Американски колеж - тема 2 (втора)

  • 163 771
  • 1 445
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 425
Моята дъшеря завърши колежа през 2009, сега е втора година студентка.
Та при кандидатстването й, още си спомням какво й дадоха - снимка на която имаше компютърна мишка и молив.

Точно за снимка с компютърна мишка ми се въртеше в главата, че някой ми беше спомавал и че детето, явявало се тогава и прието било писало диалог. Благодаря, StefanB, че ме подсети. Какви теми са давали има значение, защото ако е дадено текстово начало на история и трябва да се досъчини, се пише по един начин, ако е въпрос от вида "Къде щях да бъда, ако..." или теза "Ум царува, ум робува, ум патки пасе" се пише по друг.

# 16
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Мили дами, вече минаха изпитите в АК и понеже скоро ще има род. спеща, имам следния въпос.
Доколкото разбрах на изпита по немски за 9-ти клас, децата са се затруднили в разбирането на условията на заданията, тъй като в тях е имало много непознати думи. Има ли и други подобни мнения от деца?

# 17
  • Мнения: 6
Скъпи мами,
Знае ли някой как върви регистрацията на кандидат-гимназистите за приемния изпит тази година?Колко регистрирани деца има вече?Момичетата или момчетата преобладават?

# 18
  • Мнения: 7 149
Колко регистрирани деца има вече?Момичетата или момчетата преобладават?
На този въпрос трудно ще намериш отговор, освен ако някой не реши да сподели поредният си номер.
На сайта на колежа ще публикуват информация с точната бройка на децата, които ще се явят на изпита.
За пропусналите да се запишат, обявяват и втора дата за записване.

# 19
  • Мнения: 3
Здравейте,
вече имаше подобен въпрос, но записването не беше приключило.
Сега има ли някой, който би споделил поредния номер на записване, ако е записал детето си в някой от последните дни, например - събота 19 февруари.
С други думи, някой знае ли колко деца са се записали за изпита тази година?
Колежът изнася ли тази информация на сайта си преди изпита?
Благодаря предварително Simple Smile

# 20
  • България
  • Мнения: 2 164
 Тези дни ще обявят тази информация на сайта на колежа - брой кандидати, колко са момичетата и колко момчетата. Успех!

# 21
  • Мнения: 3 205
За пропусналите да се запишат, обявяват и втора дата за записване.

Допълнителната дата за записване тази година е 28 февруари, от 14.30 до 18.00.

Късмет на всички кандидати!

# 22
  • Мнения: 3 835
Здравейте!  Simple Smile
Някой знае ли къде мога да намеря примерен тест  за приемен изпит!

# 23
  • България
  • Мнения: 2 164
Разгледай последните 10на страници на старата тема, там има линкове към тестове.

# 24
  • Мнения: 7
Малко информация за бъдещи ученици и родители:

Ако сте от математическа гимназия-влезли сте. В колежа се уважават тези, които владеят математика и физика.
Ако не сте и не сте посещавали школи и частни уроци, влизането е
малко по-сложно. Трябва или да сте много амбициозни и да сте се подготвили сами или да сте дете на "известни хора".
Имайки предвид, че таксата е "само" 5700 евро на година, шансовете ви се увеличават, ако родителите ви имат възможност да плащат.
Шансът да получите стипендия е нищожен.

Но, преди да кандидатсвате си помислете добре дали си заслужава:
-ще учите нощем от 9 до 12 клас, защото няма да ви стига времето
-ще ви преподават изключително елементарни хора/имам предвид чуждите преподаватели/, заради чиито изисквания няма да ви стига времето. Някои от тях дори научават заедно с вас предмета, по който преподават/по-зле от вас/.
-ще излезете с диплома за реална гимназия, но в пъти по-ниска,
а знанията ви ще са като за завършили унивеситет. Американският колеж не е чуждоезиково училище, който не вярва може да провери в МОН. Америкаската диплома може само да я показвате на близки и познати, които да се гордеят с вас/на територията на Бг/.
-докато вашите връстници купонясват, вие ще учите за поредния тест
и само ще мечтаете да "поживеете"
-имате голям шанс да станете наркозависим/там марихуаната я нямат за
нищо-чрез нея си лекуват стреса от обучението/.
-парите, които ще дадете за обучение, може да си ги спестите за висше
образование в чужбина
-ще научите английски на много добро ниво, но това може да направите и на друго място

По темата мога да напиша роман, но ще ви отегча.
Зная, че само тези, които учат там или са завършили ще се съгласят с мен, а останалите като влязат и изкарат 2 години ще се сетят за това, което написах.

# 25
  • Мнения: 40 740
- Шансът да получите стипендия е нищожен.
-ще ви преподават изключително елементарни хора/имам предвид чуждите преподаватели/. Някои от тях дори научават заедно с вас предмета, по който преподават/по-зле от вас/.
-ще излезете с диплома за реална гимназия, но в пъти по-ниска,
- Америкаската диплома може само да я показвате на близки и познати, които да се гордеят с вас/на територията на Бг/.
-парите, които ще дадете за обучение, може да си ги спестите за висше
образование в чужбина
-ще научите английски на много добро ниво, но това може да направите и на друго място

Не съм завършила АК, нито съм ученичка там ( ти май си обаче) обаче се съгласявам с теб Peace Общо взето заради тиретата в цитата по-горе и ние не мислим да учим в АК. Но ще се пробваме на изпита заради "челинджа" Twisted Evil

П.П. Чужденците наистина не винаги са на ниво. По правило в чужбина отиват млади преподаватели в търсене на стаж и биография, авантюристи, искащи да видят свят, неуспели да си намерят работа в САЩ или Великобритания и пр.

# 26
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Veika,
С някои неща мога да се съглася, но с други Naughty
това:
"-докато вашите връстници купонясват, вие ще учите за поредния тест
и само ще мечтаете да "поживеете""
не смятам, че е довод, да не се учи в това училище. Аз като родител не искам годините, в които децата могат да учат най-ефективно да се ползва за това, което е писано по-горе. Ако става въпрос за единични, от време на време купони, защо да е невъзможно и за децата от АК?

за :
имате голям шанс да станете наркозависим/там марихуаната я нямат за
нищо-чрез нея си лекуват стреса от обучението/
.
Като знаеш такива неща, я сподели къде я пушат, в коридорите, тоалетните на тези дву-триетажни сгради или пред сградите, където видимостта е пълна??? Нали веднага ще бъдат хванати, а това е провинение, което практиката показва, че не се толерира никак!

# 27
  • София
  • Мнения: 2 361
Макар детето ми да е отскоро в колежа, не съм съгласна с някои неща.
- относно влизането - не съм съгласна, че е трябва зверска подготовка или да си дете на известни родители(коментирали сме го в предната тема).
- преподаватели чужденци - харесва ми начина на мислене на тези, с които съм общувала. На този етап не мога да преценя познанията им. Освен това да не забравяме кризата и това, че все по-квалифицирани хора търсят реализация навън. Например за АУ-Блград за място са кандидатствали около 50 човека,  като е имало възпитаници на Харвард и Иейл.
А относно негативното отношение към у-щето, мисля, че се наблюдава при повечето ученици в 10 и 11 кл. Доста натоварени са от учене, възникнали са и конфликти с някои съученици и учители. И чак след завършването, като поулегнат страстите,  всеки си дава сметка какво е получил и научил в у-ще.

# 28
  • Мнения: 7
Не искам да изпадам в полемика, затова ще отговоря с факти:
Да, чуждите преподаватели са авантюристи, но ние не сме от "сървайвър"
Има някои, които се къпят само за Деня на благодарността, а други за този ден си мият зъбите Mr. Green .
Дори една се беше снимала във филм и съветваше българите как да живеят с 400 лева на месец, като на нея всичко й се плаща от колежа и взема около 4000 долара заплата.

На майката, чието дете е от скоро в колежа/ вероятно 8 клас/ много и харесва.
Важното е на детето ви да му харесва, а не на вас. Като дойдат безсънните нощи и домашните изпратени в неделя вечер към 21 часа за понеделник сутринта от някой със супер начин на мислене и малко акъл, пак ще си говорим.
Истина е, че българските преподаватели са на много високо ниво/не всички/ и за тях сигурно е обидно всички да се кланят на разни"авантюристи".
За марихуаната: пушеше се редовно пред къщата на Канджияно, когато той си беше в Америка.
Хванаха доста хора с камерите. Пред задния вход се пуши по всяко време, а дори има една, която се завира в устите на учениците, но стига за днес, че ме чакат презентации .... Sick

# 29
  • Мнения: 2 843
С по-голямата част от мнението на veika съм съгласна - като бивша учителка, преподавала там - само становището за многото учене (като аргумент да не се учи там) ме смущава. Свръхнатоварването (което е факт) сякаш не идва от "многото учене", а от извънкласните ангажименти, от дългия престой в училището, учениците си тръгват късно, започват да учат в късните часове, едва успяват... И не винаги идват подготвени... И преписват много. Тъкмо защото е трансгресивно, така да се каже, тъкмо защото това се наказва - станали са виртуози в преписването. Водят потресаващ нощен живот и това със склонността към зависимости е вярно.

Общи условия

Активация на акаунт