Малки ЮНСКИ слънчица ще празнуват празника на любовта ! - №14

  • 24 336
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 0
Майче, успокой се, и ние сме в редиците на неспящите. Сутрин се буди 6, една 15 минутна дрямка към 10 часа в поза гладна пиявица, успея ли да я откача, настава трета световна война и никви молитви за световен мир не помагат Wink После, ако успеем да излезм навън, следва един дълъг сън от 1 докъм 3, когато идва време за манджа и това й е спането на мойта лигла. Ако имам късмет, поспива за половин час между 5 и 6 часа. После идва вечерния сън. Стела също имаше нощи, когато се будеше в 3 и с триста зора запиваше в 5, за да се събуди в 6  #Crazy Бях се зомбирала...

Да благодаря и тук за прекрасните ви пожелания  Hug Heart Eyes

# 706
  • Мнения: 82
Цитат
Ние почти не спим, започнах да се притеснявам вече - сутрин става към 8.30 - 9.30 най-късно; после ЕВЕНТУАЛНО /невинаги/ има 30-минутни дрямки към 15-16 ч. и 18-19 ч. като преди това киселее и се приспиваме по 30-40-50 мин.  Tired и вечер ляга към 22-23-00 часа. А няколко нощи поред се буди към 03ч. и заспива към  04.30-05.30ч. ooooh!

Ще ми е любопитно дали има и други неспящи бебоци като нас, че взе да ми става притеснено.  Sad

И ние сме така  spoko .Няма почивка за мама  Cry .Само на вън в количката спи.

# 707
  • Мнения: 10
Етка, честит рожден ден! Здраве, щастие и много любов!   bouquet   bouquet   bouquet

За лятна количка и аз много се бях замислила по едно време, но се отказах засега от тази покупка. Ще си караме с тази, с която сме си сега, не е много тежка (около 11кг), удобна ми е и на Йоана ѝ е добре в нея засега.

Спането - при Йоана всеки ден е по различно време и с различно времетраене. Вечер винаги заспива около 23ч, между 4.30-5.30 се буди за хапване и заспива, сутрин се събужда около 9ч, след това понякога към 11.30 много ѝ се доспива и заспива бързо за около един час, но понякога това заспиване е около 12.30 и пак горе-долу е за около един час, следобедният ѝ сън е в зависимост от това кога е бил обедния, около 15.30-16ч заспива за час, час и половина, и последно около 19.30-20ч прави една петнадесет минутна дрямка, но и това също не се случва всеки ден, понякога я пропуска тази дрямка, но това естествено никак не ѝ пречи да дивее след това до 23.30-00ч  ooooh!  Mr. Green

# 708
  • София
  • Мнения: 1 272
Ети newsm51 newsm59 Бъди много щастлива и много обичана !!!

Хубав празник на празнуващите!

# 709
  • Мнения: 4 098
Честито на всички празнуващи! Етка, честито и тук!

Влизам с въпрос
- смътно си спомням, че дъщеричката на някоя от вас имаше проблем със срастване в областта на малките срамни устни? Ако е така и не бъркам, моля тази майка да сподели на какъв преглед са ходили, при кого, какво са казали, какви са вариантите за лечение/манипулации.
Аз от самато раждане следя за това, днес забелязах, че при Рая има почти напълно срастване, има една съвсем малка дупчица. Мокри памперсите нормално, засега. Педиатърката каза, че трябва да я заведем при детските уролози в Пирогов, но ми се ще дотогава да съм събрала инфо.

# 710
  • Мнения: 2 891
Стаси_К, тази количка е 10 кг. Аз под лятна разбирам количка до 7 кг.

# 711
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Честито на всички празнуващи и от нас!

Етка, честит рожден ден!   bouquet

мартеа,  Hug .  На Анелиа момиченцето беше със срастване. Дано скоро се включи с инфо. За по-бързо може да и пишеш ЛС. Иначе скоро нашите кумци се сблъскаха с този проблем(малката беше на 5м.)  Водиха я на детски АГ и лекарката отлепи срастването с ръце. Сега мажат у дома с дефламол. Преди това педиатър беше изписал 2 кремчета за мазане, едното от което кортикостереоид. Майката се довери и маза, в следствие на което малката получи окосмяване на мазаните места Confused . Дано при вас всичко мине бързо и да не поватаря!  Hug  

Днес Паф регистрира първото падане от спалнята. Слава Богу леко и без последствия. Поплака малко от уплаха и бързо се успокои.

Роси, нашия татко не е от романтичните, но успя да ме изненада и то много - получих прекрасен букет цветя и кутия шок. бонбони с формата на сърце, придружени с най-хубавото пожелание на света! Heart Eyes Не очаквах не само, защото е опериран от романтика  Mr. Green и защото Св. Валентин не е от нашите празници, а защото днес беше погребението на баба му, която вчера почина. Много мило ми стана!  Heart Eyes

Ние излязохме за малко, ноооо така задуха,че се прибрахме след 30 мин. Паф спеше в количката сладко. Паркирах го в спалята, отворих прозореца и така откара 2 часа в сън на чист въздух и прохлада.

Редактирам се да си похваля чедото. Вече втори ден си изяжда всичката предложена храна.  Heart Eyes Елдата повече му харесва явно с домашни ябълки и круши. Току що омете цяла купичка.  Flutter Закуската пак дадох оризова+овесена каша - и тя бързо замина.  Обрдното зеленчуково пюре беше изядено също.  Peace пу пу пу
То било голямо удоволствие да храниш ядящо дете!  Party

А и още една похвала. Паф прави "Здрасти", "Чао" и дава целувка!  Heart Eyes

Последна редакция: пн, 14 фев 2011, 18:08 от mar4ela5

# 712
  • Мнения: 2 285
Като естествено продължение на пожеланията за всемирна любов, поздрав от Кими за всички прекрасни малки юнски мадами !!!  kiss

Етка, Happy Birthday !!! Много здраве, много послушен съпруг, още по-послушна малка Стелка, повече празници и по-малко делници в живота !!!  Gift  Gift  Gift

Стаси_К, честита ви първа годишнина ! И дано всяка следваща да е все по-хубава и да я посрещате все по-влюбени !!!

Последна редакция: пн, 14 фев 2011, 18:12 от Слънчев_лъч

# 713
  • В.Търново
  • Мнения: 80
Честито на всички празнуващи! Етка, честито и тук!

Влизам с въпрос
- смътно си спомням, че дъщеричката на някоя от вас имаше проблем със срастване в областта на малките срамни устни? Ако е така и не бъркам, моля тази майка да сподели на какъв преглед са ходили, при кого, какво са казали, какви са вариантите за лечение/манипулации.
Аз от самато раждане следя за това, днес забелязах, че при Рая има почти напълно срастване, има една съвсем малка дупчица. Мокри памперсите нормално, засега. Педиатърката каза, че трябва да я заведем при детските уролози в Пирогов, но ми се ще дотогава да съм събрала инфо.
Точно ние имахме този проблем.Педиатърката ни каза,че има 2 варианта-с крем за мазане или отлепване с ръка като второто причинява болка на детенцето и после му пари като пишка доста време.За мазане ни изписа Линоладиол Н-с кортикостероид е.Аз предпочетох мазането-вечер при последната смяна на памперса,за да се задържи възможно най-дълго.На третия ден вече се беше отлепило.Не съм забелязала някакво окосмяване-аз мажех само по ципичката (нали така изглежда срастването).
Чувам се често с една юнска мама,която също има този проблем с момиченцето си.Технният педиатър пък им казал,че нямало проблем и така да си стои...засега те не са предприели никакви мерки,нооооо...мен ме притеснява,че така страстването може да стане доста по-"яко".
Каквото и да решите,надявам се бързичко да ви мине и най-важното-да не ви се случва отново!
За количките-продължавам да събирам инфо....в голяма безизходица се оказах!А днес продадох нашата лимузина и сега сме на стоп Simple Smile
Честит празник на всички!Много усмивки и за месечинковците от нас!

# 714
  • Мнения: 4 098
Анелия, благодаря за споделеното.  А ходихте ли на уролог или детски гинеколог?
Марчелка, благодаря и на теб!

# 715
  • Мнения: 0
Такаа, тортата е направена, манджата се готви, детето слуша засега (пу-пу) и аз малко да попрегледам какво се случва тук Simple Smile
Още веднъж едно голяяямо Благодаря!!! за милите пожелания Heart Eyes
Марчелка, браво на Пафчо  Simple Smile Ние засега сме само на Чао сутрин баща й като тръгва за работа Simple Smile
Аз също не съм виждала чисто лятна количка с обръщаща дръжка, може би е вариант да си вземете такава, на коята коша се обръща.
Аз все още не знам какъв подарък е подготвил мъж ми... сутринта излезе рано-рано и само ме тормози по телефона дали съм искала да си разбера подаръка или съм щяла да почакам... отговора ми беше ДЕ ( и да, и не )... а от малката за събуждане получих една лигава целувка  Grinning

# 716
  • В.Търново
  • Мнения: 80
Анелия, благодаря за споделеното.  А ходихте ли на уролог или детски гинеколог?
Марчелка, благодаря и на теб!
Не,не сме ходили никъде.Доколкото четох за това,знам че се получава най-често заради памперсите,тъй като кожата става изключително суха.Лекарката ни увери,че не е рядко срещано в наши дни.Лошото е,че след като веднъж се е получило,има вероятнност да се повтори.Аз сега при всяка смяна на памперса оглеждам.

# 717
  • Мнения: 2
Здравейте Валентинки!
Тъкмо приключих с домакинските задължения и седнах да Ви прочета!
Честит празник на всички празнуващи!
Честит рожден ден Етка!
Честита месечинка на бебоците!
В нашето семейство явно думата празник не фигурира Simple Smile
От няколко дни с Вики прекарваме чудесни дни. Вече мога да кажа че имам дете, а не бебе. Толкова много се е променил. Коренна разлика. Целите ни дни минават в игри. Толкова много се забавляваме, че вечер съм труп. Вече сам си иска да хапва. Когато огладнее почва да гледа пюренцата, да подскача и "Ам Ам". Когато види нещо интересно или което не е виждал отдавна застава учудено и казва "Ааа" и върти ръчички. Толкова е сладък. Борим се на леглото, завива се с чершава и крещи с пълен с глас, скубе ме целува ме гушка ме. Чувствам се истински щастлива. Също така откри, че може да ръмжи и мн се чуди как така този звук го издава той. Ох детска му работа.
Да не казвам голяма дума, но става и послушен. Изгради си чудесен режим за хапване и сън. Също така в дните, в които излизаме е изключително щастлив. Водя го при кучетата при кокошките, котките. За мое щастие стои послушен в количката. След като се приберем от разходка е енергичен, заиграва се сам. Явно му се стяга душичката в къщи и гледам да използва да разнообразяваме. И така явно тежките дни започват да отминават и идват забавните. Вече разбра кой е шефа Grinning
Лека вечер и изпълнена с много много любов   newsm76

# 718
  • Мнения: 277
Етка  честит рожден ден!Желая ти много здраве,всичко друго можеш да си го купиш.  bouquet По въпроса с количките аз пуснах моята да се продава,но не е ли рано да ги сменяме с летни,струвами се още студено аз все още слагам покривало.За обръщаща дръжка не ми трябва имам чадър.

# 719
  • Мнения: 344
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИииииЧКИ ПРАЗНУВАЩИ  bouquet

Слънчев лъч, стрхотен поздрав, мерси Hug Нора е впечатлена! Гъмибеар много ги хресваме, но тази не я бахме чували newsm78

Мартеа, кураж Hug

Общи условия

Активация на акаунт