Гинипрал - от коя седмица най-рано??

  • 7 049
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 554
Здравейте искам да попитам за гинипрала,пия го от началото на 6 месец,спрях си сама изоптина,защото ме е страх да не вреди на бебчетата ми.Но от вчера имам стягане на сърцето и имам чувството че ми се стяга и матката/оказа се че нямам контракций,но какво е това стягане тогава/. Hug Май ще трябва да пия и изоптина Cry
Aз също си спрях верапамила, за да не навредя на бебето. Рзбрах 4е със и без него е едно и също./нееднократно си мерих пулса и нямаше абсолютно никаква разлика дали съм приела верапамил или не/. Сега съм му намерила цаката на гинипрала - чупя хап4етата на половинки и си ги хапвам след ядене, през интервал от време половинките и почти нищо не усещам от страничните ефекти. Дори пулсът ми е по-нисък от преди, когато приемах верапамил)) За сърцето - питай лекаря си, но мисля че разделяйки хапчето на две би облекчила положението си Wink

# 16
  • Мнения: 215
Благодаря ви за отговорите,ще пробвам и на половинки Hug

# 17
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Здравейте момичета - бременна съм в 28г.с. и понеже ми предстои пътуване лекарят ми реши да изпише Гинипрал заедно с Верапамил. Като цяло получавам по няколко контракции, обикновено неболезнени, дневно, за това освен магнезия, ако се налага взимам Но-шпа.
Питането ми е тези, които в момента пият Гинипрала как се чустват - че като гледам листовката хич не ми се почва.

# 18
  • Мнения: 554
Здравейте момичета - бременна съм в 28г.с. и понеже ми предстои пътуване лекарят ми реши да изпише Гинипрал заедно с Верапамил. Като цяло получавам по няколко контракции, обикновено неболезнени, дневно, за това освен магнезия, ако се налага взимам Но-шпа.
Питането ми е тези, които в момента пият Гинипрала как се чустват - че като гледам листовката хич не ми се почва.
Пий лекарството след хранене. По принцип може да получиш сърцебиене. Не се притеснявай, това е единственото ефективно лекарство срешу контракции в напреднала бременност.

# 19
  • Мнения: 54 441
Здравейте момичета - бременна съм в 28г.с. и понеже ми предстои пътуване лекарят ми реши да изпише Гинипрал заедно с Верапамил. Като цяло получавам по няколко контракции, обикновено неболезнени, дневно, за това освен магнезия, ако се налага взимам Но-шпа.
Питането ми е тези, които в момента пият Гинипрала как се чустват - че като гледам листовката хич не ми се почва.
Пий лекарството след хранене. По принцип може да получиш сърцебиене. Не се притеснявай, това е единственото ефективно лекарство срешу контракции в напреднала бременност.

 newsm10

Първите дни е по-неприятно , после се свиква .

# 20
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Благодаря ви за съветите ще ги имам впредвид.   bouquet

# 21
  • Мнения: 433
И на мен днес ми го дадоха, защото от вчера не спира да ме боли корема. Страничните ефекти са ужасни, но въпроса ми е кога започва то да действа. Изпила съм само едно, имах леко облекчение и хайде пак болки. Просто ще откача вече.

# 22
  • Мнения: 30
Здравейте, момичета!
И на мен ми изписаха гинипрал с изоптин от около 2 седмици. Много зле ми се отразява, но повече ме тревожи дали изоптина не се отразява зле на бебчето ми!!! Много ме е страх - пише много страшни неща за него и не знам какво да правя  Cry
Някой знае ли дали реално нещо може да стане на бебоците??

# 23
  • Мнения: 554
И на мен днес ми го дадоха, защото от вчера не спира да ме боли корема. Страничните ефекти са ужасни, но въпроса ми е кога започва то да действа. Изпила съм само едно, имах леко облекчение и хайде пак болки. Просто ще откача вече.
Фортунке, предполагам при всяка бременна действието е различно. Зависи от чувствителност на матката, физическа активност, евентуални заболявания, миоми, секс и бог знае още какво... Целта е да се успокои матката, а това с редовно вземане се постига общо взето. Е също и трябва да лежиш. Ако препускаш по улиците и се тъпчеш с гинипрали едва ли ефекта ще е умопомрачителен Wink 
Страничните ефекти след няколко дена ще станат по слаби или може би организма свиква , не знам, но ще намалеят за седмица. Аз съм с много учестен пулс по принцип и гинипрала направо ме довършваше. С времето стигнах до там, че мога да го пия на гладно , дори без бетаблокер и се чувствам нормално/даже му се кефя))/ По принцип мен една таблетка ме държи горе долу добре за 4 часа. След това почват контракции, тежест, болки... това е положението.
Виждам че си в 22ра семица, като мен Simple Smile Успокой се, пий гинипралчо, и си почивай   bouquet

# 24
  • Мнения: 554
Здравейте, момичета!
И на мен ми изписаха гинипрал с изоптин от около 2 седмици. Много зле ми се отразява, но повече ме тревожи дали изоптина не се отразява зле на бебчето ми!!! Много ме е страх - пише много страшни неща за него и не знам какво да правя  Cry
Някой знае ли дали реално нещо може да стане на бебоците??
Успокой се! Гинипрала винаги се изписва с лекарство за забавяне на пулса/верапамил или изоптин/ Така е преценено от лекарите. Ако беше опасно, нямаше това да е утвърдена лекарска практика;) Попитай своя лекар щом се притесняваш толкова.  Попитай го и дали може да приемаш гинипрал без изоптин.   bouquet

# 25
  • Мнения: 30
Много ти благодаря!  Hug Поуспокоих се малко и си права - щом го изписват, значи са преценили, че е по-добре, все пак не са касапи.

Е също и трябва да лежиш. Ако препускаш по улиците и се тъпчеш с гинипрали едва ли ефекта ще е умопомрачителен Wink 
така е наистина - аз съм само на легло вече 4 седмици, тягостно е, но ми спряха контракциите!

Hari75, ти с какво пиеш гинипрала?

# 26
  • Мнения: 554
С верапамил. И той е същата гадост като изоптина предполагам. Прочети моите предишни постове в тази тема, за да разбереш колко го пия  Twisted Evil

# 27
  • Мнения: 53
Аз съм на Гинипрал от началото на 15 г.с. , като го приемам с най-обикновен Валериан /  3 х 1/2 Гинипрал + 3х1 Валериан/. През първата седмица имах по-сериозно сърцебиене. След това свикнах и нямах проблеми, пък и бях съгласна на всичко само и само да спра контракциите. Сега съм в 29 г.с. и след неуспешен опит да намаля Гинипрала и прекарани Великденски празници в болница отново го приемам и се чувствам по-добре / е не без помощта на: 3х2 Магнерич, 3х1/2 Гинипрал, 3х2 Валериан, 3х2 Папаверин и 3х1 Но-шпа/. Пропуснах да кажа, че от 3 седмици вместо да пия по 1 Валериан 30 мин. преди 1/2 Гинипрала, пия 2 Валериана заедно с 1/2 Гинипрал и се чувствам още по-добре /няма и следа от сърцебиенето/. Аз мисля, че благодарение на Гинипрала въобще стигнах до тук. Единствените ми притеснения са за това как той се отразява на бебка...???
Поздрави.

# 28
  • Мнения: 54 441
radmila77 Hug

Ако си чела по-назад в темата , аз също го пиех с валериан , защото от верапамила ми падаше много кръвното и сърцебиенето ми се увеличаваше .

Един съвет , не спирай в никакъв случай гинипрала , на бебка нищо й няма , но това е единствения начин да остане в теб по-дълго време . Peace
Успех ! Peace

# 29
  • Мнения: 53
Здравей happy mama,

Изцяло подкрепям мнението ти, още повече както писах по-горе и аз установих, че дори и намаляването, а пък да не говорим за спирането на лекарството води до поредица от силни и болезнени контракции, които при мен доведоха  до влизане в болница.

Благодаря за подкрепата!  bouquet

Поздрави,
Радмила

Общи условия

Активация на акаунт