Пролетно слънце грее, АВГУСТинче навън лудее...-тема №26

  • 26 319
  • 732
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 569
Там е работата, аз СЪЩО от около годинката (когато за първ път започна лека полека с номерата по време на хранене) забавлявам всячески. Бях против гледането на ТВ с цел занимавка по време на хранене, но преди седмица и ТОВА се наложи да направя - да обърна столчето с лице към ТВ. Не че и това помага. Минали сме през всякакви периоди - албумчета с нейни, мои сники, както и на племенницата ми; книжки; картинки; хранили сме животните от фермата, кукли, давала съм й детския к-т с тенджери и лъжици да 'готви', казвам 'хайде сега ти хвани твоята лъжица и се храни самичка', абе какво ли не и не, и не! Ето пресен случай от преди малко - следобедната закуска. Направих й суперска млечна баница, сложх я на стола, още не е видяла какво и и започна да блъска лъжицата, да вика 'нееее', да се тръшка. При думите 'ааа, ама искаш ли да ходиш в другата стая сама?' ВЕДНАГА излапа не 2-5 лъжици, а цялата доза, при това си личи, че с кеф хапваше. Просто не знам защо така първо трябва както се казва 'с лошо' и после евентуално да прояде. На мен това много ми тежи. Изморявам се и се изнервям. А също последното, което желая е да изглежда, че насилвам детето си да прави каквото и да било, да я травмирам и пр...

Жижин, ех хубаво, че при вас предложения ми от Миро метод с 'оставянето и глада' е подействал! Преди съм пробвала, без резултат, но май пак ще пробвам. То вече май нищо друго не остана.  Confused

Шайнче, много неприятно с тези продължаващи бактерии в урината. Sad А заради този проблем ли казваш, че 'по спешност се наложи' да махнете мамперса? Мисля ви и се моля излседванията да са добри и всичко скоро да се оправи!!  Hug

Маргито, ееей забравих - честит имен ден и на твоя Теди!   bouquet

Ех, днес прекарахме цели 3 часа навън.  newsm53 Голяяяям кеф и най-вече това, че в парка Андичка игра с много дечица.  Heart Eyes Голяма мъка ми беше цяла зима липсата на деца около нея, защото и за мен е много важно да се социализира и да общува с деца на нейната възраст, по-малки, по-големи... Край на стоенето вкъщи!  newsm68

# 691
  • Мнения: 1 054
Здравейте и от нас!
На пук на хубавото време Преслава пак подхвана 4-5 часовите следобедни сънища  Crossing Arms Гледам си слънцето през прозореца и точа лиги само Rolling Eyes Вече 4ти час спи... Добре, че сутринта поседя навън 4 часа, а ние с татко й си избрахме халки  Flutter
ХАйде и аз на лексикона
1. С каква клечка за уши и колко често почиствате ушите на детето си?
-С обикновени, когато видя, че има нужда.
2. Вече храни ли се самостоятелно и ако да имаше ли нещо, което да е спомогнало този процес?(Специални прибори, цялостен лигавник, с който да не маже толкова? Яде заедно с други деца?)
-Вече яде предимно сама. С нормални вилица или лъжица вкъщи и с малки такива, когато сме на гости. /Просто все не се сещам да купя и за у нас мънички Mr. Green /
3. И вече седи ли на обикновен стол с вас на масата?
-Седи с нас на столче, което се закрепя на масата, на обикновен стол - не.
4. Вече махате ли/махнали ли сте памперса?
-Не.
5. Подстригвате ли косите и ако да, сами или на фризьор?
-Скоро резнах сама няколко израстъка на вратлето, няма кой знае какво за рязане..
6. Усещате ли вече дали детето си служи повече с дясната или с лявата ръка и ако да, как?
-Рисува и се храни еднакво добре и с двете.
7. Когато детето не иска да яде, най-вече от лиготия, настоявате ли? В смисъл карате ли се или карате на метода 'като огладнееш, ще ядеш!' ??
-Няма проблеми с храненето, но ако не й се яде просто не настоявам. Ако не иска от лиготия обикновено сама си носи някакъв плод - хапва него.
8. По колко пъти и време спи денем?
-Веднъж - между 2 и 4 часа...
9. Все още ли перете дрехите на детето отделно и със специален прах?
-Не. Деля само работните дрехи на Слави. Спрях да деля нейните ежедневни от нашите даже преди годинка. Пера, с който препарат хвана.
10. Носите ли играчки когато излизате на площадката?
Почти никога не съм носила кой знае какво. Обикновено по 1-2 играчки и от предимно преди да проходи. Откакто излизаме повече пеша нося само телефон и пари в себе си.

# 692
  • София
  • Мнения: 382
Момичета влизам на бързо да ви благодаря за пожеланията. Много мило  Hug Да ви се връщат многократно Simple Smile Честито и на адашчетата   bouquet

# 693
  • Мнения: 333
Честит имен ден на Тедитата на Ра_ив , Алегориа и Мар гито
Да са ви живи и здрави де4ицата !!!

# 694
  • Мнения: 105
ЧЕсТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ТЕДИТА!  :bigdance2: Gift    party002



Ние сме с Т от вчера следобед Cry и снищо не се сваля.Като му дам Панадол му минава за малко и после пак и е много крив.Мисля,че е от зъби защото днес и акото му беше малко рядко.Не сме ходили на лекар,но му давам витамин Ц,осцилококцинум,беладона и имунокинд,дано утре вече му мине и да не е толкова крив Praynig

# 695
  • Мнения: 12
Здравейте момичета дали ме помните незнам че не съм писала от 1-ви януари  Blush, но хайде и аз да се включа в анкетата:
1. С каква клечка за уши и колко често почиствате ушите на детето си?и с бебешките и с нашите когато има нужда

2. Вече храни ли се самостоятелно и ако да имаше ли нещо, което да е спомогнало този процес? Хранисе да ,но само когато преценя че няма да е гоямо мазало и с виличка и с лъжичка(малки)(Специални прибори, цялостен лигавник, с който да не маже толкова? Яде заедно с други деца?)

3. И вече седи ли на обикновен стол с вас на масата?Не стои си на неговия стол за хранене или на малката масичка с детското столче(ние имаме само два стола за мама и тати:))))

4. Вече махате ли/махнали ли сте памперса?За съжаление не , но ще бъда много упорита след месец -два ,така добре си ползваше гърнето ,но от 5-6 месеца много рядко си върши работата там само пишка в гърнето и нищо не казва ,като му идва музата .скривасе някъде и ако го хвана ми хвърля една хитра усмивка и почва да ме целува да ми се мазни само да не почна да се карам

5. Подстригвате ли косите и ако да, сами или на фризьор?Ние го подстригахме още на 5-я месец, а от седмия с машинката, таткото ни е фризьора

6. Усещате ли вече дали детето си служи повече с дясната или с лявата ръка и ако да, как?да само с дясната

7. Когато детето не иска да яде, най-вече от лиготия, настоявате ли? В смисъл карате ли се или карате на метода 'като огладнееш, ще ядеш!' ??не винаги съм била против  насилственото хранене, но пък и той не се тръшка за това може би съм на това мнение.Имам ясни спомени как ни караха всичко да изяждаме в детската градина и толкова го ненавиждам това с яденето, кой когато е гладен тогава

8. По колко пъти и време спи денем?Веднъж от час и половина до два максимум

9. Все още ли перете дрехите на детето отделно и със специален прах?Отделно не от давна, но почнах да купувам "сенситив" че ни е много деликатна кожата( има алергии към някой от предпоитаните ми прахове)

10. Носите ли играчки когато излизате на площадката?Абсолютно винаги и не ми тежи . Даже и да съм без количката ,както сме в повечкото случеи. Просто не обичам когато  някое дете не си даде играчката ,аз да не съм подготвена . Веднага изваждам от чантата и давам на моето. И често ми се случва всички деца да ни разграбят играчките, но  пък мога веднага да си ги поискам без да обяснявам на моето да изчака, защото това не е неговата играчка.

# 696
  • София
  • Мнения: 42
Лелееееее,цял ден само 1 ново мнение!!!Топлото време си оказва влияние  Laughing

За анкетата да се включа и аз:
1.С каква клечка за уши и колко често почиствате ушите на детето си? С обикновенна 2 пъти в седмицата.

2. Вече храни ли се самостоятелно и ако да имаше ли нещо, което да е спомогнало този процес? (Специални прибори, цялостен лигавник, с който да не маже толкова? Яде заедно с други деца?) Не,до скоро не прояваше особен интерес.Иначе сама си боде с вилица,но с  лъжица е още много далеч Simple Smile

3. И вече седи ли на обикновен стол с вас на масата? Стои на обикновен стол и ако й е  интересно може и 30 мин да откара,но на мен ми е по-удобно да я храня в нейното столче,защото не може да си хване пътя,когато реши  Mr. Green

4. Вече махате ли/махнали ли сте памперса? На светлинни години сме.В гърнето само пишка,за кането не съм я хващала доста отдавна.

5. Подстригвате ли косите и ако да, сами или на фризьор? Каня се от 2 месеца да я пострижа и още не съм  Embarassed

6. Усещате ли вече дали детето си служи повече с дясната или с лявата ръка и ако да, как? Опредлено е повече с дянста ръка,ако й подадеш нещо посяга с нея.

7. Когато детето не иска да яде, най-вече от лиготия, настоявате ли? В смисъл карате ли се или карате на метода 'като огладнееш, ще ядеш!' ?? По принцип нямаме проблем,но ако не иска да яде пробвам да я разсея с нещо;ако пак не иска й се поскарвам и обикновенно действа.

8. По колко пъти и време спи денем? По един път между час и половина и три.

9. Все още ли перете дрехите на детето отделно и със специален прах? Да,защото май съм се презапасила с бебешки прах  Embarassed но примерно сега,като не сме си в къщи дрешките й се перат с обикновен прах.

10. Носите ли играчки когато излизате на площадката? Не,и без това имаме достатъчно багаж.Няколко пъти вземах,но Никол не им обръща никакво внимание.

  Ганушке,много съжалявам за Дарито.Пиши как е.Няма защо да се обвиняваш,ако си знаела,че ще стане така щеше на ръце да я носиш по стълбите. Hug  Аз онзи ден преживях може би най-големия стрес откакто се е родила Никол.Играят си двете с братовчедка си и сме ги оставили сами.И по едно време чувам Никол как пищи,но не както обикновенно,а писък от ужас.Когато отидох при нея племеницата ми без да иска затворила врата и пръста на Никол е останал при пантите на врата.Направо сърцето ми спря. #CrazyКогато й извадихме ръчичката пръста й беше обезобразен,не мога да ви опиша каква гледка просто!!!Бях убедена просто,че е счупен поне на 2-3 места.Превързахме го,но цяла нощ плака от болка,после й беше подут няколко дни,но слава богу не е счупен.

  Рибката,Никол днес също имаше 39,5 градуса ей така от нищо.Без сополи,без кашлица.Дано утре е по-добре и няма усложнения.Дано се оправите бързо.

  Шайнче,как е Бела?Толкова ми стана мъчно за нея.Дръж ни в течение,моля те.Как вървите с памперса и зашо е толкова наложително да го махнете,среда е за бактерии ли?

  Това е за сега от мен.Лека и спокойна вечер на всички!

# 697
  • Мнения: 466
Влизам набързо, утре ще ви чета и отговарям на анкетата. Току що се връщаме от Хисаря, беше страхотно с малки изключения. Запознахме се със Силви Д. Страхотни са.
Ние с нея също си говорихме, че ще е супер в Казанлък да се съберем, хем и ние да видим тоя прословут празник. Дайте акъл за подходящо място.
Всъщност за мен няма значение, нито кога, нито къде ще сме, само здрави да сме Simple Smile
Айдиииии, до утриииии Simple Smile Wink

# 698
  • Мнения: 738
За срещичката да е в К-к....не мисля, че е добра идея, но решението е ваше. Цените тогава са...мале-мале, да не говорим, че подходящи места като за нашата идея няма. Другото е,че там са с нощучка половината само - другите ще си спят в къщи....ако намерите добро място ОК, но аз не се сещам за такова.  newsm78

# 699
  • Мнения: 1 569
Да, май е нормално казанлъчани да искат да мръднат някъде извън градчето си. Simple Smile Но след като и аз се поразмизлих установявам, че колкото и да съм убедена, че на неказанлъчани наистина би има харесало да са в Казанлък точно на Празника на розата, ако се съберем там и тогава аз, Дана, Танчето и Гери ще си спим по къщЯта, всички ще тръгнем поотделно из лудницата и май май няма много да се видим.  Thinking А идеята май все пак е да се съберем всички на едно място, да прекараме малко време заедно, да се поопознаем, децата да поиграят. Така че като цяло май съм повече 'за' оригиналното предложение за Трявня. Но ако все пак прецените, че опцията Казанлък остава, може да се погледне това местенце, за което спомена Танчето (с. Ягода ли беше), както и хотелчето на ТЮЛБЕТО. То е в парк (супер за децата!), със страхотна гледка към града, супер близко до центъра. Но не знам, както прецените.  Peace
  
Стела, кажи какво стана за Трявна? На мен повече така и не ми звъннаха да ми кажат аджеба резервират ли ни за 14-15 май или не.  newsm78

Последна редакция: пн, 14 мар 2011, 11:03 от Бърборанка

# 700
  • Мнения: 466
1. С каква клечка за уши и колко често почиствате ушите на детето си?
Един път седмично с обикновени клечки
2. Вече храни ли се самостоятелно и ако да имаше ли нещо, което да е спомогнало този процес?
(Специални прибори, цялостен лигавник, с който да не маже толкова? Яде заедно с други деца?)
Не, аз не бързам, имам още време, не ми се чисти след него допълнително Simple Smile
3. И вече седи ли на обикновен стол с вас на масата?
Не, и тук мисля, че има време за тая работа. Той така се врътка, докато яде, че надали ще успея да го задържа и 3 мин. на обикновен стол.
4. Вече махате ли/махнали ли сте памперса?
Не, чакам още мъничко да се постопли.
5. Подстригвате ли косите и ако да, сами или на фризьор?
Още не съм, наслаждавам се на къдриците му, че като го пострижем след няколко месеца и край с тяй Simple Smile
6. Усещате ли вече дали детето си служи повече с дясната или с лявата ръка и ако да, как?
Не съм усетила.
7. Когато детето не иска да яде, най-вече от лиготия, настоявате ли? В смисъл карате ли се или карате на метода 'като огладнееш, ще ядеш!' ??
Тъпча го Simple Smile
8. По колко пъти и време спи денем?1-2 часа един път
9. Все още ли перете дрехите на детето отделно и със специален прах? Да, но се случва и с нашите да пусна някоя дрешка.
10. Носите ли играчки когато излизате на площадката?
Да.

За Трявна и на мен не ми се обадиха. В момента телефонът ми е в баткото, на училище и не мога да звънна, но довечера ще проверя. Но предполагам, за да не ни звъннат, значи май няма да стане нашата работа. Ако пък искате да си остане първия вариант, ще празнуваме със сватбарите  Mr. Green

За с. Ягода за това ли става въпрос?
http://www.yagodite-bg.com/
И на мен ми харесва, само не знам дали ще се съберем всички.

Последна редакция: пн, 14 мар 2011, 15:19 от stella77

# 701
  • София
  • Мнения: 591
Това за село Ягода ми се вижда даже по готино от Трявна.

# 702
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Здравейте, момичета!  Hug

Виждам, че има нови инциденти, за което много много съжалявам. Гануше, не се обвинявай, миличка, не е твоя вината, аз на Софи на няколко пъти вече съм й и изпуквала ръчичката, като се заизвива за нещо, и все си мисля ето този път вече я извадих, изкълчих и т.н., слава Богу засега не се е случило. На мене като малка много често ми се измъкваха ръцете и от рамото, и от лакътя, просто малко по-силничко някой да ме дръпнеше и хайде работата станала... Ужасно много боли, спомените са ми адски гадни и затова все ме е страх и на Софи да не я измъкна. Сега просто трябва повече да внимаваш, защото мястото е уязвимо и да не се случи отоново. Много прегръдки за Дарито от нас!  Hug  Hug  Hug

Шайнче, много съжалявам, че трябва да се стига до болница заради тези гадни бактерии. Как пък така ги е лепнала Бела ... И то без никакви признаци ... Дръж ни в течение и стискаме палци скоро да се отървете от тях, и всичко да е наред при изследванията.  Hug  Hug  Hug

Джема, сърцето ми замръзна в ужас, като те прочетох и си представих пръстчето на детето.  Shocked Как е сега, по-добре ли е, боли ли я още?

Ще изразя и моето мнение по въпроса за събирането. Идеята за Казанлък не ми допада, не защото имам нещо против мястото, а поради същите причини, които е описала Бърборанка. Нали идеята е да сме всички заедно на едно място и нищо да не ни отвлича и разединява, нали затова търсим място с преспиване. А ако сме в Казалък, момичетата, които са оттам няма да бъдат постоянно с нас, защото ще си отидат при семействата, знам как е на празник на града. Другото което е самата еуфория около празника ще ни създаде съвсем различни емоции и вместо да се опознаваме, да си приказваме, да си играят дечицата, ние ще ги мъкнем из някаква лудница (защото на празник на града е точно така, абсолютна лудница настава), ще се изморим и пак няма да сме изкарали предвиденото време заедно. Така че решете вие, все пак каквото реши мнозинството, това, но ако решите за Казанлък аз може би ще се откажа.

Бърби, по-късно ще се включа, за да отговоря на анкетата.

# 703
  • Мнения: 738
Хари - точно това, което си мисля, си написала - просто аз не успях да го обясня като хората  Peace

# 704
  • София
  • Мнения: 791
Какво става в тая тема newsm78 всички ли са се изнесли в Очакващи ???
Честито на всички ,които ще правят батковци и какички нашите августинчета! Абе,дайте да се отъркаме във вас и ние да прихванем Laughing
Заглавието на темата ние за снежеца,много бавно се нижат тук страничките,то пролет скоро ще пукне!
Хайде лека от нас,че една ракийка сме си сипали и не се знае ...... Blush

Общи условия

Активация на акаунт