Исторически романи

  • 88 195
  • 471
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте . Simple Smile Понеже изпитвам огромен интерес към историята и за мен историческите факти най-добре се усвояват, когато бъдат разчупени под формата на романи,искам да ви помоля да споделите любимите си исторически романи Simple Smile

Последна редакция: пн, 17 фев 2014, 09:22 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 189
Аз много харесах книгата "Екатерина Велика" и "Мария Антоанета" Heart Eyes

Ако някой се колебае дали да чета "Тайната" ( за тайния живот на Луи 14) хич да не я почва, аз имах големи очаквания за книгата, а тя пълна боза Sad

# 2
  • Мнения: 0
Аз ще препоръчам няколко мои любими книги за тези,които се интересуват :

1.Братсвото-Робърт Йънг -това е първа част от трилогията,разказваща за ордена на тамплиерите
2.Тадж махал-Джон Шорс-представя историята на построяването на сградата
3.Бялата кралица-Филипа Грегъри-Войната на розите в Англия

# 3
  • София
  • Мнения: 175
Аз съм фен на Пол Дохърти, има доста от неговите книги преведени на български, а по-късно ще напиша и заглавията на други автори  Peace

# 4
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 758
"Харем" на Колин Фалконър, "Другата Болейн" и "Наследството на Болейн" на Филипа Грегъри.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 210
И аз много обичам да чета исторически романи. За тези се сещам на прима виста (защото са ми любими):
Аз, Клавдий на Робърт Грейвз
Поредицата Прокълнатите крале на Морис Дрюон
Мария Стюарт на Стефан Цвайг
Quo Vadis на Хенрих Сенкевич
Фараон на Болеслав Пруст

# 6
  • Мнения: X
 "Младостта на Анри IV", "Зрялата възраст на Анри IV", "В сянката на Краля-слънце", "Диктаторите" на Костас Варналис. Последната не съм я чела, но съм чувала много добри отзиви за нея и ми е в план-програмата за четене. "Кръстоносци" , "Потоп" на Сенкевич. "Петър Първи" - мисля, че беше на Троая.

# 7
  • Мнения: 0
И аз много обичам да чета исторически романи. За тези се сещам на прима виста (защото са ми любими):
Аз, Клавдий на Робърт Грейвз
Поредицата Прокълнатите крале на Морис Дрюон
Мария Стюарт на Стефан Цвайг
Quo Vadis на Хенрих Сенкевич
Фараон на Болеслав Пруст
Поредицата на Дрюон заслужава ли си да се прочете ? Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 6 210
didz, аз я харесвам много и според мен си заслужава  Peace. Интересно са разказани исторически събития, факти и съдби. От цялата поредица, мисля, че само един роман ми се стори малко по-скучен.
Почти 100% съм сигурна, че ако обичаш исторически романи и прочетеш поредицата, няма да ми се разсърдиш, че съм ти я препоръчала  Wink.

# 9
  • Мнения: 0
Вени,благодаря ти много Simple Smile)) Ще потърся книгите в библиотеката и след като ги прочета ще споделя впечатленията си.На теб мога да ти препоръчам "Света Евита" на Томас Елой Мартинес.Това е биографична книга за Ева Перон-съпруга на президента на Аржентина.Била е изключително колоритна и свободомислеща жена. Simple Smile Прилагам линк:
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=3193&show_comments=1

# 10
  • София
  • Мнения: 6 210
Мерси! Набелязах си няколко романа, препоръчани и от другите момичета.

# 11
  • Мнения: 0
Поредицата Прокълнатите крале на Дрюон е наистина страхотна
Аз я препрочитах много пъти и всеки път оставах възхитена
Май само последната не ми хареса

# 12
  • Мнения: 0
"Младостта на Анри IV", "Зрялата възраст на Анри IV", "В сянката на Краля-слънце", "Диктаторите" на Костас Варналис. Последната не съм я чела, но съм чувала много добри отзиви за нея и ми е в план-програмата за четене. "Кръстоносци" , "Потоп" на Сенкевич. "Петър Първи" - мисля, че беше на Троая.
"Петър първи" е на Толстой.Хубава ли е книгата ? Simple Smile

# 13
  • Мнения: 0
А някой чел ли е поредицата на Мусагит Хабибулин "Сказание за Казан"? Може ли да споделите впечатленията си ? Simple Smile))
http://www.book.store.bg/p16659/skazanie-za-kazan-dyshterata-na- … it-habibulin.html

# 14
  • Мнения: 7
А някой чел ли е поредицата на Мусагит Хабибулин "Сказание за Казан"? Може ли да споделите впечатленията си ? Simple Smile))
http://www.book.store.bg/p16659/skazanie-za-kazan-dyshterata-na- … it-habibulin.html
Тази поредица не съм му я чела, но му прочетох двата тома на Хан Кубрат. Според мен хубаво пише, бих прочела и друго от този автор.

Общи условия

Активация на акаунт