Ваксини - дискусия за вредата от тях... (тема 14)

  • 29 879
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 506
На мен пък ми стана много интересно едновременното появяване на Персона тук и на Клонка в другата тема. Ако не е заплащане, освен да е внезапен излишък на свободно време  Laughing Не че има някакво значение. Както отдавна сме установили за такива гости най-добрата техника е ИГНОР, а ако преминат границата - онова бутонче, на което същите те много обичат да се позовават.

# 721
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Перси, наистина ти се възхищавам, за упоритостта ти. Въпреки, че си  наясно, че тук пишещите, няма начин да бъдат убедени, в " святостта " на отровите, наречени ваксини, ти продължаваш да се вихриш.

 Браво!

След всеки той пост, все по убедена съм, че зад ваксините седи огромна индустрия,  интереси и пари!!!

# 722
  • Мнения: 936
Persona, защо в България се слага БЦЖ ваксината на новородени?

Не ти е отговорил може би, защото не живее в България...

# 723
  • Мнения: 4 753
stelt77, не знам кой лекар твърди това за шестте месеца. Факт е, обаче, че повечето хора не знаят със сигурност кога е била последната им реимунизация срещу тетанус, съответно лекарят просто допуска, че нямат такава. За децата с мънкащи или откровено лъжещи родители (след като започнах да чета тази тема, се убедих, че има родители, които лъжат за имунизационния статус на децата си  ooooh!) е особено важно да се проведе правилна противотетанична профилактика - изтръпвам от ужас като си помисля за онези напълно неваксинирани срещу тетанус деца, чиито родители не биха ги ваксинирали дори при сериозно нараняване поради чист антиваксинистки инат.
Масово не се разболяваме от тетанус, защото сме имунизирани масово срещу тетанус.
Ухапванията от кърлеж са малки, но могат да бъдат дълбоки.

 Joy   Боооже, гледам и не вярвам на ушите си...  ooooh!   Да ме беше прочела поне какво съм написала, а... Повечето лекари твърдят, че след 6 месеца трябва да се постави отново тетанус ваксина, ако има нараняване... След като според теб не са 6 месеца, кажи колко са и го докажи... След като ми докажеш това, ще те питам защо реимунизациите в БГ са на 10 години и какво правим през времето, когато сме незащитени... Масово сме имунизирани срещу тетанус, викаш...  Thinking  И от кога така? През колко време масово ( hahaha) ни реимунизират? Питам, щото аз като едно просто селянче, израснало и продължаващо да живее на село, все в земя и тор се ровя, не ходя със специален защитен скафандър, а и често имам ранички по ръцете... Та, каква каза е причината още да не съм умряла (аз и цело село) от тетанус? Масово съм имунизирана...  Joy  

П.С. И още нещо, Персона... Не ти прави чест, специално на теб, дето или ме излъга на ЛС, или тук в този форум лицемерничиш, да наричаш нас лъжещи...  Peace

Последна редакция: чт, 17 фев 2011, 09:47 от stelt77

# 724
  • Мнения: 44
коя е темата на клонка моля?

а и между другото, извинете за лаишкия въпрос, ама защо брояча на мненията си седи на 6 от ..... доста време и постове?

# 725
  • Мнения: 936
коя е темата на клонка моля?

а и между другото, извинете за лаишкия въпрос, ама защо брояча на мненията си седи на 6 от ..... доста време и постове?

Клонка се вихри в темата за ГНМ.

За всички теми, които имат продължение (1,2,3 и т.н.) мнения не се отчитат. Sad

# 726
  • Мнения: 4 753
За всички теми, които имат продължение (1,2,3 и т.н.) мнения не се отчитат. Sad

Един вид, водим се "отчетни"...  Mr. Green

# 727
  • Мнения: 44
За всички теми, които имат продължение (1,2,3 и т.н.) мнения не се отчитат. Sad

Един вид, водим се "отчетни"...  Mr. Green

аз си помислих нещо такова, но реших, че това е само за бременните, щото там нещата наистина са ...... да ги наречем лавинообразни #Crazy

# 728
  • Мнения: 5 713
Мисля, че е кристално ясно каква е целта на П. Броди из по- "горещите" теми в алтернативния подфорум: ваксини,  хомеопатия, ГНМ, раждане вкъщи...наскоро дори и във веганската тема се завря- най-новата му изява.  Joy
Но да не забравяме: "просто познавам в детайли темите, по които пиша и се чувствам комфортно в собствената си сфера на компетентност." Ей това се казва самочувствие. Simple Smile))))

"Виждам го с очите си и трябва наистина много да се самозалъгвате, за да си мислите, че обществото ви взема насериозно. Това важи не само за България."

Ще си взема бележка, щом сте толкова убеден/а какво мисли обществото за мен, особено извън България.  Joy Макар че аз не съм забелязала това, което вие твърдите. Общото общество се състои от отделни общества, които хич не са малки и не са за пренебрегване.  Wink

# 729
  • Мнения: 936

Почвам да работя по пускане на нова тема... не ме изпреварвайте. Hug

# 730
  • София
  • Мнения: 679
Ваксината ДТК (също и Пентаксим) не ми е много ясно защо съдържа "Т"? Говорих с педиатъра, който е "за" ваксините, точно за тетанус. И отговорът беше "Имаме неписано правило, че при нараняване и сериозни съмнения за тетанус, задължително се поставя ваксина, ако от имунизацията с ДТК (вече с Пентаксим) са минали повече от 6 месеца. Но ДТК е добре да се сложи, защото така се спестяват много ваксини срещу тетанус през първите две години." А през следващите години какво се случва? Защо не вземат да извадят буквата "Т" от комбинираните ваксини, като не се постига дълготраен имунитет?? И още много други "защо"...

 newsm26
А както вече са разбра и К-то може да се извади, защото ваксината против коклюш НЕ РАБОТИ!
Тук една от пишещите разказа как е боледувала от дифтерит при епидемия в Русия, въпреки имунизацията си против това заболяване.
Между другото наскоро имаше тема за ухапване от куче и за твърденията на лекарите в Пирогов, че ваксината против тетанус е с валидност 30 дни, на 31-вия вече било фатално Whistling

# 731
  • Мнения: 2 176
След като твърдиш, че ухапването от кърлеж може да създаде тези условия, може би ще посочиш някакви източници на информация. Омръзнало ми е да слушам всякакви измислици, които се налага да приемам за верни само защото ги твърди някой с бяла престилка.

Tetanus: häufig im Zusammenhang mit Zecken vergessen! Jede  … atus prüfen.

When you have a tick bite, it is important to determine whether  … etanus (lockjaw).

И в двата посочени линка единственото, което пише за връзката между ухапване от кърлежи и тетанус, е следното:

- When a tick bite occurs, it is important to determine if you need a tetanus shot.
- Jede noch so kleine Wunde, auch der Biss einer Zecke, kann zu Tetanus führen.

От втория цитат веднага става ясно кой е източникът ти на медицинска информация. Simple Smile

Хора, завършили медицина или други специалности, които изучават процесите в клетката на по-виско от гимназиалното ниво, не биха си позволили да напишат, че рани от одраскване и охлузване могат да бъдат среда за развиване на тетанус. Механизмите за пренос на кислород на клетъчно ниво са известни, и повтарям – невъзможно е създаването на анаеробна среда, ако няма достатъчно дебел слой мъртви клетки и тъкани. Кожата е най-големия орган, но е дебел само няколко мм., така че нарушаването на нейната цялост не би могло да осигури тези условия. Вероятността човек да се зарази с тетанус след ухапване от кърлеж е минимална и е само в случаите, когато то е причина за поява на възпалителни процеси в по-голяма дълбочина, които водят до некроза на тъкани. Обикновено такива процеси се съпровождат със зачервяване, оток, абсцес и изхвърляне на гной, така че не би могло да мине незабелязано. Изобщо, навсякъде из медицинските сайтове в информацията за заболяванията, причинени от кърлежи (като изключим предупреждението, че трябва да се ваксинираме за тетанус периодично), има препоръки да се установи дали има нужда от ваксина против тетанус, а не да се ваксинра рутинно след всяко ухапване от кърлеж, както се практикува у нас.

Цитат
От много време инертно повтаряте, че само хирургичната обработка предотвратява възникването на тетанус, но това можете да докажете единствено с голям брой важно - неимунизирани или частично имунизирани пациенти, при които да се проведе само хирургична обработка на прободни, дълбоки, контузно-разкъсни рани без необходимата противотетанична профилактика.
Сама разбирате, че да оставим пациенти в такова състояние без противотетанична профилактика, за да докажем отдавна известни факти на хора като multimodal, е дълбоко неетично по своята същност.

По същата логика - да спрем да обработваме раните, за да докажем, че ваксината е ефективна. Simple Smile
Какво ще кажеш, м? Дали ще е етично..?  ooooh!

Последна редакция: чт, 17 фев 2011, 11:39 от multimodal

# 732
  • Мнения: 4 753

Почвам да работя по пускане на нова тема... не ме изпреварвайте. Hug

Бързай, че да не вземе Персона да пусне новата тема, щото кой знае кво ще изтипоса на първа страница...   Joy 

Ще може ли да допълваме с линкове...  newsm78  Напр. ония двете теми със страничните реакции след ваксина, както и доклада за коклюша, много ми харесват...  Peace

# 733
  • Мнения: 4 753
Ваксината ДТК (също и Пентаксим) не ми е много ясно защо съдържа "Т"? Говорих с педиатъра, който е "за" ваксините, точно за тетанус. И отговорът беше "Имаме неписано правило, че при нараняване и сериозни съмнения за тетанус, задължително се поставя ваксина, ако от имунизацията с ДТК (вече с Пентаксим) са минали повече от 6 месеца. Но ДТК е добре да се сложи, защото така се спестяват много ваксини срещу тетанус през първите две години." А през следващите години какво се случва? Защо не вземат да извадят буквата "Т" от комбинираните ваксини, като не се постига дълготраен имунитет?? И още много други "защо"...

 newsm26
А както вече са разбра и К-то може да се извади, защото ваксината против коклюш НЕ РАБОТИ!
Тук една от пишещите разказа как е боледувала от дифтерит при епидемия в Русия, въпреки имунизацията си против това заболяване.
Между другото наскоро имаше тема за ухапване от куче и за твърденията на лекарите в Пирогов, че ваксината против тетанус е с валидност 30 дни, на 31-вия вече било фатално Whistling

Права си, Туцка... Аз за туй от ДТК-то на малкия извадих не само Т, а също К и Д...  Mr. Green

# 734
  • Мнения: 2 176
Абе щом докторите не са на единно мнение за какъв период от време ваксината си изчерпва действието, ясно е каква ефективност има. Simple Smile Колко е ненужна за бебета, това едва ли има нужда да го коментирам - те сигурно всеки ден се порязват и пробождат дълбоко.. и са най-рисковата група.  ooooh! А тази единичната ваксина, дето я слагат при "рискови ситуации" като убождане от кърлежи Simple Smile, е с доста голямо съдържание на живак, за разлика от комбинираната "пречистена". Не че това е някакъв плюс за втората.. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт