Боя за коса - blond 21!

  • 131 436
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2
Аз последния път се правих на кичури и после боядисване на цялата коса.При мен кичурите са с цел да се просветли цвета, а не, че искам да съм така.Следващият път мисля да намажем пак цялата коса,  цвета не е още това което искам, но фризьорката ще го реши.А може пак кичури + боя newsm78Тя го прави това за да избегнем блондора като средство за постигане на идеалния за мен цвят.

# 31
  • Мнения: 75
elinor1985 , то и при мен по онова време кичурите бяха с цел повдигане тона  на цвета ... моите бяха на воали / на пластове/ , преливаха се с останала коса .... много естествено , въобще не личеше , че съм с кичури..... не съм боядисвала цялата коса. - http://farm5.static.flickr.com/4147/5023516053_8c272f674e.jpg

Мисля си , дали може да се избегне двойното третиране на косата при теб , като първо се отделят кичурите и след това се боядиса останалата коса. След 20 - ина минути кичурите се изплакват , цялата косата се емулсира / 5-10 мин./ и се изплаква. newsm78  - това само , като идейка .... Simple Smile

Последна редакция: пн, 31 яну 2011, 21:26 от dachita

# 32
  • Мнения: 2
dachita и моите са така и много интересно изглежда, но ми се иска още съвсем малко по-светло слънчево русо FlutterАз се доверявам на фризьорите където ходя защото никога не съм се боядисвала сама и не съм компетентна.Доволна съм от това което постигна момичето при което се правя сега от първия път, а предната не Crossing Arms ще продължа да и се доверявам и дано не ме разочарова.

Последна редакция: пн, 31 яну 2011, 22:10 от elinor1985

# 33
  • Мнения: 75
elinor1985 , съгласна съм с теб !  Peace особено за начина за преминаване към по светло русо . Hug

# 34
  • Мнения: 685
Така...доволна от боята  Party http://prikachi.com/images/618/2929618g.jpg
Ама си иска четене, аз като до сега съм се боядисвала все с нещо обикновено, малко оставаше да омотая боята с шампоана  ooooh! ooooh! Добре че се зачетох в упътването.
В крайна сметка се получи нещо приятно ~ шаренко  hahaha
Основата си ми  руса, само освежих цвета и съответно корените, тях редовно направо с боята ги правя, стават леко по-тъмни, но не ми се иска да тормозя прекалено много косата...може би 1-2 годишно ходя на фризьорка, която изсветлява първо и тогава ме боядисва...е последния път си станах с таз процедура бая жълтичка, но нищо.
На снимката на боята май е по-топъл цвта, моето малко бие на сиво тук-там, но пък на лампа не мога да го определя, снимах косата - нищо не се получи, където светна светкавицата е бяло, където не - рижаво...реалност - никаква.
Утре на дневна светлина ще се видя.

# 35
  • Мнения: 0
dachita, косата то на последната снимка от предната тема е просто трепач!!! Страхотен цвят, направо 6+ то давам  Hug Никога не бих казала, че този цвят си го постигнала в домашни условия! Брависима!   bouquet
Я, да те попитам аз, преди да започнеш да се тонираш/матираш с коректор, с какво го правеше и от какво си най-доволна?

# 36
  • Мнения: 0
CyberGirl дай малко повече инфо, матират ли ти я знам ли, окислителя знаеш ли колко % е? И мен ме озадачи  newsm78 Ако е с цел матиране или освежаване на цвета по-бива, но изсветляване ...
Аз предполагам, че я мажат с безамонячна боя и за това седи по толкова много и ѝ мажат цялата коса.
Друго обяснение нямам.
Твърде възможно е да Peace

Аз последния път се правих на кичури и после боядисване на цялата коса.При мен кичурите са с цел да се просветли цвета, а не, че искам да съм така.Следващият път мисля да намажем пак цялата коса,  цвета не е още това което искам, но фризьорката ще го реши.А може пак кичури + боя newsm78Тя го прави това за да избегнем блондора като средство за постигане на идеалния за мен цвят.
Съгласна съм Peace Блондора доста изтощава и доста съсухря. Само с изсветляване точния цвят не се постига. Пък и по този начин е пощадена косата. Има и нещо друго когато не е боядисвана дълго време косата, боята се отмива и самата коса се съсухря. Затова най-добре блондор до горе долу желаното изсветляване и оттам боя. Подкрепям решението на фризьорката ти Peace

# 37
  • Мнения: 75
Very*Gery ,  Hug
Основно си матирах косата с балсама на Престиж "Перлен"  /отдавна не съм слагала/.
Пробвала съм и с боя -  малко от Фарком №6С/тъмно пепелно русо/  в боята , която ползвам /но май бях сложила повечко  Grinning и стана доста сиво / - http://farm6.static.flickr.com/5098/5408018608_00eab574f4_m.jpg
И сега последно с коректор.

Ако трябва да сравнявам с коректор и боя е по-трайно - отмива се , но повече държи.Последният път спокойно издържах 3 седмици без да си боядисвам корените. Peace

И пускайте снимки и вие .. Wink
  

Последна редакция: вт, 01 фев 2011, 19:34 от dachita

# 38
  • Мнения: 314
Момичета, не пишете ....  Thinking защо така?
При мен нищо ново. Карам си със "старата" коса  Mr. Green

Да споделя за белите косми - въпреки "крехката" ми възраст  Mr. Green 32 год., точно отпред са се появили бели косми и така отпреди 2 години. И виждам, че са си бели, боите не са ги покрили. Явно за тия гадове няма оправия. Но те са си до ген - и майка ми отрано се е прошарила.  ooooh! ПАк с кичурите горе-долу се скриваха. Пък сега ще видим...

Ама пусто как не са побелели някои косми отзад на тила, ами точно отпред...  newsm78

И аз чакам снимчици.  Hug

# 39
  • Мнения: 3 675
Момичета, не пишете ....  Thinking защо така?
Защото се опитваме да бъдем разумни и да не се боядисваме по 3 пъти в месеца  Joy Аз този месец все още не съм се боядисвала, но вече се замислям за закупуването на новата боя.  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 3
Момичета, не пишете ....  Thinking защо така?
явно скоро като се постопли ще се започне отново активно писане и вадене на снимки   bouquet

а иначе и причината, която посочи B&C е вярна  Laughing аз давам почивка  на изтормозената ми коса, не че нямам желание веднага да си забъркам някаква боя...  Mr. Green и са ми прораснали и корени, но нали така е модерно  Peace

# 41
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 684
как да т=разбера кои цвят на русото ми отива най-  много виждам че dachita е пуснала някакъв линк но не го намиорам бихте ли ми го дали ?

# 42
  • Мнения: 75
nasito8988 , заповядай
Цитат
http://www.salonia.bg/cgi-bin/index.pl?_state=Publication&ID=14 - за цвета на очите , тена на кожата и нюанса на косата

и една интересна програмка за виртуално преобразяване - http://www.taaz.com/

# 43
  • Мнения: 3
nasito8988 , заповядай
Цитат
http://www.salonia.bg/cgi-bin/index.pl?_state=Publication&ID=14 - за цвета на очите , тена на кожата и нюанса на косата

и една интересна програмка за виртуално преобразяване - http://www.taaz.com/

и аз мислех скоро да пусна линк към taaz, освен че има различни прически, които можеш да си слагаш, доста успешно и естествено сменя цвета на косата  Peace  на мен това ми е любимата функция  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 1
Здравейте блондинки Simple Smile .. имам един въпрос и ще съм много доволна ако някоя може да ми даде съвет... такам във събота ще се обезцветявам изцяло с блондор и мисля да поизчакам извесно време и да се боядисам с боя руса.. но за целта не знам коя да използвам ще пусна снимка с този цвят който искам да постигна цвета се води пепеляво рус .. ако някоя може да ми даде съвет с коя боя да се боядисам ще ми е много от полза Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт