пердета-8

  • 206 707
  • 887
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 914
Здравейте! Доде ред и на пердетата в спалнята, но съм в постоянна чуденка какъв цвят да са. Мебелите са чамови, а подът е естествен паркет. Стените са шампанско - неутрални. Искам да сложа перде и шалте, които да придадат цвят защото сега ми е много скучна еднообразна. Тъй като чамът жълтее като материал се чудя нещо в жълто-оранжевата гама ли да бъде или би могло да се допусне и друг цвят? Много ще съм благодарна ако ми дадете някакви напътствия.

Какво изложение е стаята?Тъмна ли е или светла?
И защо да не се допусне друг цвят-напримар зелен или син,ако стаята е твърде слънчева и светла.
Аз бих сложила зелено,но то ми е слабост напоследък.

# 46
  • Мнения: 97
Пропуснах да отблежа, че стаята  е северна, но не е тъмна, към нея има и тераса т.е е с голям прозорец и врата. W и аз допуснах, че може да заложа на зелено - свежо, не маслено, но тогава тънкото перде в какъв цвят да е? Според мен трябва да е бяло, но няма ли бялото да се "бие" с жълтеникавият отенък на мебелите? В абсолютна чуденка съм.

# 47
  • Мнения: 7 947
При стени шампанско и мебели от чам - абсурд бяло перде.

# 48
  • Мнения: 97
При стени шампанско и мебели от чам - абсурд бяло перде.
И аз така смятам и за това нещо зеленото го отписах като цвят и просто съм изпаднала в ужас. Въртя, мисля и освен нещо в жълто и оранжево не ми идва нищо друго на ума, ето защо търся и помощ. Стените най-лесно мога да ги пребоядисам, за една събота и неделя и са готови, но трябва да ми се избистри в какъв цвят все пак newsm78

# 49
  • Мнения: 7 947
На твое място просто бих избрала интересен десен в оранжевата гама. Може и комбинация от цветове, с преобладаващо оранжево.

# 50
  • Мнения: 5 914
Зеленото идеално отива на цвят екрю,или шампанско.Оранжево-жълтото не ми звучи нещо.

# 51
  • Мнения: 97
Зеленото идеално отива на цвят екрю,или шампанско.Оранжево-жълтото не ми звучи нещо.
Дали имаш някаква примерна снимчица? Аз доста рових, но явно мебелите от чам, са далеч от модерното обзавеждане и общо взето не намерих никакъв интерор решен така.  Искам да е наистина нещо свежо и интересно.

# 52
  • Мнения: 7 947
Напиши в търсачката напр. wood bedroom ...

# 53
  • Мнения: 71
Здравейте момичета, Hug

Търся детски пердета , може ли да ме насочите към някоя фирма която продава красиви и качествено пердета. Благодаря Ви. В началото на темата видях едни снимки с пердета на мечета, но никъде нямаше информация от коя фирма са купени, моля мамата за информация.

# 54
  • Мнения: 97
Благодаря ви много, започвам пак да ровя!

# 55
  • Мнения: 5 914
Не зная дали ще помогна,но ще опитам.Аз бих сложила перде от край до край на стената и през отоплителния сезон през деня ще го връзвам от страни,за да не закрива радиатора.но..Гледам, че в дясно от вратата до края на стената има секция,която ще пречи за дърпането на пердето.Не  че не може,но няма да е красиво защото ще закрива част от секцията.
Мисля,че ще са подходящи и римски щори,стига да ти харесват.
Библиотеката/или секцията/ ми си вижда интересна.Сега съм на фаза измисляне на такава-би ли я снимала и показала?



# 56
  • Мнения: 52
Библиотеката/или секцията/ ми си вижда интересна.Сега съм на фаза измисляне на такава-би ли я снимала и показала?
вижда се част от кухнята,секцията ще е на стената до вратата,но не е готова,по скоро е модул

# 57
  • София
  • Мнения: 4 397
Има ли вариант м/у двата прозореца да се сложи нещо като библиотека, някакъв модул ?
Идеята ми е евентуално ако тази стена леко се запълни с нещо  Mr. Green на късите прозорци да сложиш до перваза пердета тънки и на вратите дълги + плътни римски или роло щори ???

Последна редакция: вт, 01 фев 2011, 11:42 от kimbolina

# 58
  • Мнения: 505
VesitoAJ слагаш си едни хубави, ефирни и дълги пердета по твой вкус. При теб комбинацията от плътно и тънко перде няма да е възможна заради вратата, която е до хладилника, а и другата врата е прекалено тясна.  Ако не искаш да те гледат съседите, можеш да си сложиш едни роло щори под пердето.

# 59
  • Мнения: 505
Дайте идеи за пердета за хола и трапезарията, понеже са свързани помещенията и се чудя дали трябва да са различни или едни и същи.Ето и снимки:            http://rojba555.snimka.bg/properties/home.567451.22253696                                                      http://rojba555.snimka.bg/properties/home.567451.22253708

Ти самата трябва да решиш как искаш да изглеждат стаите. Имаш възможност чрез пердетата и мебелите да обособиш две отделни кътчета, макар и в едно помещение, чисто цветово. Виждала съм две различни пердета на кухня с трапезария, като самите помещения са разделени от свод. Там обаче двете помещения бяха боядисани в различни цветове, докато при теб червеното е акцент и в двете стаи. Може би ти трябва някакво по-семпло перде, за да не стане много претрупано, заради червения окачен таван, луничките и осветителните тела. Първо си мислех, че един иноксов  корниз от този тип ще се върже със сивото в кухнята и с иноксовите осветителни тела. Но от друга страна, пердета закачени на такива корнизи, не се движат лесно, което при теб може би ще е проблем, защото и на двата прозореца имаш врати, което предполага често дърпане на пердетата. Според мен ти трябват леки ефирни пердета, които да не са акцент в стаята, заради другите елементи. Можеш да си позволиш нещо в по-студени тонове, или с по-тъмния цвят от ефектите по латекса.

Общи условия

Активация на акаунт