какъв е тоя грип?

  • 63 580
  • 648
  •   1
Отговори
# 30
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Lelee, момичета вие направо ме наплашихте стабилно. Днес изпуснах педиатърката, че имах важен ангажимент, но утре отиваме. Малкия сега спи, от сутринта нямаше темп., но тези дни я вдига след следобедния сън и сега го чакам трепереща да стана. През ноща имаше по- височка темп, дадох му Аналгин в млякото, но като го изцока и повърна. Не се храни изобщо, ама изобщо. Преко сили набутах малко Панадол. Направо страха ме е взел, ще полудея.
И така като ви чета явно е нормално  да има " уж " подобрение 1-2 дни / както беше при нас / и после пак температура.

Момичета и малко встрани от темата, но замисляли ли сте се дали голяма част от вирусите и гриповете не са изкуствено създадени? Rolling Eyes Фармацията прави бум в момента просто. Живота ни е просто една икономика за някой. Вчера четох една статия, в която услужлива лекарка съветваше, че дори и вече болни, все още имаме шанс да се ваксинираме срещу грипа... ooooh!

# 31
  • Варна
  • Мнения: 765
....
И така като ви чета явно е нормално  да има " уж " подобрение 1-2 дни / както беше при нас / и после пак температура.

Момичета и малко встрани от темата, но замисляли ли сте се дали голяма част от вирусите и гриповете не са изкуствено създадени? Rolling Eyes Фармацията прави бум в момента просто. Живота ни е просто една икономика за някой. Вчера четох една статия, в която услужлива лекарка съветваше, че дори и вече болни, все още имаме шанс да се ваксинираме срещу грипа... ooooh!
Ами нормално е за този грип в момента, и при нас беше така, и при други познати е същото. Първият път е нормално, ама вторият път е доста зле положението, и температурата е много висока, и повръщането при условие че детето вече е заслабнало е по-опасно, а и виенето на свят и другите симптоми като болки в мускулите, схващания и т.н. не са добри. Добре е че за няколко седмици преминава, като гледам минимум 3 седмици, а може и малко повече.
А това за изкуствено създадените вируси  Laughing , аха ама друг път. Просто мизерията, мръсотията, ниската култура и хигиена в страната ни, като добавим и непрекъснато сновящите гастърбайтери, който се връщат само по празниците у нас за да довлекат някоя нова болест, ами това са причините.

# 32
  • Мнения: 51
Недейте да се притеснявате излишно, просто трябва повече търпение, защото този грип определено не минава за седмица. Имайте търпение, за 3-4 седмици грипа минава сам, така че антибиотици не са нужни, освен ако няма усложнения. И пак повтарям, имайте търпение, минават поне 2-3 вълни с температура и втрисане, точно когато си мислите че вече е минало започва отначало.
И още нещо, пазете се всички вкъщи, защото е много заразен и всички се разболяват, независимо от възрастта. Вярно, че по новините говорят че се разболявали главно деца, но нещо не е така.

# 33
  • България
  • Мнения: 490
Това е ужасно нещо тази година просто. При мен и двата броя вдигнаха до 40 градуса и поддържаше малката 6 дни, а сега баткото от днес.До преди малко се борих с температура 40,1. Нее истина просто.малката се размина без никакви усложнения и лекарства дано и за големия е така,че направо не знам. Аз баща им също минахме,но доста по-леко,но пък по продължително с хрема и аз със зверска кашлица.
здравей
сподели как се лекувате без лекарства?
ужасен грип наистина.половината клас на дъщеря ми е болен/не знам точно от какво/.цяла седмица са само 8-9 деца.направо се чудя да ли да я пускам да ходи-предучилищна е. при голямата пък има варицела.тия болести как една след друга ги "пускат" на хората?!
3-4седмици-как се изкарва това?!да обявят грипна ваканция за цялата страна-какво чакат?!
бързо оздравяване ви желая!!!
 

# 34
  • Мнения: 2 070
Почнаха да ме боцкат с Тобрамицин Confused
За 4 дни лечение не съм се влошила, обаче, и подобрение никакво

# 35
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Момичета, от Изопринозина може ли да получи диария? Дадох на малкия одеве / за пръв път го пие / и 30 мин. след това сменихме 4 памперса  ooooh! , или от температурата , дето имаше вчера през деня и ноща да избива в разстройство , но е малко вероятно.

# 36
  • София
  • Мнения: 44 354
ами може да има диария от самият вирус...при някои има.

в листовака това пише, не диария Стомашно-чревни: Гадене, повръщане, дискомфорт в стомашната област

# 37
  • Мнения: 2 222
Аз не се престраших да дам Изопринозин, макар че го купих. Сестра ми го е пила и каза, че се е чувствала отвратително от него. А и моето дете пие толкова химия в момента, че просто не мога да й дам и това. Иренка, посъветвайте се с лекар, ако не му понася на детето, едва ли ще има полза.

# 38
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Ами повече няма да му давам и утре също, ще говоря с педиатърката и тогава.
За него бях чула много противоречиви мнения и в двете крайности - от това колко е добър, до колко много е вреден.Dana_2010 , той нали се води хомеопатичен продукт, а не химия  Rolling Eyes
Angel_Dust , той вече имаше диария от вируса още в началото, имаше и повръщане, но ги овладяхме за два дни и после премина в хрема, кашлица и температурата, който беше много висока.

# 39
  • Мнения: 2 222
Аз не знам защо се твърди, че ако нещо е хомеопатично, ще е задължително безвредно. А Изопринозина ми го изписаха не като хомеопатия, точните думи на лекарката бяха: "Това не са билки, а химия" идея си нямам какво съдържа...

# 40
  • София
  • Мнения: 44 354
това не пречи пак да се върне...особенно ако сега пие АБ например...
не знам аз изопринозин съм давала  няколко пъти и не е имал проблем с него.
изопринозина не е хомеопатия в никой случай, чиста химия си е.

аз обаче този път предпочетох да давам ехинацея, не знам защо така ми дойде за малкият и му взех за смучене есберитокс...
за мен сега мъжа ми донесеРЕМАНТАДИН...да видим ще миа ли ефект

Последна редакция: чт, 20 яну 2011, 20:59 от Angel_Dust

# 41
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Ами някой ми беше казал, че е хомеопатично, аз за това съм останала с такива впечатления, а то действително си е лекарсво, накарах мъжа ми да купи цяла опаковка, и погледнах листовката. Обаче доколкото разбирам не може да се дава с други имуномодулатори, защото аз им давам и едни капки Саменто от онзи ден.

АБ пие, но днес му е 5 ден/ 5 прием и досега нямаше, мислех, че ако е от АБ ще се прояви в началото.

Ремантадин пих и аз и свекър ми, той се пие по схема. На различните организми действа различно, така че пробвай и сподели имало ли е ефект.

# 42
  • Мнения: 2 070
Има антибиотици, на които страничните действия се проявяват и след према им Rolling Eyes
Е сега чета за ампицилина, някакъв симпто се проявява на десетия ден

# 43
  • София
  • Мнения: 2 045
Запис и аз Confusedмалкият от неделя вечерта е с този грип явно,първите 4 дни само висока температура стигаше до 39,5,тресе го ,апетит никакъв,повърна в началото два пъти,но  ми казва че му се гади все още.Давах първите три дни хомеопатични-Енгистол и Грип Хил,Ехинацея,мултивитамини и Проспан,всеки ден давам и по една ампула вит.С от този който е за пиене.От два дни смених Енгистола и Грипхил с Инфлуцид.Отделно му давам и от Тайлол хот-детският  или Неурофен сиропчето.Температурата ту спира ту се вдига,сега преди да легне пак беше 38 #Cussing outИма лека хрема и леко кашля.Ако е така 3-4 седмици ще откача Shocked

# 44
  • Мнения: 546
Леле, 3-4 седмици  #2gunfire Голямата е болна от миналата сряда. След 5 дена с висока Т, направихме кръвна картина, диференциално броене... Всичко е наред. Тази седмица вторник и сряда беше добре и вечерта- пак вдигна Т. Този път вече включихме АБ. Сега уж е добре, но е много отпаднала. И е една прежълтяла, пребледняла... Не съм я теглила, но изглежда много отслабнала. Дано да се е оправила вече, че ако този грип наистина има още една-две вълни, ще се свърши горкото. Малката не остана по-назад от кака си. От сряда и тя е с Т. Днес е вдигала само веднъж и то не висока. Дано поне на нея да й се разминат лекарствата. Скорошно оздравяване на всички болни и без усложнения  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт