Съветите на вътрешния дизайнер

  • 192 214
  • 705
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 306
При бяла кухня с плот, имитиращ дърво и евентуална трапезарна маса в същото помещение от много светло дърво, се чудя какъв цвят под (ламинат) и столове около масата са удачни?  (за да не стане твърде бяло, да речем)

Ламинат в цвят много близък или по възможност същия като плота. Peace Аз бих сложила някакви "цитрусови" столове за акцент. Heart Eyes


Едната ми чуденка е няма ли да се "слеят" цветово масата и ламината. Такъв тип столове обаче не харесвам. Мислила съм си за дървени в различни цветове, да речем. Абе нещо не може да ми изкристализира идеята съвсем  Laughing

# 16
  • Мнения: 1 072
Мен ме интересува дали имаш поглед над пазара на стъклени плочки (малките квадратчета) и разни подобни техни имитации - кои фирми предлагат добро съотношение цена-качество.
Другият въпрос, мойто много ме вълнува, го бях задала при кухните, но може би ти ще ми дадеш по-компетентен отговор (дали се практикува, виждала ли си такава изработка - може и за чистенето да не знаеш Laughing):
Сега, имам огромен въпрос за гърба на кухнята. Ако някой е правил гръб от РЕЛЕФНИ плочки, мооля да сподели дали се е заробил с чистене Praynig Praynig Страшно ми харесва един облицовъчен гранитогрес, но е релефен Confused А искам да вържа гърба на кухнята с една колона, на която ще е подпряна масата на "трапезарията"... Та, има ли някой първа ръка опит по въпроса или да е чул отзиви? Не съм видяла тук да е правено такова нещо, но чичко Гугъл помага с подобни снимки http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://2.bp.blogspot.com/_FRO … c2DFYGEswaQvvn0Bg или http://garybrownstile.com/pics/backsplash/backsplash002.jpg или http://www.remodeling.hw.net/Images/0901d_rm_KBC1cNEW_7_tcm17-92863.jpg(моля да се абстрахирате от отвратителните цветови комбинации Sick)
Благодаря Hug

# 17
  • Мнения: 2 631
Ех, че хубава тема! Peace

И цветовете ме интересуват - на стените - кой за какво помещение е подходящ!?
Жълтото се спомена...

Tanya,
без да съм специалист -
този гръб ми прилича повече за външни изпълнения или за обществени заведения,
или наподобява редените каменни "кокали",
т.е. не е лошо, но виждайки го, аз се сещам на това.
Но пък е нещо по-различно от стандартните сега гърбове на кухни.

# 18
  • Мнения: 560
Мен ме интересува дали имаш поглед над пазара на стъклени плочки (малките квадратчета) и разни подобни техни имитации - кои фирми предлагат добро съотношение цена-качество.

Tanya, първо - стъклените плочки или така наречената  стъклокерамика бива италианска и китайска, както повечето неща.
http://www.bisazza.it/ - тези се водят най-истински и най-скъпи. Има китайски заместители, които са на много по ниски цени. Аз препоръчвам Интера , които вкарват много интересни - кръгчета , квадратчета, стъклени дървени и всякакви декорации. Намират се на Симеоновско шосе.
Относно облицовката на кухнята - за чистенето  - ако е истински камък - трябва да е лакиран за да не попива изпарения. За гранитогреса няма проблеми. А и в днешно време все пак съществуват всякакви препарати - напръскваш и избърсваш.
Относно визията - камъкът тежи ! и самият той, и като визия. Ако слагаш само някакви облицовъчни ивици, внимавай да не нарушиш баланса на цялата картинка.
Предполагам , че търсиш излъчване на средиземноморска кухня, италианска. Не е невъзможно, само че внимателно с материалите. Ако плотът  е полиран гранит, може облицовката да е съшия неполиран. Най-добра е снимката, където цяла стена е облицована и кухнята е долепена до нея. Има тежест, има и смисъл в това , че стената стои, и сме сложили кухня. Избягвай кръпките. Задължително носи от всички материали навсякъде и ги допирай един до друг при избора, сърцето ще ти каже дали си отиват:)

# 19
  • Мнения: 1 072
Цитат
author=envia link=topic=560402.msg17675830#msg17675830 date=1296459029]
Tanya,
без да съм специалист -
този гръб ми прилича повече за външни изпълнения или за обществени заведения,
или наподобява редените каменни "кокали",
т.е. не е лошо, но виждайки го, аз се сещам на това.
Но пък е нещо по-различно от стандартните сега гърбове на кухни.
Благодаря за мнението. Няма да коментирам. Само ще спомена, че това, че някой не е чувал или виждал нещо съвсем не означава, че много други хора не го използват или правят от години. Аз затова съм писала в темата на вътрешния дизайнер, а не съм пуснала отделна тема "Какво мислите за..." Stop
niviana, много благодаря за компетентния отговор Hug Точно това правя - засега съм харесала подовия гранитогрес - светъл, с каменна текстура и си го нося с мен, за да определя цвета на кухнята - дървена, светло до средно тъмно дърво (имам идея, но бъркам имената Embarassed). За гърба и колоната съм харесала въпросния облицовъчен гранитогрес в светлия цвят на пода, но той не е на отделни камъни, а цели плоскости 50*33,3, релефен, пунтира камъни с правилна форма, малко по-модерна визия. Плотът ще е гранитен, да, светъл, но още не съм го подбрала. Предполагам, че ще се върже с неутрален дюс "мръсно бял"/кремав гръб...  Няма да има орнаменти, фризове и тем подобни. Мисля, че ще е изчистено и красиво - а твоето мнение какво е (ако съм успяла да го обясня що-годе добре)
Най-много ме успокои, че за чистенето на гранитогреса няма проблеми Hug А за това кой какво мисли за визията не му бера кахъри Wink

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Благодаря Ви за съветите!

# 21
  • Мнения: 560
Ако може съвет какви цветове на стени и мебели са подходящи за този хол с кухня? http://media.snimka.bg/8006/022267668.jpg?r=0  http://media.snimka.bg/8006/022267673.jpg?r= Мислих си за нещо сиво,а на лилавата стена да сложим тапет? Толкова много неща и цветове ми харесват че ми става се по-трудно да избера какво искам  Thinking.Имате ли някаква идея как да разположим мебелите? това е един вариянт http://media.snimka.bg/8006/022267703-big.jpg?r=0 но си мислим дали да не преместим дивана на стената на която е и кухнята? Мерси и поздравляния за темичката Peace
*Bibi*, благодаря за професионалния чертеж и снимките. Диванът спокойно може да остане на тази стена, като обаче се преосмисли малко  масичката пред него- да речем в две допълнителни. Прилагам ви една схема, като червените пунктири са ходовите  линии, и принципно където се пресичат, не е  много удачно да има мебели.

На приобщения балкон прозореца не стига докрай на снимката, докато на чертежа е от стена до стена. Ако първото е вярно, то можете да сложите  ниски или виски шкафове там от двете страни на масата, които да обслужват сервирането или просто да са библиотека. Телевизорът може да получи тв шкаф, който да е в композиция с кухнята. Кухнята е много добра, ползвайте същия производител и дизайнер.
Относно цветовете : добре е остатъчните  колони от балкона или така наречените зъбове, да бъдат в контрастен цвят на стените, а стените по двете си дължини до края еднакви. Това ще успокои окото и ще се възприема цялостно помещението, а не начупено. Те могат да са сиви.Дори металик, като  цокъла на кухнята. Тъй като явно сте първи етаж, не знам как сте със слънцето, но нека да бъдат по топли гамите на стените - пастелен оранж например,много потънал, в сивата гама.
Стената зад тв  може да ви е най-интересната, виждам че е доста изчистен стила. Бих препоръчала грапава мазилка - надрана,леко имитация на външна стена, за да ви се завърши връзката вън-вътре и да контрастира малко на прекалената изчистеност. Не би било добре да се слага тапет на стената с тв, който да е шарен, размива се погледа по него, разконцетрира се.
По скоро на стената с дивана някакъв тапет, който е не толкова цвят, а фактура. Ако знаете  цвета на дивана - ще е още по лесно.

# 22
  • Мнения: 1 072
niviana, не мога да не коментирам, че си като бяла лястовица - в днешно време никой няма и наздраве да ти каже като кихнеш, без да ти иска 5 лева, е ли пък твой колега, а ти да се самопредложиш да даваш съвети Hug Поклон! Ще следя темата с интерес!

# 23
  • Мнения: 42
Страхотна тема, следя я с интерес, браво на автора   bouquet

# 24
  • Мнения: X
Страхотна тема, следя я с интерес, браво на автора   bouquet

 Peace и аз

# 25
  • Мнения: 1
Здравейте!
За пръв път се регистрирам в някакъв сайт и форум. Сега имам проблем, който обаче не зная как да разреша, затова помислих, че ако се присъединя към вас, ще получа разяснение по въпроса, освен това доста често чета публикации тук, но досега все се чудех дали да се регистрирам.
Отскоро съм омъжена, тази година с мъжа ми искаме да си направим ремонт, но аз бих искала да преустроим стаите в апартамента, така че да има пространство и за деца, а сега няма такава възможност. Затова исках да попитам дали може да ми помогнете със съвет към кого да се обърна, за да реша как да направим преустройството. Апартамента ни е около 70 кв. м. със спалня, хол, малка кухня, голяма баня и два балкона. Бих искала да се получи някак още една стая, макар и малка, за да имат един ден живот и здраве децата ни свое пространство. Знам от опит какво е да имаш свое легло, което не се вижда постоянно от родителите и където да се чувстваш спокоен....
Общо взето това ме вълнува и не знам как да постъпя. Нямаме много голяма финансова възможност, но въпреки всичко ми се иска да не съжалявам, че не съм помислила и постъпила по- мъдро... не искам дамо да си купим нова секция, а да разпределим пространството, ако е възможно най- оптимално...

# 26
  • Мнения: 1 072
Mariya.savcheva, ще си позволя да ти дам съвет от личен опит - на пазара има руско списание "Идеи вашего дома" - купувам си го от години. Те имат и сайт www.ivd.ru Дори и да не си съвсем на ти с руския, разгледай поне сайта - там има страшно много идеи за преправяне на апартаменти, по-функционално разпределение и т.н. Хората там са със същите проблеми като нашите и твоите Wink

# 27
  • Мнения: 560
niviana, не мога да не коментирам, че си като бяла лястовица - в днешно време никой няма и наздраве да ти каже като кихнеш, без да ти иска 5 лева, е ли пък твой колега, а ти да се самопредложиш да даваш съвети Hug Поклон! Ще следя темата с интерес!

Много благодаря! Все пак- за колегите  или добро, или нищо ! Скука , зима и криза;) защо да не се съветваме без пари... Шегувам се. Това ми е стара  идея, мислех да я правя в блог, но тук явно е добро място. Не всеки има пари за интериорен дизайнер, а понякога една малка консултация може да подкрепи  някого в избора му, или обратното, но няма да се чувства сам.

mariya.savcheva, Tаnya  е права, това е прекрасен сайт. Аз няма как да реша вашия проблем без чертеж, или схема  по която сте  купували жилището. Възможно е и да възникнат конструктивни проблеми, абсолютно задължително след консултация с архитект и консултация с инженер. Има значение какво строителство е, на колко голям ремонт сте  готови, ще приобщавате ли балкони..и т.н.

# 28
  • Мнения: 390
Niviana, много ми допада стила ти, изчистен и шик.
На мен ми предстои да обзавеждам къща. Иска ми се да избера за пода нещо, което да е много лесно за поддържане и практично, за да се влиза и с обувки. Представям си нещо, което да наподобява камък. Харесват ми също и тухличките като вариант за някоя от стените, вероятно тази с камината. Не знам с какво подово покритие биха се вързали. Би ли могла да ми дадеш идея? Трапезарията ми е с прозорци до долу и е едно общо помещение с кухнята и хола, а около него има веранда, която също би следвало да се върже като настилка с вътрешната част.

# 29
  • Мнения: 0
Niviana, поздравявам те за прекрасната тема. Страхотен стил на писане имаш, идеите, които даваш много ми допадат. smile3525 Надявам се да ти е приятно при нас, ще следя темата с голям интерес. Hug

Общи условия

Активация на акаунт