Загорено прясно мляко.

  • 6 947
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 319
Здравейте, загорих около 2-3 л прясно мляко. Мислите ли, че ако го вложа в някой сладкиш/торта/крем ще се усеща вкуса на загорялото или само ще похабя още повече продукти  Embarassed

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
О, да, мисля. Изхвърли го.

# 2
  • Мнения: 125
имам някакъв спомен(не поня от къде), че ако се прецеди няколко пъти през мокра марля, ще стане по добре.
Не съм пробвала това  Simple Smile , но пробвай, нищо не губиш.

# 3
  • Мнения: 5
Съветите на баба - мляко

# Млякото се вари в тенджера с по-дебело дъно, за да не загаря. Най-малко загаря млякото в бакърена тенджера, предварително изплакната със студена вода. По възможност всяко домакинство трябва да има отделна тенджера за мляко, защото горещото мляко има свойство да поглъща всяка миризма. По тази причина изобщо млякото не трябва да се държи до ястия, до сирене, салати, туршии и др.

# Когато млякото загори, не го бъркайте с лъжица, а щом възври го прехвърлете в друг съд, за да не получи дъх на загоряло.

# Съдове от загоряло мляко се измиват най-лесно, като се изкиснат с вода и пресята дървена пепел.

# Прясното мляко може да се запази от разваляне за 2—З дни и през най-големите горещини, като се слага да възвира два пъти на ден — сутрин и вечер. След като възври, оставя се да изстине с открит капак. През нощта се държи по възможност навън, също без капак.

# Вкусът на загоряло мляко може да се поправи, като му се прибави малко сол, а съдът с млякото се поставя в по-голям съд със студена вода.

# Мирисът на изгоряло мляко върху печката е неприятен и се разпространява бързо из цялото жилище. За да се избегне това, покрийте млякото с влажен вестник, който напръскайте отгоре с оцет. Оцетът поглъща напълно мириса на изгоряло мляко.

# 4
  • Мнения: 319
Благодаря за съветите   bouquet  Ще го мисля още малко, в момента стои замразено във фризера   Blush

# 5
  • Мнения: 61
Миризмана загоряло мляко няма как да се премахне. Освен да го направиш на
крем карамел. Когато сложиш и малко настъргана кора от лимон, мисля, че
ще ти се получи вкусен десерт. Опитай и успех!

# 6
  • Мнения: 24
Освен прецеждането аз знам и за една ванилия да се добави (или повече според оличеството мляко), за да неутрализира миризмата.
 Peace

# 7
  • Мнения: 319
Благодаря за предложенията   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт