един блог:

Цитат
Сега, смешното е, че те на думи са смели (и по форумите), но стане ли напечено някои ваксинират, та пушек се вдига. Simple Smile Други, пък са поставили всички задължителни ваксини на децата си до две годинки и изведнъж, видиш ли, са размислили и повече няма и да имунизират … Wink Имат таман 4 години за размисъл и аз съм убедена, че след толкоз епидемии не акъл ще им дойде, а нз какво. Simple Smile Трети, под сурдинка разпитват за болестите (морбили, хеп А) и съм убедена, че и тайничко си слагат ваксините. Simple Smile

2. Някой чувал ли е за митичното същество джи пи, което е бебе отговорно, а не системно отговорно? Субев. Да, ама той си е про-ваксини отвсякъде

Всеки отговорен към здравето на децата общопрактикуващ лекар или педиатър съветва родителите да имунизират децата си.

3. твърдят, че е доста безотговорно  да не се ваксинира бебето срещу ВСИЧКИ, т.е. поне "страшните" като полиомиелит, тетанус и дифтерия да се ваксинира, но примерно като навърши две годинки - знаете ли нещо?

Категорично безотговорно е! Освен това имунизациите се извършват съгласно посочената в имунизационния календар възраст!

4. и все пак - заболели от неваксинираните - пример: нваксинирано дете отива в кварталната градинка и си играе в пясъчника, които е тоалетна на кучета и котки - как се търпи без тетанус ваксина?

Няма нормален родител, който да допусне детето му да не е имунизирано срещу тетанус. Преди няколко години имаше случай на неимунизирано срещу тетанус дете от Враца, което се заразява с тетанус и постъпва в болница в напреднал стадий на тетанус с температура, гърчове и остра дихателна недостатъчност и след 38 дни на апаратна вентилация и с агресивна терапия оцелява по чудо.

5. Не може ли БАН да иззлезе със становище относно няколко ключови момента - "допълнителната" съставка на ваксината, съединенията на живака, натрупването на алуминиев хидроокис (над 500 мк) за 1.5г., вътре или външноклетъчни, живи или мъртви ваксини........

БАН няма отношение към имунизациите. За имунизации се прилагат само биопродукти, които имат разрешение за употреба в страната, издадено от Изпълнителната агенция по лекарствата.

А, да и НИКОГА не оставяйте децата си в отделението за лечение на  белодробни на проф. Минчев

На хомеопатия ли да ги оставим?
Бъдете сигурна, че навреждате на нероденото си дете, щом пушите по време на бременност! А да не го имунизирате ще бъде следващата проява на безотговорност към него!


"Вие си вършете вашата работа, медицината я оставете на нас"

Съвсем точно. Често пиша, че медицината е е най-неудачният избор за хоби.

Последна редакция: ср, 16 фев 2011, 15:31 от Persona

# 691
  • Мнения: 936
Няма нормален родител, който да допусне детето му да не е имунизирано срещу тетанус.

Здрасти - да се запознаем?!? Mr. Green...... Всъщност, няма как да знаеш дали съм нормална. Sad

# 692
  • в матрицата
  • Мнения: 952
ПЕРСИ СЕ ЗАВЪРНА!!!    bigdance2

# 693
  • Мнения: 4 753
Няма нормален родител, който да допусне детето му да не е имунизирано срещу тетанус.

Здрасти - да се запознаем?!? Mr. Green...... Всъщност, няма как да знаеш дали съм нормална. Sad

Аз те познавам и знам - не си...  Mr. Green  hahaha  Персона, що не извадиш статистика колко от твърдящите, че не ваксинират, го правят и колко от твърдящите, че ваксинират, не го правят... Само за да сравним резултата, не се заяждам...  Laughing

ПЕРСИ СЕ ЗАВЪРНА!!!    bigdance2

Те още едно куку...  Laughing  Ало, госпожице, не сте на пазара...  Mr. Green

# 694
  • Мнения: 2 176
Няма нормален родител, който да допусне детето му да не е имунизирано срещу тетанус.

Здрасти - да се запознаем?!? Mr. Green...... Всъщност, няма как да знаеш дали съм нормална. Sad

Определено ще бъдеш обявена за ку-ку и ти.  Mr. Green
В тази тема пишат само майки - хипарки и луди еколожки, на които хобито е медицина. Simple Smile
Но тези категории хора по принцип имат една особена любов към четенето, и понеже не са особено тесногръди, успяват да надскочат доста интелекта и знанията на голяма част боговете в бели престилки.

И аз съм от лудите, да знаеш  Simple Smile - едно лято си срязах ходилото на ръждиво желязо, докато си шляпах боса из един къмпиг, и куцах през цялата почивка. Промих и почистих внимателно раната, а за ваксина даже не си и помислих. Simple Smile

Точно това желязо явно не са го били налазили клостридите още, нали знаете, че те ходят специално по ръждиви железа и пирони.  Laughing А бебетата пък обичат да лазят точно по тия пирони, ръждивите..  Mr. Green

# 695
  • Мнения: 4 370
Мъжът ми си сряза пръста, шиха му  го и отказа ваксина тетанус; сина ми му вадиха кърлеж - отказахме ваксина тетанус.

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 5 042
Кърлеж са ми вадили и на мен, и на децата на морето...
Даже не са ни предлагали да сложат тетанус... Wink

Не че щях да дам да сложат, де...Може би са ни "преценили" правилно докторите... Mr. Green

# 697
  • Мнения: 4 753
Не разбирам какво се хвалите с тоя тетанус...  newsm78   Отказали били тетанус... Чудо голямо, че ви хапал кърлеж и не сте поискали ваксина против тетанус...  Интересното е кой и защо въобще предлага тетанус ваксина при ухапване от кърлеж!!??  Thinking   

# 698
  • Мнения: 2 176
Даже не са ни предлагали да сложат тетанус... Wink


Ауу, ужас, тоя доктор явно не е навътре с най-новата и модерна теория в бг медицината, че кърлежите пренасят и заразяват хората с тетанусния бацил. Би трябвало много да се срамува.  Mr. Green

# 699
  • Мнения: 2 376
1. Знае ли някой колко отказват да се ваксинират? това ми се струва важно, и сигурно не е чак толкова трудно да се извади от болничните регистри на АГ-тата

Единици. Цитат от един блог:



Вчера баш си говорих с детска акушерка. Работи в родилно все пак, така че мисля, наблюденията и са горе-долу достоверни. Много хора отказват ваксини. А докторите и сестрите масово не си ваксинират децата.

# 700
  • София
  • Мнения: 679
ха-ха, казах ви аз, че тоя блог ми напомня за Персоната!

# 701
  • Мнения: 4 753
Точно това желязо явно не са го били налазили клостридите още, нали знаете, че те ходят специално по ръждиви железа и пирони.  Laughing

Като си говорим за този лазещ симпатяга, на много места чета следното:

"Clostridium tetani
a common inhabitant of soil and human and horse intestines, and the cause of tetanus in humans and domestic animals."


http://medical-dictionary.thefreedictionary.com/Clostridium+perfringens

Демек... И мечка да те ухапе, и кърлеж да е, все тая, щото най-вероятно клостридите са те "налазили" преди това...   Laughing

# 702
  • Мнения: 212
Мъжът ми си сряза пръста, шиха му  го и отказа ваксина тетанус; сина ми му вадиха кърлеж - отказахме ваксина тетанус.

Голямо чудо! С това не опровергавате твърдението ми по-горе, нито казвате нещо ново за болестта тетанус.

При всяко нараняване на кожата и лигавиците съществува потенциална възможност за попадане на тетанични спори в раната!!!
Дали наистина ще попаднат и дали ще има подходящите анаеробни условия, за да се развият в конкретната рана, никой не може да предвиди. Противотетанична профилактика след ухапване от кърлеж се прави не само в България и не е нещо ново, нито толкова чудно!

В тази връзка е интересно, как редовните списващи в тази тема имат тотално грешни представи относно болестите, предотвратими с ваксини, в частност за тетануса, въпреки че са били многократно коригирани и им е било подробно обяснявано къде грешат не от един или двама.
Тази неинформирана инертност ви прави толкова слаби в дискусии и особено смешни при медийни "изяви".

В тази тема пишат само майки - хипарки и луди еколожки, на които хобито е медицина. Simple Smile
Но тези категории хора по принцип имат една особена любов към четенето, и понеже не са особено тесногръди, успяват да надскочат доста интелекта и знанията на голяма част боговете в бели престилки.

Четенето на евтини антиваксинистки памфлетчета и псевдонаучна литература и тесногръдата вяра в пакет "идеи на килограм" не водят до реални познания, а до мозъчен арест.

Точно в тази тема хора има хора, които си вярват, че са много наясно с материята, но когато трябва да се аргументират пред лекар защо не искат тази или онази ваксина (или пред съда защо имунизациите не трябва да са задължителни, или пред камера), си гълтат езика, защото със или без google и няколкото псевдомедицински книжки, които са прочели, реалните им познания са повърхностни, ограничени и разпокъсани.

За това няма как да ме разубедите. Виждам го с очите си и трябва наистина много да се самозалъгвате, за да си мислите, че обществото ви взема насериозно. Това важи не само за България.

А докторите и сестрите масово не си ваксинират децата.

Това са абсолютни измислици.

Последна редакция: ср, 16 фев 2011, 18:34 от Persona

# 703
  • Мнения: 44
До Персона:

г-не, 15 те или 20 те цигари общо, които ми се събраха в последните месеци надали могат да доведат до това което преживях с детето си - голямото:

каква е Вашата диагноза след 3 пъти бронхит, съмнения за алергичен синоринуит (диагностициран по рентгенова снимка?), стафилококи в носа, субфебрилна температура, лице паричка, редовите кашлици, носни секрети и т.н. Откъде накъде, в семейството няма такива оплаквания, и в двете. Симптомите са през годините ....

Адски смешно е от една страна да се подигравате че четат псевдонаучна литература, а от друга да отричате ЕДИНСТВЕНИЯ достоверен научен извор в Бг - БАН:

"Биомедицина и качество на живот [редактиране]

    * Институт по молекулярна биология „Академик Румен Цанев”
    * Институт по невробиология
    * Институт по микробиология „Стефан Ангелов”
    * Институт по биофизика и биомедицинско инженерство (на базата на сливане на Институт по биофизика и Централна лаборатория по биомедицинско инженерство)
    * Институт по биология и имунология на размножаването „Академик Кирил Братанов”
    * Институт по експериментална морфология, патология и антропология с музей (чрез сливане на Института по експериментална морфология и антропология с музей и Институт по експериментална патология и паразитология)"

мисля все някой от горните може да предостави достатъчен научен капацитет по въпроса.

Или местното ЕФ Ди Ей са по-учЕни?

и аз чух за лекари, ОСОБЕНО които са ангажирани с лечението на деца с предполагаеми такива болести, че не ваксинират,

но, като че ли пропускаме основното: ще ми обясните ли защо МАСОВО децата са болни, НЕПРЕКЪСНАТО, или поне МНОГО ЧЕСТО ???

Моля ВИ, виждам, че сте интелигентен човек, можете ли да дадете поне ЕДНО предположение, което да обединява кашлиците и тоновете сополи наоколо /и други/

# 704
  • Мнения: 4 753
При всяко нараняване на кожата и лигавиците съществува потенциална възможност за попадане на тетанични спори в раната!!!
Дали наистина ще попаднат и дали ще има подходящите анаеробни условия, за да се развият в конкретната рана, никой не може да предвиди.

Абсолютно вярно, включително разни ранички по ръцете и около ноктите, които са далеч по-често срещани от ухапванията от кърлеж...

Противотетанична профилактика след ухапване от кърлеж се прави не само в България и не е нещо ново, нито толкова чудно!

Това също е вярно и никой не го отрича...  Wink   

В тази връзка е интересно, как редовните списващи в тази тема имат тотално грешни представи относно болестите, предотвратими с ваксини, в частност за тетануса, въпреки че са били многократно коригирани и им е било подробно обяснявано къде грешат не от един или двама.

В тази връзка е интересно, защо лекарите твърдят, че ваксината против тетанус има "давност" 6 месеца, някои дори казват месец, а реимунизациите са предвидени за през 10 години? Също така е интересно, защо масово не се разболяваме от тетанус, след като явно ваксината няма давност 10 години и предвид това, че всяка рана на кожата (вкл. ухапвания от кърлеж и всякакви други драскотини и убождания) може да доведе до тетанус? Колко хора си бият ваксина, защото са забелязали, че около ноктите кожичката им кърви или е разкъсана? Трябва да отбележим също, че кърлежите обикновено избират нежни места по тялото, в които да се забият и това не са дланите на ръцете или стъпалата, които най-често имат досег с оборска тор или други замъсени с тетанус бактерията повърхности... Та, питам, къде е логиката, точно след ухапване от кърлеж да се бие ваксина, а не при всяка малка и незначителна рана по ръцете и краката!?

Общи условия

Активация на акаунт