Празника на любовта с Юлчето посрещаме сега!

  • 19 813
  • 732
  •   1
Отговори
# 30
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
в аптеките се продават колектори за урина  - нещо като торбичка, която се поставя на мястото, после памперс и обличаш и след време (30 мин) - събличаш - в колектора има достатъччно урина, която изсипваш в стерилното съдче  Peace

добави инфо за тегло и ръст при раждането и кога е бил термина, за да
Ви добавя отпред  Peace

# 31
  • Мнения: 723
Привет от мен и благодаря за новата тема   bouquet

Добре дошла на Селма   bouquet

Катче, дано всички болести ви забравят Praynig

Аз захранвам по baby-led weaning схема. Идеята при това захранване е направо да се въвеждат твърди храни и в същото време детето постепенно да се приучава да яде самО. Детето се слага на масата при всяко хранене на родителите и му се предлага подходяща храна. Това е накратко. Аз захранвам от 12 януари и Малчо вече е опитвал следните храни: картоф, морков, сладък картоф, броколи, тиквичка, ябълка, круша, банан и авокадо. От изброените неща проявява интерес само към плодовете, сладкия картоф и с известни уговорки морков. Другите неща само ги облиза и най-демонстративно ги изхвърли  Grinning Бананът му е любим. Онзи ден изяде повече от половин  Shocked

До сега не е имал проблем със запек, но предвид нищожните количества, които хапва. Мисля, че е нормално. За сега съкрати ходенето по голяма нужда до веднъж на ден.

# 32
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Как взимате пико за изследване? Аз я поизчаках в затоплена стая по голо дупе с шишенцето, но не ми се струва много интелигентен подход Embarassed

Първо  welcome

Аз й взех урина със специален за целта колектор. Залепих го и я подържах с вдигнати голи крачета, в резултат на което след минутка-две се изпишка. След това пресипах течността в контейнерче. Честно казано си купих 5-6 бройки, защото мислех, че няма да успея от първия опит, но за моя изненада стана, при това доста бързо и успешно  Mr. Green

# 33
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
в аптеките се продават колектори за урина  - нещо като торбичка, която се поставя на мястото, после памперс и обличаш и след време (30 мин) - събличаш - в колектора има достатъччно урина, която изсипваш в стерилното съдче  Peace

Идея нямам как е при другите дечица, в частност момченца, но мойта е такова безобразно шило, че няма как колектора да си остане залепен на мястото (преди да я изчакам голичка да се изпишка, направих процедурата 'залепване -> памперс', в резултат на което след 30 минути нито беше пишкала, нито колектора си беше на мястото  Laughing)

# 34
  • Мнения: 33
Ох,ами аз като не съм давала тиква до сега,нито сливи  newsm78 освен да пробвам със сокче,въпреки че не съм им почитател.Или да дам сварена круша  Thinking Слагам банан,защото иначе не ми се пюрира добре само крушата и слагам съвсем малко,за да стане гладка сместа.Ама днес ще го направя само от круша  Peace И сега ако кажат да захранваме първо с картоф,съвсем ще запечем положението.Не зная, в понеделник сме на консултация и дано да се изака до тогава  Praynig и ще давам май само крушка.Иска ми се да са няколко плода,но с това запичане, по-добре само крушката.

# 35
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Tyra  newsm78 когато ги купувах - не ме питаха - за момченце или за момиченце - може би при Вас е по-трудно  newsm78

може би трябва да разровим за клипчета или по-скоро обяснения, анимирани ....как се поставя на момиченце  Hug

П.П - сега чета, че са различни според пола  Sick #Crazy - явно не съм запомнила  #Crazy Sick

# 36
  • Мнения: 33
На нас ни вземаха или по-точно ,опитваха се да ни вземат с колектор (нямах представа как се казва  Embarassed) Но го държаха пи 30 мин. и ако не е свършил нищо го сменяха.Задължитено се почиства мястото,около което се залепва.Отгоре с памперс и с дебело одеалце .Но при нас на втората смяна, напикахме кушетката  Mr. Green И на нас ще ни вземат кръв и урина и ваксините ще бъдат сега.Направо ми настръхва косата,колко ще ми го боцкат детенцето.

# 37
  • Мнения: 366
bobi, пробвай с купено пюре щом не ти се пасира крушата.

за колекторите: да, различни са. Аз нямах трудности с вземането на урина. Залепих го и чаках 30 минути юнакът да реши да пишка. Той ми направи пас - срам го е по голо дупе да пишка пред мама  Joy
След това реших, че повече няма да му се моля и му сложих памперса. След малко проверих и беше готов. Нямаше разливане  Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 59
Alena, Tyra,  благодаря ви за инфото. Така по-приемливо звучи. Сестрата като ми даде направлението мислех, че е само за кръв. Нищо не каза за пико, камо ли как става. Другата седмица ще има резултати.
bobbi_bobbi не е толкова страшно взимането на кръв, но дамата лаборантка безе внимателна и нашто я стискаше здраво за пръста, не искаше да я пуска. Хич не мрънка. Зависи от детето явно. Това с пикото ме притесни да не я простудя пък и нещо не ми се струваше наред.
Роди се Ема на 16.07 - 3,250 kg и 51 см, терминът й беше 02.08.2010г.
На консултацията онзи ден бяхме 8 кг и 72 см, но то няма на кой дребна да се метне Simple Smile

# 39
  • Мнения: 9
Здравейте маминки и сладки бебоци и в новата тема,

Алена, невероятна както винаги, направо си за пример как винаги намираш време за всичко...благодарая и новата тема е невероятна

Дани, аз ходих на мамолог, като преди това изчаках да мине известно време след като спрях да кърмя/ като периодично от време на време изцеждах, за всеки случай/, знам че някъде до 3 месеца като спреш да кърмиш е хубаво да посетиш мамолог.
Аз имах известни страхове да не остане нещо по каналите, затова и отидох по скоро
За щастие всичко е ОК .
Проблем имам обаче и аз с някаква раничка на шийката.....

vtrendy, дали е удобно да споделиш твоят опит , относно тази раничка....аз потърсих мненията на няколко специалиста, по- голямата част от тях са на мнение, че трябва да се изгори, но един от тях  смята, че ако са направени необходимите изследвания за наличието на високорисковите HPV- та и не са на лице не е необходимо да се пипа
Извинявам се за отклонението от темата, ако искаш да споделиш, моля те на лични...да не отегчаваме дамите  Simple Smile




Хубав и спокоен ден на всички!  bouquet

# 40
  • Мнения: 366
http://prikachi.com/images.php?images/363/2888363j.jpg

Ето ни и нас да се покажем колко сме пораснали  bowuu
buggy, използвах сайта, в който си качила снимка на Борис. Не знам как се поставя снимка директно в постинга ми, въпреки че скоро май коментирахте  newsm78

Криси, ако си доволна от мамолога моля дай координати- може на лични  Hug

# 41
  • Мнения: 361
Дани,голям мъжага си имаш Hug

На мамолог,знам,че се ходи 3 м след спиране на кърменето.

Раничка на шийката и аз имам.При 3-ма гинеколози съм била и след колпоскоп и цитонамазка и 3 -мата бяха на мнение да не се пипа.Иначе я имам от 12 години.

# 42
  • Мнения: 723
Danito_d, колко е пораснал Виктор  Hug Пу пу  

Аз съм далеч от ходене при мамолог, тъй като още кърмя, но пък ми е интересно да чета споделените мнения.

Аз пък имам въпрос относно ортопедите. Кога се прави следващият преглед на 6 или на 8 месеца  newsm78

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 59
Привет на новите мами!   bouquet
Привет и на завърналите се "стари: мами!!   bouquet Липсвахте на темата! Териза, върни се и ти моля те Simple Smile

Да ви се оплача,  нашето захранване въобще не върви!    Sad Уж съм въвела картоф, морков, тиква, ябълка, оризова каша.... ама уж! При опита ми да му дам с лъжичка - просто си затваря устата. Когато го издебна да си я отвори, му вкарвам бързо лъжжичката и пак така бързо той изплюва всичко!  Sad Пробвах купешко пюре, домашно приготвено, с кърма, без кърма ... дори сложих малко захар (о, ужас!!!) в пюретата, само и само да хапне! Не и не! Сега купих пюрета на Ганчев, писахте че бебетата ги харесвали. Вчера навършихме 6 месеца, може ли да не е готов още? Кога ще е готов? Ама той грам не иска да хапне!!! Ох, оплаках ви се...

# 44
  • Мнения: X
Привет на новите мами!   bouquet
Привет и на завърналите се "стари: мами!!   bouquet Липсвахте на темата! Териза, върни се и ти моля те Simple Smile

Да ви се оплача,  нашето захранване въобще не върви!    Sad Уж съм въвела картоф, морков, тиква, ябълка, оризова каша.... ама уж! При опита ми да му дам с лъжичка - просто си затваря устата. Когато го издебна да си я отвори, му вкарвам бързо лъжжичката и пак така бързо той изплюва всичко!  Sad Пробвах купешко пюре, домашно приготвено, с кърма, без кърма ... дори сложих малко захар (о, ужас!!!) в пюретата, само и само да хапне! Не и не! Сега купих пюрета на Ганчев, писахте че бебетата ги харесвали. Вчера навършихме 6 месеца, може ли да не е готов още? Кога ще е готов? Ама той грам не иска да хапне!!! Ох, оплаках ви се...

Първо, търпение му е майката...
Второ, какво пюре даваш? Зеленчук ли?
Аз както писах преди, започнах със зеленчуци, но не ѝ хареса. Почнах с плод. След време пак зеленчуци, като смесвах вътре с плодово пюре. В началото повече плод и по-малко зеленчук, постепенно намалих плодовото, а от една седмица насам изобщо не добавям плодове. Пак се плюнчи и мръщи, но яде. Ако прекалява с плюнченето на зеленчуците и плюенето, я залъгвам с 1 лъжичка плодово и продължавам да бутам зеленчуците. Докато се усети е изяла 4-5 лъжици зеленчук и повтарям схемата. Simple Smile Обича сладко да яде, като майка си, и това е.

Общи условия

Активация на акаунт