Почистване на дограма

  • 1 376
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 530
Здравейте! Дано не дублирам някоя тема, поразрових, но не открих нищо. Имаме прозорче в банята, голамо е, но е седяло дълго време явно с лепенките от дограмата .Сега има тук- там, всъщност на доста места, едни такива остатъци оранжеви и не могт да се изчистят с нищо. Дайте идея как да го изчистя, ще стане със стъргане с ножче да речем, но така рискувам ад надера дограмата.

# 1
  • Мнения: 2 480
Спирт, ацетон, медицински бензин?

# 2
  • Мнения: 530
Малка поправка- оказа се, че остатъците за почистване не са от лепенки, а от пяна. Още по- зле, няма махане. Помагайте.

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
изстържи ги със шпатула за почистване на керамичен плот

# 4
  • Мнения: 1 414
Cif, аз така си чистя дограмата, всичко пада  Peace

# 5
  • Мнения: 530
Ще опитам със циф, а и с тази шпатула, не съм я чувала, но щом е за керамичен плот, явно ще е щадяща и няма да надере повърхността на прозорците.

# 6
  • София
  • Мнения: 30 142
аз ползвам това за PVC дограма и съм доволна. Води се PVC cream. Продава се почти във всички големи магазини  Peace

# 7
  • Мнения: 1 174
Ей я стъргалката:



Не може да надраска дограмата, щото е с препазители на ножчето  PeaceПродава се в домашни потреби или магазини за бяла техника.

# 8
  • Мнения: 47
Сияние, има специални препарати за отстраняване на полиуретанова пяна. Иначе може да пробваш с обезмаслител, препарат за стъкло хубаво да поеме и да пробваш да изтържеш с такова ножче за плот или има подобно като форма, само че макетно. Само недей с АЦЕТОН , както е написала vl, защото ще съсипеш PVC-то. Не използвай абразивни препарати, за да не надереш дограмата, а само течни и кремообразни. И внимателно с ножчето не с резки движения , за да не забие в дограмата и да я нарани.

# 9
  • Мнения: 48
Ciff или Megllio. Много добри помощници за дограмата. Особено Megllio-то всичко чисти.  Simple Smile И другото, което е, не поврежда по никакъв начин повърхността.

Общи условия

Активация на акаунт