От кой мобилен оператор сте доволни?

  • 105 011
  • 918
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 68 583
Да онагледя само с един пример:
При Виваком в момента е валидна промоция - до 30.04.2019г., за план  SMART S+ с 200 минути и 100 МБ и 50 мин към международни - на цена 11.99 лв. Ето я промоцията - въпреки че е стара, от 2018г, тя е валидна и в момента:
Скрит текст:
  ОФИЦИАЛНИ ПРАВИЛА НА “ПРОМОЦИЯ SMART S+ 2018“
1. ОРГАНИЗАТОР НА ПРОМОЦИЯТА
Организатор на промоцията е „Българска телекомуникационна компания” ЕАД (БТК, с търговско наименование VIVACOM), ЕИК 831642181, адрес гр. София 1784, бул. „Цариградско шосе“, № 115И.
2. ПРОДЪЛЖИТЕЛНОСТ НА ПРОМОЦИЯТА
Промоцията е валидна до 30.04.2019 г.
3. ТЕРИТОРИАЛЕН ОБХВАТ НА ПРОМОЦИЯТА И КАНАЛИ, ЧРЕЗ КОИТО СЕ ПРЕДОСТАВЯ
Промоцията е валидна за всички населени места на територията на Република България, в които VIVACOM предоставя своите мобилни гласови услуги. Услугата може да бъде заявена във всички търговски обекти на VIVACOM и партньорската мрежа.
4. УСЛОВИЯ НА ПРОМОЦИЯТА
Частни абонати, които сключат нов или преподпишат съществуващ договор, до чието изтичане остават не повече от 3 месеца, за нов срок от 24 месеца за тарифен план Smart S+ ще получат промоционална месечна такса 11.99 лв. с ДДС и промоционално включени неограничени минути към мобилната мрежа на VIVACOM, валидни след изчерпване на включените минути към национални мрежи.
След изтичане на първоначалния срок на договора тарифният план ще бъде на стандартни условия без промоционалните допълнителни услуги.
Промоцията се прилага за следните абонаментни планове:
• Smart S+
Промоцията не се прилага:
• При подписване на нов 12-месечен договор;
• При преподписване на действащ договор за период от 12 месеца;
• При подписване на договор на тарифни планове, различни от описаните в т. 4.
5. УЧАСТИЕ В ПРОМОЦИЯТА (КОЙ МОЖЕ ДА УЧАСТВА)
Право на участие в промоцията имат нови и съществуващи частни абонати, отговарящи на условията по т. 4.
6. ДРУГИ УСЛОВИЯ
Правилата на промоцията са на разположение на интернет страницата на дружеството http://www.vivacom.bg/. Допълнителна информация - на кратък номер 123 за клиенти на мобилни услуги на VIVACOM.
Участието в промоцията означава, че абонатът приема настоящите правила. Настоящите правила на промоцията се прилагат с предимство спрямо Общите условия за уреждане на взаимоотношенията между БТК ЕАД и абонатите и потребителите на електронни съобщителни услуги, предоставяни чрез обществената електронна съобщителна мрежа по стандарт GSM, UMTS и LTE, които са неразделна част от индивидуалния договор на абоната и се прилагат за всички въпроси, неуредени в договора и в настоящите официалните правила.

Няма да ви я кажат. Ще ви кажат друга промоция за същия план, на цена от 12.99 лв.
Скрит текст:
ОФИЦИАЛНИ ПРАВИЛА НА “ПРОМОЦИЯ SMART 2019”
1. ОРГАНИЗАТОР НА ПРОМОЦИЯТА
Организатор на промоцията е „Българска телекомуникационна компания” ЕАД (VIVACOM), вписано в Агенция по вписванията с ЕИК 831642181. Решението на VIVACOM за провеждане на промоцията съгласно настоящите правила е окончателно и задължително за VIVACOM и представителите и партньорите на дружеството.
2. ПРОДЪЛЖИТЕЛНОСТ НА ПРОМОЦИЯТА
Промоцията е валидна до 30.04.2019 г.
3. ТЕРИТОРИАЛЕН ОБХВАТ НА ПРОМОЦИЯТА И КАНАЛИ, ЧРЕЗ КОИТО СЕ ПРЕДОСТАВЯ
Промоцията е валидна за всички населени места на територията на Република България, в които VIVACOM предоставя своите мобилни гласови услуги. Услугата може да бъде заявена във всички търговски обекти на VIVACOM и партньорската му мрежа.
4. УСЛОВИЯ НА ПРОМОЦИЯТА
Частни и бизнес абонати, които сключат нов или преподпишат съществуващ договор, до чието изтичане остават не повече от 3 месеца, за нов срок от 24 месеца за тарифен план Smart S+/M/M+/L/L+/U ще получат промоционална месечна такса 12.99 лв. с ДДС/15.99 лв. с ДДС/20.99 лв. с ДДС/24.99 лв. с ДДС/28.99 лв. с ДДС/49.99 лв. с ДДС за целия срок на договора.
Частни и бизнес абонати, които сключат нов или преподпишат съществуващ договор, до чието изтичане остават не повече от 3 месеца, за нов срок от 24 месеца за тарифен план Smart XL/XL+ ще получат допълнителни промоционални 2000 MB/1500 MB на максимална скорост за целия срок на договора.
Офертата е валидна за следните абонаментни планове:
• Smart S+/M/M+/L/L+/XL/XL+/U;
Офертата не важи:
• При подписване на нов 12-месечен договор.
• При преподписване на действащ договор за период от 12 месеца.
• При подписване на договор на тарифен план, различен от посочените.
5. УЧАСТИЕ В ПРОМОЦИЯТА (КОЙ МОЖЕ ДА УЧАСТВА)
Право на участие в промоцията имат нови и съществуващи абонати – физически и юридически лица, отговарящи на условията по т. 4.
Промоционалните условия са валидни и при подписване на договор за тарифни планове Smart S+/M/M+/L/L+/XL/XL+/U по оферта „Комбинирай и спести“ за частни клиенти.
6. ДРУГИ УСЛОВИЯ
Правилата на промоцията са на разположение на интернет страницата на компанията http://www.vivacom.bg/.
VIVACOM си запазва правото да променя правилата, като публикува съответното изменение на http://www.vivacom.bg/.
Допълнителна информация - на кратък номер 123 за частни клиенти на мобилни услуги на VIVACOM или на кратък номер 121 за бизнес клиенти на мобилни услуги на VIVACOM.
Участието в промоцията означава, че лицето приема настоящите правила. Настоящите правила на промоцията се прилагат с предимство спрямо Общите условия за уреждане на взаимоотношенията между БТК ЕАД и абонатите и потребителите на електронни съобщителни услуги, предоставяни чрез обществената електронна съобщителна мрежа по стандарт GSM, UMTS и LTE, които са неразделна част от индивидуалния договор на абоната и се прилагат за всички въпроси, неуредени в договора и в настоящите официалните правила. 

Не че един лев е голяма разлика, но след като промоцията на 11.99 я има, следва да я предложат на клиента и той да избере. Не виждам кой клиент ще избере обаче при напълно еднакви условия да плаща повече, като може и по-малко, нали...
Точно за първата поискахме да подпишем на нея, и въпреки че я имах разпечатана и я показах на девойката, ми отговори, че не може да ни я предложи преди да попита в централата. Та чакахме 15 минути...през които й обясних, че след като отговаряме на условията, няма как да ни откаже , но тя не отстъпи. Чак когато споменах КЗП  и че записвам с телефона си, обърна плочата с " Ама аз отказах ли ви реално?".

С две думи по гръб не падат, Изкарват теб виновен.

# 841
  • София
  • Мнения: 112
С жена ми преподписахме в м-тел преди около 4 години (след като бяхме решили да се махаме от тях) и тогава ни офертираха за да останем :
13.74лв (с ДДС) за 1200+1200мин, 3500мб нет, 60мин в чужбина. И ние напук на всички по-скъпи промоции си седим още на тоя договор през годините... Майка ми беше до преди няколко месеца на същия... Ама не можело да преподпише на същите условия.... И я метнаха. Сега дава за същото 15 и нещо.... Аз затова вече само с чат оператор онлайн. Черно на бяло го има поне... Иначе 2 пъти преподписваме вече и все... "няма я вече тази оферта..." ама договорът ни е стар и след края му си движи на старите условия... 😂

# 842
  • Мнения: 68 583
За да стане това, трябва съгласие на дружеството. В договорите , поне нашите, ясно пише че след изтичане на срока таксуването е на стандартни цени, които са по-високи от промоционалните, на които сме подписали.
Аз такова съгласие не успях да взема от тях.

# 843
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В моя стария договор, който изтече и вече съм на безсрочен, нямаше уговорка, че след срока на договора такста да се променя. Сега ме търсят за нов договор, но не се съгласявам, докато някой не ми предложи нещо изгодно и отново да няма такава врътка с таксата.

# 844
  • Мнения: 5 090
Приключих договора за номера, който ползваше детето. И като почнаха едни уговорки. Казах,че се местим в чужбина и те - Ами и там го ползвайте. Уау,да не съм луда. Тук за 15 евро имам 100 гб нет, в страната всички разговори включени в таксата, безплатно говоря със стационарни в БГ, САЩ, Канада и други, от България мога да звъня тук на семейството безплатно. Ама не, то и тяхното било изгодно. Да бе.

# 845
  • Мнения: 68 583
Аз не съм виждала договор, скл.на промоц.условия, в който да не пише че тези усл.важат само за 1/2г.

Преподписахме с виваком. 1 час галимиция.

# 846
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
При мен не беше промоция, а нормален тарифен план със срок една година. Мина годината и стана безсрочен, но тази тарифа вече я няма. Има по-високи, които не ме устройват. Предлагат ми повече минути, но не ми трябват. Писах им сега, да видим какво ще ми отговорят.

# 847
  • Мнения: 68 583
Така да. Майка беше на такъв за пенсионери се водеше. Доста изгоден. Сключен НЕ на промоция а на редовна тарифа.
Той се остава на същите условия, тоест действа си, до момента в който ти не го прекратиш. Нищо че вече не се предлага такъв план.

На Теленор няма толкова промоции, сравнено с Виваком. Също при Теленор под рафта вадят само 2 оферти. При Виваком 3 изкопчих с триста зора, сигурно има и още...само в офис ги офертират, от оператор не.
Например 800мин.и 800 мб за 12.99лв. Друга е 150 мин.и 100мб. за 8.99лв. Трета е 200 мин.и 50 международни и 100+100 мб за 10.99 лв.
От откритите има 200 мин, 50 междунар.и 100мб за 11.99лв...но нея не я казват. Казват същата за 12.99 лв. Просто промоциите им се дублират. От 1.05.вероятно ще качат нови промоции, защото сегашните са до 30.04.

# 848
  • Мнения: 11 924
Ако в семейството ви има човек с ТЕЛК 50+% А1 предлагат най-добрата оферта за лица в неравностойно положение - в група до 5-ма семейство и приятели, 1000 минути към всички, 3000МВ, 500 смс в мрежата на А1 и 30+ телевизии и това за 11,90лв.
https://www.a1.bg/bez-granitsi-specialni
Отделно имат и още една оферта към всички този път за 1000 минути (не чух много добре това) и 3500МВ за 16лв.

# 849
  • Мнения: 4
Здравейте!
 Първо искам да изкажа своето възхищение от този сайт , тъй като от скоро съм член на BG-MAMMA , и го използвам много често поради достоверността на информацията в него, за което заслужени адмирации!
Дълги години 2001-2018 бях абонат на Telenor преди това Globul . Причината поради която прекратих договора си с Telenor  е , че не предлагат за физически лица минути в роуминг за страните от западните Албания , Босна и Херцеговина, Косово, Република Македония ,Сърбия ,Черна гора.А на мен последните 7-8 години ми се налага често да пътувам до Турция , и за което ми се наложи да си пусна номер и към A1 които имат допълнителни еднодневни пакети за там от 1.99 лева на ден ползвам 1000 минути в роуминг Албания , Босна и Херцеговина, Косово, Република Македония ,Сърбия ,Черна гора. Другата причина е , че когато дойде времето да  преподписвам договора си , не предлагат нищо за лоялни , и дългогодишни клиенти , и никога не съм ха тарифа по малка от 35 лева , последните 2-години бях на 60 лева на месец , и не ми направиха никаква изгодна оферта спрямо конкурентите им , и за това се  наложи да се разделя с тях. Мога да кажа само , че бях много доволен от качеството на услугите им , 4G мрежата за която мога да кажа , че е най-добрата спрямо останалите оператори.В момента в който се разделих с Telenor , преподписах с VIVACOM които ми направиха много- добра оферта  за 25.99 лева на месец 22000Mb интернет с неограничени разговори ,200 минути в роуминг в ЕС , 30 канала TV. Но като цяло не съм очарован от тях , а по-скоро разочарован от лъжите им за най-бързaта 4G мрежа , която на много места я няма и повечето съм на  3G , качеството на сигнала също е лошо. Вече два поредни пъти ми се случва да ми се изчерпи мобилният интернет при условие ,че съм си в къщи включен на домашния , не на всякъде имат обхват както е на рекламата. Вече обмислям варианта да преподпиша с А1 на най-високата тарифа , и да спра номера си към VIVACOM , защото Telenor само обещаваха ,че ще направят нещо подобно за страните от западните балкани като А1 но за сега нищо , и реших да съм само на А1 които поне имат най-голямо покритие за сега , качеството им е същото като на VIVACOM. Taka , че ас ги нареждам така Telenor, A1, VIVACOM.

# 850
  • София
  • Мнения: 16 005
За пътуване в Турция и Западните Балкани има много добри оферти на турските оператори.
Имах подобна карта на Тюрксел, дори и в България може да се ползва без проблеми.
На предплатени карти са, може да си зареждаш определена сума при всяко пътуване.
Или с директен дебит от карта Виза.

# 851
  • Мнения: 1 536
Ще използвам темата ,за да попитам за предплатена сим карта ,която да работи нормално в ЕС , но да може да се ползва и интернет?
Има ли такова чудо?

# 852
  • Мнения: 9 429
Цитат на: скитниче link=topic=55788 5.msg38637488#msg38637488 date=1556702896
Ще използвам темата ,за да попитам за предплатена сим карта ,която да работи нормално в ЕС , но да може да се ползва и интернет?
Има ли такова чудо?

Със сигурност ще ти е необходим допълнителен пакет, от който и да е оператор. Погледни им офертите.
За най-сигурно се обади на Виваком, А1 и Теленор и се консултирай с тях.

# 853
  • Мнения: 19 473
Ми не зная какви специални оферти имат Виваком, аз като отидох при тях и казах че искам да се преместя от друг оператор ми оферираха много по-неизгодни условия отколкото досегашния ми оператор А1. Ама като минела една година, щели да ми предложат нещо по-интересно. Как пък не - като не знаят да привличат клиенти, ще чакам аз една година за по-изгоден план....

# 854
  • София
  • Мнения: 5 547
Ще използвам темата ,за да попитам за предплатена сим карта ,която да работи нормално в ЕС , но да може да се ползва и интернет?
Има ли такова чудо?
Аз съм на предплатена, Теленор,зареждам си пакет 8.50лв. Получавам 450мин теленор,50мин всички оператори- когато си в чужбина от тях теглят за роуминг, и 750мб които също важат и за чужбина. Ползвани са в Германия, Холандия, Гърция. Уточнение е че са за страни в Европейския съюз.

Общи условия

Активация на акаунт