Празника на любовта с Юлчето посрещаме сега!

  • 19 810
  • 732
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 366
Alena, благодарим за темата   bouquet
Катче, добре сте си дошли вкъщи. Петър е почти колкото Вики на килограми. Ще навакса не се тревожи - само да сте здрави!
Селме, предполагам, че са ви взимали кръв в същата лаборатория, в която ни взимаха и на нас (до кабинетите на Стоилова и Конова). Една ужасна жена със злобно стиснати устни стискаше детето а то ревеше със сълзи и сополи. Тя нито за миг не му каза думичка за да го успокои или разсее. Татко му го държи, тя го стиска и мълчи, а аз бях на крачка да избягам или да и се скарам(както винаги в такива случай доброто ми възпитание надделява и замълчавам). Излязох много разстроена от лабораторията. Моето дете никога не е плакало толкова жално и продължително. Никога!
За гърнето - още не съм се замисляла, защото не можем да сядаме.
Цветулка, и аз съм чела същото, че ранното слагане е по-скоро вредно и може да доведе до изпускане в по-късна възраст. Ще се водя по детето  Peace
Боби боби, добре са те посъветвали момичетата - круша, синя слива, ако успееш да дадеш водичка. Може и 5-10 мл.сок от круша - ако си склонна да даваш сокове. Ние имахме такъв период в началото на захранването еднократно. После всичко се нормализира. Успех  Peace

# 16
  • Мнения: 4
Ремка, дано бързо се справите с проблема,  Praynig
Гласувах за сладката принцеса!

Miii, гласувах за вашия супер фотогеничен и артистичен юнак Simple Smile


Катче, като започнете захранването (особено ако е с каша), Пепи бързо ще навакса. Нашата оризова каша на Holle е страхотна! Пробвах я лично, правя я с мляко.


Селме, аз захраних по една смесена схема, автор моето педи, аз и книжката за захранването от сп. Моето бебе и аз Simple Smile
4,5 месеца - сокчета
5 месеца - зеленчукови пюрета, започнах с домашно варена тиква  - и досега му е най-любима
6 месеца без 10 дни - плодови пюрета
6 месеца и 10 дни - жЪлтък и оризова каша
Дени се радва на всички пюрета, повечето мое дело.
Започнах и с купени, но не е прост, харесва на Сънвал и Holle (3.20 лв голямото бурканче)
Но пък си заслужават парите, защото са като домашните, които правя Simple Smile
Например онзи ден се облизваше доволен на комбинацията - купешки пащърнак и домашен картоф Simple Smile


  bouquet

# 17
  • Мнения: 134
Ехааааааа,нова темичка  Party Браво на Аленка  Hug
Катче,нищо че е отслабнал малкия,добре са тези килограми  Peace Детенцето сега ще си ги навакса  Simple Smile
Селма,голяяяяяяямо привет и от мен  Hug
Момичета я да ви попитам за акането newsm78 Много съм притеснена вече.Давам само круша с малко банан (защото иначе не ми се пасират хубаво),давам и водичка с лъжичката,но все още не може да ака.Снощио се напъва,напъва и като свалих памперса едно малко топченце,твърдо и с малко кръв.Кажете ми какво да правя.Пробвах и с термометърче,но пак нищо.Вече ще се побъркам.От три дни не е акал,но ме тревожи  и това,че се напъва, а не може.

пробвай с пюре от сини сливи (ако си ги въвела) - разхлабват

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Добро утро и от мен Hug
Селме радвам се да те чета отново  bouquet
Захранването при Стефания върви трудно,да не кажа хич,а сега е и болна,та не вярвам да напреднем.
За гърнето,аз няма да бързам,много ми хареса развитието при третото ми дете,без зор,без натиск на 2 години ходеше в голямата тоалетна,от раз го махна и през деня и през ноща.
Голямата дъщеря настоявах да седне на гърне,ами голяма грешка,но това за моите деца,за другите не знам.
Катче,радвам се че всичко е приключило,повече никакви болести и сега бебе Петър да трупа грмчета и да става по самостоятелен.
За градините,аз нямам избор,двама ходят на градина,а каката е в предучилищна група,няма как да я спра.Сега даже Стефания се бори с вирус домъкнат от нея,дано не стигнем до АБ.
Днес съм сварила ябълка с банан,стискайте ни палци да хапне,че на мен ми е вкусно,а тя, ако врътне пак главата,ще я накажа на мляко до 1 год. Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 351
Искам да въведа и пюре от сливи, обаче идея нямам как да го направя; Дали да не купя сушени сливи, да ги сваря и след това да ги пасирам  newsm78

# 20
  • Мнения: 3
АЛЕНА, страхотна си Hug
Белегът ще ни го проверят на седем месеца, ако липсва на проба Манту.
Писах и в предната тема, но накрая, всички участващи в конкурси имат глас от мен. Hug

# 21
  • Мнения: 7 418
 Благодаря за топлото посрещане!  Hug Heart Eyes

 Тейка,значи все едно се бяхме наговорили и излязохме във ваканция една цяла групичка.  Laughing
А сега се връщаме отпочинали и с хубав тен. Mr. Green  Party
Човек някой път има нужда от малко презареждане.  Simple Smile
 Благодаря за споделената схема!   bouquet

Цветулке,мерси за милите думи!  Heart Eyes
То всеки човек е по своему интересен,стига да намери благоприятна среда за самоизразяване.   Peace

Danito_d,същата беше,да.  #Cussing out Предишната лаборантка им пееше на децата,а тази и дума не обели.Освен всичко и опръска всичко наоколо с кръвта. Абе.... #2gunfire

Боби,бананът запича.
Остави само крушата,прибави и тиква (тя е по-безобидна).  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 361
Хайде и аз в новата тема Hug

Не знам,ден ли е,нощ ли е........Ал ми видя сметката последните 24 часа-яде на 1,5-2 ч през цялото време.Онзи ден се запече от банана,а вчера не пожела да яде тиква и си остана само на кърма практически,та ми излезе през носа.
Днес изплюска 80 гр Синя слива (Верче,аз купувам сушени сини сливи,малко ги понакисвам да се махнат твърдите частички от кората -остатъци от дръжки и клонки,варя и пасирам.Може да омешаш и с друго,става супер Peace),после го накърмих и сега спи на вън с баща му.На обед обаче не знам какво да му дам,като е запечен,не върви нито морков,нито картоф,тиква не ще,а друго не съм въвела.То и това не е много въведено,защото ги е пробвал само от нашето хранене,по няколко парченца.
Вие по колко плодово пюре давате за деня?
Аз не знам какво да му правя за следобедна закуска.Много е дебел за каша,а всеки ден само на плодово пюре не върви.То скоро няма и да го засища newsm78С глутен не е захранен,инак щях да му правя овесени ядки с пюренце.
Нишесте някой дал ли е,вече Thinking
НАправо не мога да повярвам.И аз като Danito d,имам чувството,че може да ме изяде.До преди 2 дни можеше да изкара само на кърма 4-5 часа,а сега едвам 2ч изкарва.Кърмата ми не е намаляла,явно става човек Laughing

Добре дошли пак,на Селма,Катче и Ремка.  bouquetРемка,много стиснати палци за принцесата Praynig Praynig Praynig

Схема за захранване,ядем кърма,около 140-160 гр плод за деня и по някое друго зеленчуче от нашата манджа.И ние сме назад.

Режим на спане-НЯМА.Единственото сигурно е,че заспива в 11 ч преди обед и от там на татък  нещата са променливи,в зависимост дали е спал 1-2-3 ч през този сън.

Белег от БЦЖ-имаме.Изглежда като гнойна пъпка на едното раменце.Ивон няма и не е реимунизирана,както и аз Peace

# 23
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
vtrendy - мисля, че това, което си намислила е много подходящо - аз купих сушени от едно магазинче за плод и зеленчук - точно до 345 на Пирин  Peace

# 24
  • Мнения: 2
Alena, благодаря за темата Hug.


Селма, добре дошла отново Hug Hug Hug,  много ни липсваше Laughing.

# 25
  • София
  • Мнения: 351
ади и алена, ще пробвам със сушени сливи, както ади казва, пък да видим

# 26
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Яяяя, списъкът на завръщащите се расте, браво!  newsm68

Катче, споко, ще навакса детето  smile3521

# 27
  • Мнения: 4
Ади, душко, Денис и той увеличи честотата на кърменето нощем, ставам по 4 пъти....а беше стигнал до 2. Може да е от това, че ожаднява или зашото вече го приспивам в 20,00 часа и се почва едно будене: 22,00 (между тях в 21,00 - да си дояде, че в 20,00 часа цокна и заспа като неспал 2 дни), в 01,00 , към 03,00, 06,00, 7,30 - баща му ни събуди и пак яде и после спа 8,00 до 10,20.

Сякаш е новородено бе....а яде и пюрета........вероятно ожаднява по-често, предлагам вода и пие ама малко. Не винаги яде, според мен "пие" предно мляко в част от случаите.
Ще се пробвам да давам по-често вода.

# 28
  • При моите мъже...
  • Мнения: 38
И ние имахме проблема със запека в началото на захранването.
От сините сливи се запече още повече тогава, може би защото ги ядеше за първи път... Thinking Оправи го тиквата - имаше много бърз резултат! Naughty

10х за подкрепата!

# 29
  • София
  • Мнения: 59
Здравейте, майка съм на сладко бебе Ема, родена на 16 юли. Надявам се да приемате нови попълнения. Сега сладурковците стават доста активни и ще има мнго приключения за споделяне. Четох старите теми няколко дни партизански. Много е интересно, но няма изчитане &)
Днес ядохме морков за втори ден и естествено беше по-скоро артистично изживяване. Харесва й, но оризовата каша с кърма и круша повече й харесва, там ми дърпа лъжицата, а като й се стори трудоемко с лъжицата почна да дърпа купичката.
Как взимате пико за изследване? Аз я поизчаках в затоплена стая по голо дупе с шишенцето, но не ми се струва много интелигентен подход Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт