Истанбул 3

  • 144 059
  • 724
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 695
Чакай, чакай ,че с пейнт-а си играя Simple Smile
Наиграх се , червеното кръгче:

Благодаря , супер си!

# 406
  • Мнения: 695
Хора, трябва да пътувам в неделя- ако резервирам самолет - Пегасус няма полет в сряда, когато искам да се върна, а чак в четврътък. Дали ще се оправя сама с колата в Истанбул , трябва да стигна до ето този хотел
http://www.booking.com/hotel/tr/gezi-bosphorus-istanbul.html?aid … dc1435f505dd25X20

И аз мисля като Анджи, не виждам проблем дори без GPS. Та той е на Таксим. Виж тук вкарай му адреса и ще видиш местоположението:http://www.euroave.eu/maps/index.php?map=turkey-istanbul

# 407
  • Шумен
  • Мнения: 196
Момичета, благодаря   bouquet
В четвъртък тръгваме за Истанбул и благодарение на темите/ ей голямо четене беше/ успях да се ориентирам за транспорт, забележителности, цени, че и храна.
Направихме си сами маршрута и се надявам и на място да са ми така ясни нещата  Laughing
Имам само един въпрос към момичетата от Варна, кога пристига в неделя автобуса, че трябва след това да се добера до Шумен.

С коя фирма ще пътувате? Simple Smile

# 408
  • Мнения: 739

[/quote]
С коя фирма ще пътувате? Simple Smile
[/quote]
Караджа турс

# 409
  • Шумен
  • Мнения: 196

И ние пътувахме с тях на 03.03.Бяха ни осигурили транспорта Шумен-Варна-Шумен.Техен служител ни извози с лека кола.Обади им се и попитай дали няма да може да ви се осигури транспорт до Варна и обратно. Ваучери ли ползвате ?Simple Smile


# 410
  • Мнения: 739
Не, не сме с ваучери от сайт за колектино пазаруване, тях ги изтървах.
С една тяхна промоция за 40% отстъпка, платихме по 120 лв. на човек.
С кой офис се договори варненския или шуменския? Във двете посоки ли ви извозваха?

# 411
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Днес с облекчение установих, че мой приятел, американски журналист , се е прибрал от Судан преди да започнат размириците. Докато си говорехме , осъзнах,че последната година от живота си е сменил местижителството си от София с Истанбул , уговорихме се да се видим другия път.
- В коя част живееш?
- В Таксим. Имам офис в Кадъкьой.
-Връзкар.Simple Smile
-Старая се.  Simple Smile
Всичко това написано на шльокавица.
Та исках да споделя малко от неговите снимки , много готин поглед има, не са традиционните тип туристически, но според мен показват,че обича мястото.
Изглежда романтично, но си е постоянна битка с прилива
по азиатското крайбрежие, има го и това
Някой да каже нещо за трафика, а?
маслини Simple Smile
Кафе
Шалове
В Щатите това би се казвало Маслинен Супермаркет
Пазари се или е открил,че са го ударили в цената? Simple Smile
Готин дядо с люти чушки.
Йелоу ( съб)марин Simple Smile
Гель, гель! Евтино го давам!
Продавам само жълти неща Simple Smile
Собствен изглед от върха

Последна редакция: вт, 22 мар 2011, 19:16 от angelina.bgk

# 412
  • Мнения: 3 447
Ех, че готино! И аз ги правя такива  Grinning

# 413
  • Мнения: 119
Моля те поискай му снимки и от Судан.
Толкова трудна дестинация винаги е много интересна и малко позната !

# 414
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
 ще. A до тогава - http://matthewbrunwasser.com/. Снимките са негови.

# 415
  • София
  • Мнения: 1 724
анжелина, извън темета- много благодаря за линка, впечатлена съм от разбирането му за България....

# 416
  • София
  • Мнения: 749
Моля, помагайте!

Нямам време да прочета темата, но ще летя за Истанбул в неделя, 3.04 и се връщам във вторник, 5.04.
В голямо чудене съм с Туркиш ли да пътувам, или с Пегасус  newsm78 Пегасус, разбира се, са по-евтини, но пък кацат на друго летище.
Хотелът ми е в Европейската част (Хилтън Истанбул).

Честно казано предпочитам да летя с Пегасус, защото пристигат по-рано в неделя.

Моля, посъветвайте ме!

Такситата приемат ли кредитни карти, че нямам от къде да се снабдя с турски лири.... Има ли и там фалшиви таксита? Какво да гледам, от какво да се пазя? Притеснена съм, защото ще съм съвсем сама. Отивам в командировка.

Предварително благодаря   bouquet

# 417
  • Мнения: 11 747
Май има 6 хотела Хилтън в Истанбул  Thinking Ако предположа, че е около Таксим, тъй като там са повечето, има шатъл от Сабиха Гьокчен до Таксим. Май, 15 лири, ли му беше цената  Thinking  Може и с градски транспорт, ако искаш да го ползваш, мога да ти дам наставления за линии и разписания. Ще има поне една смяна, но ще ти излезе 3,40 лири/лева на посока.
Ако хванеш такси... май са около 50км или повече от Сабиха до Таксим. Да не ти излезе по- евтино да пътуваш до Ататюрк. Не, че Ататюрк е много близо до Таксим, но е по- близо, все пак.  Thinking

# 418
  • София
  • Мнения: 749
Пина, сърдечно благодаря!
Ето това ми е хотела : http://www1.hilton.com/en_US/hi/hotel/ISTHITW-Hilton-Istanbul/di … tions.do#localmap

Никога не съм летяла с нискотарифна компания. Нали всичко ще е ОК ?

# 419
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Всичко ще е наред,Пегасус са готини. Simple Smile
Не приемат кредитни карти такситата,смени си лири от тук. Може да плащаш и в евро, но ще те минат по Анадолския курс:) . Пред летището тично са шатълите заТаксим, от тук нататък Пина да каже.

Общи условия

Активация на акаунт