Избелване на зъби

  • 3 647
  • 16
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Последно време ми се върти в главата, идеята да си избеля зъбите. Ако, знаете ефикасни начини, било то домашни или професионални, моля споделете опита си. Кой е най-безвредният начин за постигането на това?

Не видях такава тема. Ако съм пропуснала, моля за извинение.

# 1
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
  Май темата е за стоматологичния форум. Сигурно там ще я преместят.

# 2
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Има цял подфорум Стоматология и доста теми за избелване на зъби в него  Peace

# 3
  • Мнения: 14
Няма нищо вредно в ибелването на 3ъбите, 3ависи, ра3бира се как е направено, единственият недостатък е, че след процедурата може да се появи лека чувствителност, която с времето и с и3пол3ването на подходяща паста стихва, има системи 3а офис-и3белване и 3а домашно и3белване, и3 съм си правила домашно и съм много доволна, нямах чувствителност или дискомфорт после.

# 4
  • Мнения: 4 068
Избелването е с препарат със съдържание на 37,5 % водороден пероксид за избелване в кабинет. След нанасяне е нужно първоначално активиране за около 30 сек. със светлина с определен интензитет и дължина на вълната , след което се оставя да действа 8-10 мин. , като процедурата може да се повтори максимум 3 пъти в едно посещение. Избелващият гел е на фирма SDI , а името му е Pola Office + .
Всъщност това е втората част от работата. Първото посещение е свързано с преглед , механично почистване на зъбен камък с ултразвуков апарат, почистване на плака и биофилм от зъбите - с полирни четки, ленти, гуми и паста.
Очакваният ефект след процедурата е 2 тона изсветляване на зъбите, като оценката се прави с предварително определения цвят на зъбите.
Колкото по тъмни са зъбите, толкова и резултата е по-драстичен. Използват се шаблони от стандартизирани разцветки. Важно е да отбележа, че бялото което виждате в Холивуд не съществува като естествен цвят на зъбите и се постига с керамични фасети и корони в повечето случаи!
Постигнатият резултат е с трайност около 2 г. (с уговорката, че в медицината и в частност денталната медицина 1+1 не винаги е 2), като се поддържа със система за домашно избелване, чрез гел с по-малка концентрация на активното вещество, който се поставя в индивидуално изработени прозрачни "шини".

Разбира се има още много други препарати , които са аналогични !

Давам това за пример , защото в момента работя с него и съм запознат в детаили.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 670
Избелващи гелове бол-На различни фирми,колкото искате.Помислете какво става с косите ви след употреба на перхидрол?След избелването добрите фирми имат препарати за намаляване на чувствителността на зъбите.Въпреки всичко не ви съветвам да го правите.
Мадам Фифи,нямаш чувствителност защото системата ти е домашна.Ефекта при тях е минимален.За теб може да е добре,но за човек с много тъмни зъби резултата ще е незадоволителен

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 262
Някой може ли да ми каже каква е поредността за извършване на манипулациите - първо трябва да се излекува пулпит, да се пломбират кариесите и тогава да се извърши избелване на зъбите или първо се избелват зъбите и след това следва лечение на зъбите?  newsm78 И още един въпрос - може ли да се извърши почистване с ултразвук на болни зъби или първо трябва да се пломбират? Имам записан час за почистване с ултразвук след месец, но имам и зъби за оправяне и съм много объркана какво и кога да направя...  Embarassed

# 7
  • Мнения: 1 599
Не знам как с пулпити кариеси мислиш за избелване на зъби.
Иначе почистването с утразвук е първото нещо,което се прави,следва лечение на зъби.Понякога,в процеса на лечение се препоръчват различни води за уста,които малко или много оцветяват зъбите.Затова избелването е накрая.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 262
Честно казано, все още не съм взела категорично решение, че ще си избеля зъбите - да ги излекувам ми е по-важно. Зъбите ми никога не са били бели (наследственост), едва ли не съм се примирила, че никога няма и да бъдат. Но масовостта на рекламите за избелване, промоциите и отзивите на доволните клиенти започнаха да ме изкушават. Не знам дали изобщо е възможно избелване на зъби, които де факто никога не са били бели, а по-скоро жълтеникави...  Sad

happy_mama, благодаря за съвета!   bouquet

# 9
  • Мнения: 4 068
Първо зъбния камък, после лечението и после избелването. Ако имаш пломби на предните зъби те се подменят след избелването, защото не се знае с колко тона ще изсветлеят твоите зъби, за да се подменят пломбите преди това.

# 10
  • Мнения: 84
Стара рецепта гласи: миене веднъж седмично със сода бикарбонат и една капка лимонов сок.

# 11
  • Мнения: 1 599
Стара рецепта гласи: миене веднъж седмично със сода бикарбонат и една капка лимонов сок.

Хубава рецепта и вярно доста стара....Преди години живота е бил друг,храната също,болестите различни....Тогава,може би тази рецепта е помагала,но сега -не съм сигурна.

# 12
  • Мнения: 84
Е да, ама химията на старите рецепти е в основата на новите продукти, дето само името им е различно и има в цената много търговска реклама.
Да си спомним за паста за зъби "поморин", ако някой си я спомня изобщо. При мен е смътен спомен, но съм я запомнила с историята за нея. Тя е била с поморийска луга с избелващ ефект, но не е била патентована  у нас и така един находчив италианец е успял да я патентова и да накара за  цялото производство в България да му се плащат права. Произвоството е преустановено. Технологията на тази паста за зъби сега  е в основата на избелващите нови продукти.

# 13
  • Мнения: 351
Е да, ама химията на старите рецепти е в основата на новите продукти, дето само името им е различно и има в цената много търговска реклама.
Да си спомним за паста за зъби "поморин", ако някой си я спомня изобщо. При мен е смътен спомен, но съм я запомнила с историята за нея. Тя е била с поморийска луга с избелващ ефект, но не е била патентована  у нас и така един находчив италианец е успял да я патентова и да накара за  цялото производство в България да му се плащат права. Произвоството е преустановено. Технологията на тази паста за зъби сега  е в основата на избелващите нови продукти.

В основата на новата S класа е кола от преди стотина години , ама само основата (има кръгли колела с гума)  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Лугата не е с избелващ ефект , а е с благоприятен ефект спрямо пародонта (венците).

# 14
  • Мнения: 4 068
Стара рецепта гласи: миене веднъж седмично със сода бикарбонат и една капка лимонов сок.

Да бе, то и оня от рекламата от 30 години пие сода за киселините ама..... LaughingТая сода била панацея направо бе!

Общи условия

Активация на акаунт