Отговори
# 720
  • Мнения: 137
Към Елсе и Клото - как се съвмястяват даването на глюкоза заради жълтеница и кърмене. притеснявам се, че като се дава глюкоза тя засища бебо и после не иска да суче. има ли и други методи за по-бързо преминаване на жълтеницата(говоря за по-продължителната).
Глюкозата може сериозно да навреди на кърменето и отдавна не се препоръчва. Нейната цел е да дава чиста енергия на бебетата, за да се справят с жълтеницата, но реално се получава тъкмо обратното - бебето се приучва към шишето, трудно поема гърдата и понеже в началото стомахчето има съвсем малка вместимост, сукането става много неефективно. Как да суче бебе, което вече е запълнило коремчето с глюкоза?
Навремето се считаше, че билирубинът се изкарва с урината. Вече се знае, че се изхвърля с изпражненията. Затова е важно бебето да суче, за да ака и да се справи по-бързо със физиологичната жълтеница. Вече и в много болници в България не препоръчват превенцията с глюкоза, именно заради нейната неефективност.
Дори и да има повишени стойности на билирубина,на майката се препоръчва да кърми често и при нужда бебето се поставя закратко под лампа.
Много благодаря за отговора:)

# 721
  • Мнения: 95
Честито на новата мама! Честито и на рождениците!

Юле, и аз бих те посъветвала да върнеш порбебето. Знам от една тема тук как се оправя оцветено бяло пране, но мился че няма да ти помогне! Та ако в бялото пране случайно е попаднало нещо цветно и така е боядисало дрехите те стават отново бели ако се изперат с таблетка за миялна машина ,НО веднага, докато са мокри се пуска пералнята наново.

# 722
  • Мнения: 2 590
Честито на Мимоза за бебчо Петър, да расте здрав, силен, умен и добър   bouquet

Нашият татко ще си ползва 15-те дена, които му се полагат. За какво се осигурява иначе, щом се полага ще се ползва.
Аз иначе не съм сигурна дали е финансов ущърб, ще разуча и ще проверя.
Защото тези 15 дена се смятат както майчинството 18 месеца назад 90% от брутното възнаграждение, но не повече от средно дневно нетото.
ДА обаче по време на такъв отпуск не се дължат другите осигуровки, а само здравните, което ще рече, че към тези пари няма да има удръжки и реално може да не са по-малко от колкото получава като чиста заплата. Даже знам за случаи когато по време на болничен се вземат повече парички, именно защото няма удръжки.
Предполагам има за всеки индивидуален случай, но все пак говорете с някой счетоводител и си направете сметката, ако само защото си мислите, че ще вземете по-малко парички не се ползвате от правата си.  Peace
Не искам да хабим от годишната отпуска, тя може да се наложи да се ползва примерно лятото за почивка, а не да я издумкаме сега.

# 723
  • София
  • Мнения: 2 484
Бенджи, проблемът е, че паричките се изплащат по-късно, а имаме кредит, чието плащане не може да се отложи  Laughing Сметката сме я направили, за съжаление  Confused

# 724
  • Мнения: 2 590
Бенджи, проблемът е, че паричките се изплащат по-късно, а имаме кредит, чието плащане не може да се отложи  Laughing Сметката сме я направили, за съжаление  Confused
А ясно. Да ще се забавят плащанията, просто исках да предупредя, че го има и този вариант.

# 725
  • Мнения: 79
Честито бебче Петър на мама Мимоза! Да й е жив и здрав, много да я слушка и радва!

И нашия татко ще си ползва отпуската. Каза, че му трябвали няколко дена да изтрезнее.  hahaha
Колко им е лесно на мъжете. Докато ние се мъчиме в болницата, те вдигат купони!

Ласи, и на нас много ще ни липсваш! rotfImbo Въпреки, че и аз си мисля, че е някоя от новите мами!

# 726
  • Мнения: 431
Накрая ще забравя :
Честит син на Мимоза !

Юле и аз имах подобен случай-една червена емблема оцвети блузката ,но не беше навсякъде ,а само 1/4 от дрехата.
Намазах с Вениш ,после изплакнах и изпрах в пералнята ,като отстраних емблемата преди това .Не остана и следа от петната.

# 727
  • Мнения: 95
Опасни биберони Чико - нещо важно и полезно!


Няма ли да имаме нова тема?!

# 728
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 376
Честит син на Мимоза!Нека бъде здравичко и палаво детенце!
Лилиша,това е тапата,щом не си видяла прясна червена кръв.Айде и при теб май се започва. PeaceМоята доки също казва че след падането и,често до 48 часа бебето излиза. Crazy
Момичета,благодаря за пожеланията на всички за рожденника ми!Много сте милички!  Heart Eyes Heart Eyes Hug

# 729
  • Мнения: 727
последни новини

6см разкритие Mr. Green
води много
плацента супер
бебе не е мръднало от миналата седмица

ако отида в болницата до час ще родя според доктора Shocked - отказах дойде ми в повече,не ме боли нищо,чакаме водитееееее Mr. Green

не съм чела,лягам

Честит Петър на мама Мимоза! много здраве и усмивки! Бързо възстановяване!   bouquet

# 730
  • Мнения: 7
Бързам да честитя на мама Мимоза, докато не сте пуснали новата тема.
Да е жив и здрав малкия Петър!

П.С. Знаех си, че и днес няма да останем без бебче!

# 731
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 376
Анилеви,много спокойно звучиш. LaughingТези 6см как ги направи без да разбереш  Simple Smile,браво на тебе.Кажи каква е тактиката  Whistling

# 732
  • Мнения: 2 447
Изчетох ви... Whistling...ама такава каша ми стана в главата...
Честит син на Мимоза.Да е жив и здрав,мама бързо да се оправя.  Hug
Честито и на рожденниците днес.Всичко най-хубаво.!   bouquet

Стиснати палци на всички,които имат нужда... Praynig
Анилеви,браво на тебе... Laughing То не останаха много...Ама и ти какво спокойствие си...

# 733
  • Мнения: 431
Ееее ,anilevI ! То твойто накрая ще стане нормално раждане с избор на датата  Mr. Green !
Нормално ли минават консултациите-не са ги спрели заради грипа ?

# 734
  • София
  • Мнения: 973
Честито момченце Петър на Мимоза bouquet

Честито и на рожденниците днес  Hug

hey_ya вярно, че само аз и ти останахме от при нашия лекар. Аз днес за последно бях на тонове при него, бебки са добре и съм доволна  Laughing Доки ми подари и някакъв спрей, с който да се пръскам след секциото да зараствала по-бързо раната и каза другия петък докато кара ски да му изпратя хубавата новина  Mr. Green

За суеверията....мъжа ми се дърпаше по едно време, не искаше да купуваме нищо и аз му казах Добре, най-важното тогава....и така покрай 'най-важното' накупих всичко  Mr. Green
Още не сме сглобили легълцето, но това не ме притеснява, сигурна съм че като се прибереме с бебки ще е сглобено, поне е извадено от кашона да се проветрява  hahaha

Отпуск по бащинство мислиме да не ги взема всичките 15 дена, а ще прецениме колко. Разбрах, че може и по малко да се вземат от тях.

Общи условия

Активация на акаунт