поликистозни яйчници- лечение с билки

  • 50 921
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 987
Мислиш ли, че е възможно?


Едва ли, но Лолита те пита за тест, защото подфорумът се казва "Искам бебе" и повечето сме тук, защото правим опити за бебе.

# 46
  • Мнения: 1 086
Бамзи, всичко е възможно! Има доста забременели жени с ПКЯ и овулация на 30-35 ден. Направи си тест  Peace

# 47
  • Мнения: 361
оххх 33 дни закъснение, силна умора, главоболие, периодични болки в корема, кръста и гърдите и един отрицателен тест - това е обобщението до момента (притесненията не ги споменах,защото са ясни). В понеделник съм на лекар и явно пак ще се тъпча с хапове. Искам да ви питам, ако не лекувам СПКЯ има ли някаква опасност положението да се влоши. То като се замисля противозачатъчните не лекуват, а само временно решават проблема. Въпросът е, ако реша да не ги пия може ли да стане по зле?

# 48
  • Мнения: 1 086
Всяко заболяване трябва да се лекува.
Не знам какво решение си взела за хомеопатията, но трябва да вземеш мерки.
Бял равнец пиеш ли всеки ден? Движиш ли се активно ядеш ли сладко и тестено?
2 чаши бял равнец няма да ти решат проблема, така както 1 опаковка оргаметил.
Питай лекаря си за приема на прогестерон, пак е хормон, но не е като противозачатъчните. Пие се и при бременност.

# 49
  • Мнения: 74
И според мен е най-добре първо да опиташ с хомеопатия. Знам, че при хормонални проблеми има добър ефект. Разбира се и там трябва постоянство.

# 50
  • Мнения: 21
Аз също съм от години с пликистоза и цикъл 26/32 дни .Две години преди да забременея взимах билкови таблетки Агнукастон ,екстракт от билката  Mönchspfeffer, Vitex agnus castus, Keuschlamm
Латинското наименование на растението е Vitex agnus-castus,не намирам на първо търсене как се казва билката на български.

А окрих го май Витекс се казва
Цитат
Надявам се това да е полезно за някого:
Четох в един руски сайт че изписват такива препарати за да се замести утрогестана и Дуфастона.

ВИТЕКС

  Билкови таблети при хормонален дисбаланс на женската полова система
  100 табл. х 500 мг
   СЪДЪРЖАНИЕ:
  Сух екстракт от плодовете на ВИТЕКС (Vitex agnus castus)
   ДЕЙСТВИЕ: ВИТЕКС действа индиректно върху нормализиране нивата на прогестерон и естрогена, без това да представлява хормонален препарат. Фармакологичните изследвания показват, че действието е върху хипоталамуса и хипофизната жлеза, които са отговорни за хормоналната регулация. Действието се изразява със стимулиране производството на лутеинизиращ хормон като резултат от високите
  
 
нива на прогесгерон по време на втората фаза на менструалния цикъл (лутеалната фаза). Когато има дефицит на прогестерон, естрогена продължава да доминира в тази фаза и допринася за развитието на различни женски проблеми (тежък предменструален синдром, нарушен цикъл). Клиничните изследвания показват увеличение на прогестероновите нива по време на терапия с ВИТЕКС. В клиничните опити ВИТЕКС също така намалява нивата на третия хормон, пролактина. При излишък на пролактин се получават проблеми като напрегнатост и болезненост на гърдите, нарушение на менструалния цикъл и дори стерилитет. Нивата на пролактина могат да се увеличат дори в стресова ситуация.
    ВИТЕКС нормализира хормоналните нива чрез директно действие върху рецепторите на хипофизната жлеза.
   ПОКАЗАНИЯ :
  - при нарушен хормонален баланс - регулира нивата на прогестерона и естрогените; тежък или нередовен менструален цикъл;
  - при липса на менструация (аменореа);
  - при намалена млечна секреция при кърмене; напрегнатост и болезненост на гърдите;
  - при невъзможност за забременяване на хормонално ниво;
  - облекчава периода на менопаузата.
   ДОЗИРОВКА:
  Препоръчителна дозировка: от 3 до 6 табл. дневно след храна.
  За оптимален ефект употребявайте продукта мин. 3 месеца.
   КОМБИНИРАНЕ: Препоръчително е комбиниране с Матрика, Ахилеа, Мамофит, Менофин.
   ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ И СТРАНИЧНИ ЕФЕКТИ: няма.

# 51
# 52
  • Мнения: 1
здравейте аз сам нова тук казвам се Ива на 39 години сам и ние като вас имаме проблем с поликистозни яйчници имам дъщеря на 17 години откриха и тази болест .направихме и хормонални изследвания и те не са добре изписаха ни диане 35 и ни казаха че трябва да се пие 21 дни и 7 почивка и така 1 година с това лечение било да се преспят яйчници и като реши един ден да си имам бебенце лечението щяло да се промени но на нея и се отразиха много зле спряхме ги прочетох много за бял равнец че помагало  купих го но не сам започвала да го давам искам повече мнения за тази болест. моля за помощ.от хормоните ли от поликистозата ли но прави доста кг . пие и витаслим лине  ако почне с билките витаслима пречили прочетох  за билката че отваряло апетита  благодаря ви предварително

# 53
  • Мнения: 21
Цитат
Намалете болката, посрещнете деня с усмивка
Пременструалният (или предменструален) синдром (ПМС) представлява ежемесечна проява на разнообразна група оплаквания от физически и невро-психичен характер. Описани са над 100 такива. Те могат да се проявят в една или друга степен, като най-силната им изява е преди настъпването на очакваната менструация. Понякога продължават и през първите дни от кървенето. Трудно е да се определи точно коя жена има пременструален синдром, защото състоянието няма своето категорично определение. Някои от представителките на нежния пол могат да наричат така раздразнителността си, а други - факта, че всеки месец преди цикъл наддават 2-3 килограма. ПМС се наблюдава при младите момичета със запазена функция на яйчниците, но и при жени в климактерична възраст. Особено манифестен белег на ПМС е мастодинията - болката в млечните жлези. Причините за това са много, но една от най-честите е хормоналният дисбаланс.

Освен от болки жените могат да се оплакват от тежест в гърдите, напрежение, уплътняване и уголемяване на млечните жлези, бодежи, възловидни образувания. Болките в гърдите могат да бъдат свързани с доброкачествени заболявания, но цикличните симптоми на набъбване, болезненост и уплътнения се появяват при около 90% от жените в техния репродуктивен жизнен цикъл и могат да се смятат за нормални. Мастодинията се среща във всяка възраст, но зачестява след 35 години.
Същевременно важни прояви на страданието са и силно нервно напрежение, раздразнителност, загуба на самочувствие, намалена способност за концентрация и загуба на емоционален контрол. Нерядко ПМС се проявява с умерено до тежко безсъние и главоболие.

Лечението на ПМС се усложнява от обстоятелството, че не е изяснена причината за него. Описани са голям брой средства (над 50) и схеми на терапевтично въздействие. В последно време обаче златен стандарт в овладяването на ПМС са фитопрепаратите и по-точно екстракти от билката Vitex angus castus, извесна като “Монашески пипер”.
“Femicur N” (Schaper &Brumer) е препарат, съдържащ 4 мг сух екстракт от плодовете на азиатското растение Vitex agnus castus. Билката е използвана за лечение на болести на матката, различни гинекологични инфекции, отсъствие на менструация и стерилитет от Хипократ и Гален.

Препаратът “Femicur” се предоставя под формата на капсули за перорално приемане, веднъж на ден. Той се препоръчва при симптоми, свързани с пременструалния синдром, мастодиния и някои нарушения на менструалния цикъл. “Femicur N” е разрешен за употреба лекарствен продукт у нас без лекарско предписание (ИАЛ при МНЗ 7056/21.03.2003 г).
Ефектът му е доказан при сериозни проучвания, включително и в България. У нас след 3-месечното му прилагане се  констатира  значително намаление на мастодинията, раздразнителността, главоболието, подобряване качеството на живот и на съня. Оценката от страна на пациентите е отлична. “Femicur” е единственият препарат на българския пазар, съдържащ екстракт от Vitex agnus castus.
 

# 54
  • София
  • Мнения: 35 941
здравейте аз сам нова тук казвам се Ива на 39 години сам и ние като вас имаме проблем с поликистозни яйчници имам дъщеря на 17 години откриха и тази болест .направихме и хормонални изследвания и те не са добре изписаха ни диане 35 и ни казаха че трябва да се пие 21 дни и 7 почивка и така 1 година с това лечение било да се преспят яйчници и като реши един ден да си имам бебенце лечението щяло да се промени но на нея и се отразиха много зле спряхме ги прочетох много за бял равнец че помагало  купих го но не сам започвала да го давам искам повече мнения за тази болест. моля за помощ.от хормоните ли от поликистозата ли но прави доста кг . пие и витаслим лине  ако почне с билките витаслима пречили прочетох  за билката че отваряло апетита  благодаря ви предварително

Поискайте и второ мнение.

Ако девойчето има проблем с ТСХ и ИР  / напр./ - ОК няма да помогне много, той само ще подтисне функцията на яйчниците за 1 год. и след като ги спре  симптомите отново ще се прояват.
ОК няма да повлияе кг.

Дай да видя изследванията

ПП.
Билките няма да помогнат, а  Vitex agnus castus не се приема на сляпо. Причините за СПКЯ може да са най-различни, а тази билка не е панацея.

# 55
  • Мнения: X
Доказана поликистоза от 2005та -цикъл от 13 годишна, сега съм на28, от както съм на 16 ипреди това ми бешепрез 3 месеца , когато станах студентка и навърших 20, беше вече на около 50 дена , вече 2 година имам що годе редовен цикъл 21-35 дена. Първата ми гинеколожка твърдешече проблемите с Мц са от хормоните и тогавма на ехограф невидя нищо , противозачатъчнисъм пила 3 пъти, билки не. Трябва да се търсят причините за нередовен цикъл и да се нормализират проблемните хормони, тогава с тях и той ще влезе в норма. Чунала съм какви ли не неща за тия противозачатъчни ,те само подтискат овулацията а дори и дане плануваш бебе е добрe да имаш такава.

# 56
  • Мнения: 30
здравейте аз сам нова тук казвам се Ива на 39 години сам и ние като вас имаме проблем с поликистозни яйчници имам дъщеря на 17 години откриха и тази болест .направихме и хормонални изследвания и те не са добре изписаха ни диане 35 и ни казаха че трябва да се пие 21 дни и 7 почивка и така 1 година с това лечение било да се преспят яйчници и като реши един ден да си имам бебенце лечението щяло да се промени но на нея и се отразиха много зле спряхме ги прочетох много за бял равнец че помагало  купих го но не сам започвала да го давам искам повече мнения за тази болест. моля за помощ.от хормоните ли от поликистозата ли но прави доста кг . пие и витаслим лине  ако почне с билките витаслима пречили прочетох  за билката че отваряло апетита  благодаря ви предварително

Здравей, и аз когато бях на 18г. ми установиха Поликистоза и също започнаха да ме лекуват с Диане 35 и Спиронолактон ( това беше 2000г.). Понеже бях с нередовен цикъл,а Диането ми идваше точно на датата, но и аз напълнях, то и няма как да не се напълнее защото това са противозачатъчни и много хормони. Пих ги 1г., после ми ги смениха с други хапчета и накрая аз сама ги спрях. След като ги спрях цикъла пак ми бе нередовен. Започнах да ходя при д-р Емилова във Варна с лечебното гладуване започнаха да ме чистят от хормоните. Отслабнах страшно много, след 1-я цикъл гладуване цикъла ми бе много обилен и то 10 дни, и после 6 месеца не ми дойде. Направих няколко цикъла на гладуване, но понякога след гладуването м писваше да се съобразявам с какво се храня и качвах двойно килограми - Внимавайте с "лечебните гладувания". Лекарите първоначално ми казваха че с поликистоза ще забременея трудно,дори и за лапароскопия ми говориха,но така и не направих и на 26г. забременях от 1-я път, е приключи във 2-я месец. С поликистозата така и не ми се реши проблема. все още имам кисти около яйчниците, които се появяват и изчезват. Диане 35 доколкото знам вече дори и не го изписват,защото то е много стара практика.


# 57
  • Мнения: 3
Здравейте, на 20 години съм и на мен ми поставиха диагноза - поликистоза. След като получи резултатите от изследванията, които са: LH-20.68 mlU/ml / FSH 6.23 mlU/ml, генеколожката ми изписа Диане 35, при положение, че аз и казах, че не искам да пия противозачатъчни тъй като ми действат много зле. Не съм сигурна какво да правя, а и след прочетеното за Диане 35 (качването на килограми и неефективността) още повече. Дали да давам още пари и пак да ходя по доктори или да пия въпросното Диане.

# 58
  • Мнения: 871
Диане не е единственото възможно лечение.
Не е зле да те види и ендокринолог- да се изключи тироидна патология и хиперпролактинемия.

# 59
  • Мнения: X
Голяма част от Аг изписват Диане, аз съм на мнение че трябва да се видят всички полови хормони
ФСх,ЛХ, естрадиол,прлактин,тестостерон, правени на 3-5 ден от МЦ.
Диането не е решение , решението е компетентен лекар с компетентна терапия така че проблемните хормони да влязат в норма и проследяване на овулацията. Лекувала съм завишен Фсх преди 5-6 години. Но не и с противозачатъчни.

Общи условия

Активация на акаунт