Как да се справя със запека докато кърмя?

  • 2 557
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 735
Пий чай от Майчин Лист.

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Сена (майчин лист) не се препоръчва по време на кърмене,защото разхлабва и бебето,отделно че създава зависимост на червата от нея (както и повечето лаксативи всъщност).
Ето инфото:http://www.kellymom.com/herbal/ref/herbs_s.html#senna

# 17
  • Мнения: 1 253
Сена (майчин лист) не се препоръчва по време на кърмене,защото разхлабва и бебето,отделно че създава зависимост на червата от нея (както и повечето лаксативи всъщност).
Ето инфото:http://www.kellymom.com/herbal/ref/herbs_s.html#senna

Хедра, абсолютно съм на твоето мнение. Не искам никакви лаксативи, защото от опит знам как лесно се привиква към тях и после докато влезеш в ритъм се побъркваш.
Целта ми е да влезна в ритъм (всеки ден) с по-щадящи средства и подходяща храна за да може ефекта да е постоянен.
За отчета - сутринта пробвах гореща вода с мед и при мен нямаше никакъв ефект, така че продължавам с другите варианти. Междувременно си хапвам зеле с моркови, киви и овесени ядки

# 18
  • Мнения: 1 735
Hedra,от един път не се става педал,нали знаеш   Laughing
Имах само веднъж нужда от разхлабване и пих такъв чай.Бебата беше окей.
Но ако се употребява системно,явно е кофти(едва сега разбирам)

# 19
  • Мнения: 2 168
Сушените сливи при мен действат безотказно, но ям поне по 5-6 два пъти всеки ден, като винаги закусвам с овесени ядки или друга закуска с високо съдържание на фибри.
Успех

# 20
  • Мнения: 1 253
Зехтина и той не подейства, но съм напънала сушените сливи и май може и да станат нещата  newsm78 ще видим, да не бързам с изводите Simple Smile
От утре смятам да си правя за закуска следния микс- кисело мляко + едри овесени ядки + 5-6 накълцани сушени сливи + 1 накълцана круша. Хем вкусно, хем здравословно Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 4 381
Още една идея ми хрумна - варено жито и качамак. Поне при мен действат. Така ще може и менюто да разнообразиш.

# 22
  • Мнения: 127
Не искам да те отчайвам, но при мен нищо не помогна първите един-два месеца - редовно пиех Дуфалак, който като бременна ми действаше, ама като кърмачка - йок! Пробвах с плодовете и зеленчуците (все пак имам лятно бебе), намъчих се с разните бабешки лекове като топла вода с мед (от който на мен ми вървят ужасни киселини  Cry), сушени сливи, накиснати от предишната вечер във вода - сутрин изпиваш водата на гладно, после ядеш сливите - и всякакви други отвари и чайове, които ми препоръчваха като невредящи на бебето. Дори се стигна до вариант домашна клизма, защото положението беше нетърпимо  #Cussing out Само да вметна, че и аз родих секцио и според мен проблемът беше основно там.
Но постепенно нещата се оправиха - предполагам че многото разходки и домашния фитнес през останалото време имаха голямо значение. Факт е, обаче, че преди да родя винаги съм имала нередовен стомах и съм била задължително на какви ли не разхлабващи средства, а от година и нещо насам съм супер в това отношение и то вече без да полагам каквито и да било усилия  Grinning Така че и на теб желая това да е период, който да отмине възможно най-бързо!
И последна вметка - за хемороидите - моя приятелка никога не е имала нередовен стомах, включително и след като роди, но доста време след раждането я мъчеха хемороиди и гинекологът й беше казал, че при много кърмачки това е проблем докато се регулират хормоните. Не съм проверявала доколко е обосновано подобно твърдение, но е факт, че и при мене току се появяваха изневиделица, а после си отшумяха и вече съм забравила за тях.
От утре смятам да си правя за закуска следния микс- кисело мляко + едри овесени ядки + 5-6 накълцани сушени сливи + 1 накълцана круша. Хем вкусно, хем здравословно Simple Smile
При мен специално (а и при мамината принцеса) киселото мляко действа доста запичащо.....

# 23
  • tardis
  • Мнения: 329
Докато изпробваш всичко предложено, може и естествено да се регулира храносмилането Simple Smile Но да напиша и моето предложение - една лъжица студенопресован зехтин сутрин на гладно.
Успех!

И аз това мислех да ти предложа, а понеже може да ти е гадничко, капни в зехтина малко лимонов сок. И не чакай веднага да подейства, понякога е необходимо повече време, за да влезеш във форма:))
А като правило - ако закуската ти включва мазни храни, почни първо от тях, мазнините на гладно (е, в умерено количество) стимулират дейността на жлъчката.


п.с. Много помага и английска сол, НО не съм сигурна дали става за кърмачки...

# 24
  • Мнения: 301
Ужасна работа  с този запек-познато ми е Sad аз имам този проблем още от много отдавна преди да забременея,докато бях бременна а и сега ми помага безотказно сутрин на гладно чаша топло прясно мляко без захар-резултата е на лице до половин час Peaceа една позната акушерка ми каза да побвам с един много лесен масаж ако мога така да го нарека това упражнение-при позив се прави следното нещо-свиваш си ануса и задържаш няколко секунди-пр.броиш до 10 и отпускаш и така докато се изходиш Hugнадявам се че обясних правилно Mr. GreenПри мен положението е сериозно от няколко месеца а имам и хемороиди и направо когато имам позив не ми се ходи до тоалента(малко се отклоних)остава ни само да чакаме всичко да се нареди от само себе си Wink

# 25
  • Мнения: 713
Освен течности, храни с фибри и разходка, можеш да опиташ нещо, което не изисква големи усилия. Сутрин като се събудиш слагаш показалеца на лявата си ръка на пъпа, натискаш леко докато напипаш пулс и броиш бавно до десет. Аз правя и 100 коремни преси със свити в коленете крака, ако звера не се е намушил при мен в леглото да се гушка, но ти си още много прясна Grinning лехуса.

Общи условия

Активация на акаунт