Исторически романи

  • 88 180
  • 471
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
"Младостта на Анри IV", "Зрялата възраст на Анри IV", "В сянката на Краля-слънце", "Диктаторите" на Костас Варналис. Последната не съм я чела, но съм чувала много добри отзиви за нея и ми е в план-програмата за четене. "Кръстоносци" , "Потоп" на Сенкевич. "Петър Първи" - мисля, че беше на Троая.
"Петър първи" е на Толстой.Хубава ли е книгата ? Simple Smile
Много отдавна съм я чела и имам добри спомени.

# 16
  • Мнения: 21 410
"Младостта на Анри IV", "Зрялата възраст на Анри IV", "В сянката на Краля-слънце", "Диктаторите" на Костас Варналис. Последната не съм я чела, но съм чувала много добри отзиви за нея и ми е в план-програмата за четене. "Кръстоносци" , "Потоп" на Сенкевич. "Петър Първи" - мисля, че беше на Троая.
"Петър първи" е на Толстой.Хубава ли е книгата ? Simple Smile
Много отдавна съм я чела и имам добри спомени.

Хубава е, ама е недовършена.
Относно Сенкевич бих добавила и Quo vadis. Много се радвам, че и някой друг чете Сенкевич, обожавам го.

# 17
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Чела съм в " В сянката на краля слънце" - Франсоаз Шандернагор - много ми хареса
" Мария Стюарт" -  също ми хареса
Препоръчаха ми "Фаворитът" - 2 части на Валентин Пикул, нямам обаче още лични впечатления от нея.
Чудех се за Бялата кралица, дали си заслужава?

# 18
  • София
  • Мнения: 6 210
Поръчах си Бялата кралица и се надявам утре да я получа. Щом я прочета, обещавам да дам отзиви  Peace.

# 19
  • Мнения: 5 539
Харесвам Дюма - "Тримата мускетари" и двете му продължения. И особено "Кралица Марго". Но последно съм ги чела преди 10-15 год. поне, сега не знам дали няма да ми се сторят наивни и детински.

# 20
  • София
  • Мнения: 9 947
Харесвам Дюма - "Тримата мускетари" и двете му продължения. И особено "Кралица Марго". Но последно съм ги чела преди 10-15 год. поне, сега не знам дали няма да ми се сторят наивни и детински.

Чета си ги периодично през няколко години - винаги ми е хубаво! Blush
За какво става рече в тази "Бялата кралица"?

# 21
  • София
  • Мнения: 6 210
Lana, разказва се за романтичната история на крал Едуард ІV и Елизабет Удвил, за т.нар. война на розите между родовете Йорк и Ланкастър.
Това е съвсем сбито описание от обложката на книгата, още не съм я прочела.

В тази тема ми припомнихте отдавна четени и позабравени романи, както и такива, които още не съм хващала в ръка, благодаря  Hug.

# 22
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Започнах ''Харем'' на Колин Фалконър. Отзиви? Ако няма, аз ще напиша като я прочета.
 Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 9 947
Започнах ''Харем'' на Колин Фалконър. Отзиви? Ако няма, аз ще напиша като я прочета.
 Laughing

На мен много ми хареса.

Lana, разказва се за романтичната история на крал Едуард ІV и Елизабет Удвил, за т.нар. война на розите между родовете Йорк и Ланкастър.
Това е съвсем сбито описание от обложката на книгата, още не съм я прочела.

Ще чакам отзиви - този период ми е мътен, а харесвам романи за средновековните Англия и Франция.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 219
Виждам, че любимците ми А. Дюма и М. Дрюон са препоръчани вече.

Аз обичам да чета мемоарите на известни за мен личности. Не знам до каква степен това попада в обявената тема, но засичането на факти - мемоари - роман по едно събитие е доста интригуващо Simple Smile

Ще следя темата с голям интерес  Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 795
и аз обичам историческите факти, пречупени през погледа на автора....
А книги за БГ историята...гледам не сте споменали никакви....Относно това ето моето предложение Simple Smile
С огромно любопитство си купих книгата на Петко Бочаров - Картини от три Българии и с още по-голямо удоволствие я прочетох....хареса ми погледа върху събитията през миналия век през погледа на този човек, който ги е изживял...особено "първата България" по времето на Борис III...

# 26
  • Мнения: 20
Oбожавам всички исторически романи, особено на Филипа Грегъри - всичките ги изчетох на един дъх!
Особено интересни ми бяха:
"Другата Болейн"
"Бялата кралица"
"Другата кралица"

Но и всички останали са страхотно четиво. С нетърпение чакам "Червената кралица".

# 27
  • Мнения: 21 410
А книги за БГ историята...гледам не сте споменали никакви....Относно това ето моето предложение Simple Smile

     О, български - Фани Попова-Мутафова, за Асеновци. Страхотна е. И Вера Мутафчиева - "Аз, Ана Комнина", "Случаят Джем".

# 28
  • София
  • Мнения: 795
А книги за БГ историята...гледам не сте споменали никакви....Относно това ето моето предложение Simple Smile

     О, български - Фани Попова-Мутафова, за Асеновци. Страхотна е. И Вера Мутафчиева - "Аз, Ана Комнина", "Случаят Джем".

Благодаря  Hug ще разгледам заглавията...иначе на В.Мутафчиева ще има да чета цял живот книгите й..

# 29
  • София
  • Мнения: 1 508
И аз препоръчвам Анри Троая "Екатерина Велика", както и "Случаят Джем"на Вера Мутафчиева. Двата исторически романа, които са ме впечатлили като стил и  изнесена фактология. Много добри книги.

"Гръцкото съкровище - роман за живота на Хенри Шлиман" от Ървинг Стоун също е добър роман.

Общи условия

Активация на акаунт