Инфекция по време на бременност

  • 2 070
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Здравейте,в 24 г.с съм и имам външен опит,хрема и храчки,ушната прецени да ме лекува само с някакво антибиотично мазило,без антибиотик и капки,днес носих кръвни изследвания на гинеколожката,и видя че имам инфекция в кръвта,много ме е страх за бебето.
Ако има жени който са карали инфекций по време на бременност,нека споделят какво е станало.

# 1
  • Мнения: 246
Здравейте,няма какво да се плашите,да имате инфекция но няма да има проблем за бебето. Защо без антибиотик е решила УНГ не знам (има антибиотици подходящи за лечение по време на бременност) Ако има болка,там може да е проблем, защото само парацетамол е подходящ.

# 2
  • Мнения: 52
Здравейте,няма какво да се плашите,да имате инфекция но няма да има проблем за бебето. Защо без антибиотик е решила УНГ не знам (има антибиотици подходящи за лечение по време на бременност) Ако има болка,там може да е проблем, защото само парацетамол е подходящ.
Не знам, иначе до сега пих два пъти аб през бременността,последно преди месец

# 3
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
През януари месец бях болна от грип с висока Т. Пиех само парацетамол. Тогава бях в 11 г.с. След 3-4 дни  тъкмо се почувствах по-добре, и изведнъж много ме заболя ухото. Отидох в спешен УНГ кабинет. Казах ,че веднага трябва да се направи интервенция , защото имам отит в последен стадий и ухото ми е пълно с гной, и никакъв АБ не може да спре процеса. Трябваше манипулацията да е с пълна упойка, но след като им казах, че съм бременна се хванаха за главата.
Направиха ми парацентеза на другия ден , само че с местна упойка. Като преди това ме пратиха на АГ консултация,за да каже АГ дали антибиотика,който ще ми вливат венозно не е рисков.Човека написа,че е Ок. И така, минах през много болезнена и неприятна манипулация,лежах няколко дни в болницата , а венозния АБ продължиха да ми вливат в продължение на 11 дни.

При повечето хора отитът се хваща на преглед на много по-ранен етап, и е лечим, дори само с капки, или само с АБ.Но при мен не беше така.
Това е моя опит. Сега съм в края на 9 месец и очаквам бебчето. Всичко трудно минава и се забравя.Успех!

# 4
  • Мнения: X
Здравейте, не знам дали е уместно да пиша тук, но.. и аз имам промени в кръвната картина. Лекарката си беше отишла и не разбрах добре ли са резултатите или не..

31 г.с. съм.. Pensive

Общи условия

Активация на акаунт