Първа бременност и прием на НО ШПА

  • 42 132
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте бъдещи мами Simple Smile Бременна съм в 6г.с  ( и 5 дни)  От ехографа се видя плоден сак и ембрион, както и пулс.(Според мои изчисления трябва да съм в 7 г.с., но не ме питаха за последна менструация). От известно време усещам спазъм и леко напрежение в областта на матката. Съобщих за това и ми изписаха НО ШПА 3х1. Не ми обясниха защо трябва да го пия, въпреки въпроса ми. До следващия преглед има още седмица и до тогава ще се побъркам от мисли, каква е причината и дали е нещо нормално. Това ми е първа бременност и съм на 24 г.

# 1
  • Мнения: 2 475
Какво значи не са ти обяснили? Изписали са ти Но Шпа защото имаш спазми и напрежение. Това е. Няма страшно, пий си го.

# 2
  • Мнения: 1 630
Пих Но Шпа през почти цялата ми бременност. Но Шпа премахва болката, но и отпуска гладката мускулатура, каквато е на матката, т.е. предпазва те от спазми, които не са желани в ранна бременност, но и напълно възможни, при положение, че сега матката ти се разтяга, намества, приготвя и т.н. В този ред на мисли, дори е препоръчително да го пиеш. Леко бременеене  bouquet 

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз го пия от 6-та г.с. заради прокървяване. При мен го изписаха комбинирано с утрогестан. Не ми е комфортно да се тъпча с толкова лекарства в ранна бременност, не вярвам в безобидността на която и да е химия, но страхът от аборт е по-голям, така че взимам, каквото ми казват Confused

# 4
  • Мнения: X
И аз го пия от 6-та г.с. заради прокървяване. При мен го изписаха комбинирано с утрогестан. Не ми е комфортно да се тъпча с толкова лекарства в ранна бременност, не вярвам в безобидността на която и да е химия, но страхът от аборт е по-голям, така че взимам, каквото ми казват Confused

Да, и при мен беше така.
Всъщност спазмите в този етап на бременността са абсолютно нормално нещо и не изискват прием на никакви лекарства, но като ти ги изпишат смееш ли да не ги пиеш  Confused

И аз се тъпчех с нош па, папаврин, та и спазмалгон през цялата бременност, абсолютно ненужно според мен...та исках да кажа, че на всички го изписват нашите лекари като бонбонки. Нищо ти няма, нормални са тези усещания  Peace

# 5
  • Мнения: 18 551
Пия но шпа от 6 гс. Точно заради леки болки,растежа на матакта и чувствителност,спазми отвреме-навреме. Пия го и до ден днешен, вече в 18 гс. Обясниха ми,че успокоява мускулатурата на матката и затова се пие.
Безвреден е,много бременни го пият.Бях започнала да го спирам, но ми казаха да си го продължа,защото матката ми е чувствителна и по-стегната.Така,че щом е изписан от лекар спокойно си го пий и питай за всичко, което те интересува,ако трябва по-напористо,те лекарите много не обясняват.
И аз така си казвах, много хапчета,защото пия и магнезий, но щом са казали съм си спокойна и знам, че така трябва.

# 6
  • Мнения: 6 764
Заради спазмите е изписан. Като имаш болезнен цикъл го пиеш по сходна причина. Аз също имах някакви спазми, лекарката ми каза, че мога да пия НО ШПА. Честно казано не бяха някакви зверски болки, че чак хапчета да пия и просто си ги изтърпях.

# 7
  • Мнения: 2 850
Но-шпа и аз пих в ранна бременност. Не е опасен за бременни, 3*2 пиех аз.

# 8
  • Мнения: 198
Аз от средата на 5-ти месец до края пиех непрекъснато Но-Шпа,витамини а Магнерот.На моменти също ми се струваха много хапчета,но преди това лежах за задържане и страха беше голям.

# 9
  • Мнения: 30
Здравей, честито бебче!
Аз също съм с първа бременност и също като теб съм пила No spa. Изписаха ми го, защото в края на 3тия-началото на 4тия месец получих контракции! No spa-то е както за болка така и за задържане. Можеш да го пиеш по всяко време от бременностто. Т.с дали през 3тия или 6, 7мия месец-няма значение, разбира се ако имаш нужда. Не би ти навредило и количеството, което са ти изписали 3х1. От моята лекарка знам, че при нужда не е фатално да изпиеш 1 хапче. Не се притеснявай!
Желая ти лека бременност!  Hug

# 10
  • Мнения: 316
На мен но - шпа ми го изписаха, но само при нужда и аз съм леко предпазлива и не го пия много много, в 6г.с. съм и имах кафеникаво зацапване и пия утрогестан 2 по 2

Общи условия

Активация на акаунт