Къде водите чужденците в София

  • 8 995
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 317
Гид не ми трябва, но благодаря за предложението, на някой може да му е от полза.
На двата предложени ресторанта нещо не се изкефих, не са това което търся. Някой път ме е яд, че в София трудно можеш да намериш кръчми на ниво като в някои зимни и летни курорти  Rolling Eyes Може да "боднем" в Хепи  smile3538, колкото и да не ми се иска.

# 46
  • София
  • Мнения: 3 455
Моите гости водя във Вооденицата да гледат нестинари, много се впечатляват.

Един холандец много ме беше ядосал преди години и ги накарах да му сервират агнешки черва, необезкостена агнешка глава, свински крака и пилешки воденички.

Женския пазар и по арабските улички наоколо и на гарата.

Отделно там- Невски, Галерията, двореца, св. София, Университета, Коня и прочие.

Ресторанти тип Къщата с часовника него вече го няма, де, но има хиляда алтернативи, които е безсмислено да изреждам, барове от сорта на Парк бар, Сенс, Бай дъ уей и Блек лейбъл и нощни - пиано барове с екзотичен привкус, където не са виждали толкова красиви жени, събрани на едно място.
Изобщо, аз съм привърженик на една по-цялостна картина, която оставя следа и повечето ми гости са оставали очаровани и с много широка гама впечатления.
И ако трябва да съм откровена, потайностите и чалгата много повече ги впечатляват и интригуват от европейската и цивилизована част, така да се каже.

Grimm, в описания от теб район битова кръчма няма.
Мога да добавя Хаджидрагановите къщи - близо до Лъвов мост е и лесно се стига и от Витошка по Мария Луйза и от Университета и от президентството. Всъщност е най-близо до президентството.

# 47
# 48
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Хепи на хотел Радисън е много добър. Менюто е по-различно от останалите ресторанти на веригата и е определено по-добро.

# 49
  • Мнения: 317
Хепи на хотел Радисън е много добър. Менюто е по-различно от останалите ресторанти на веригата и е определено по-добро.

Потвърждавам. Единственият недостатък е, че вечер става прекалено шумно и претъпкано вечер, но за хора като мен това не пречи.

# 50
  • Мнения: 60
Дайте идея за добра кръчма в битов стил, подходяща за чужденци някъде удобно по маршрута СУ-Президентство-Славейков-НДК. Благодаря предварително.


http://www.magernitsa.com/ - водили сме там гости от чужбина, мястото е хубаво, храната също беше добра, даваха питка за посрещане (на масата). Единственото, което ми направи лошо впечатление е, че когато сме ходили само българи, обслужването ни беше много претупано и без допълнителните екстри. Явно чужденците са на почит там, един да има в компанията, и всичко се променя.  Иначе се намира точно в района -  на "Хан Аспарух".

# 51
  • София
  • Мнения: 3 455
О, да, как забравих за Магерницата.
Много приятно място и определено много подходящо за целта.

# 52
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Оф, на мен храната там нещо не ми хареса. В смисъл - средна хубост, нищо особено.

# 53
  • Мнения: 431
"Весело село" -- обикновено се забавляват на програмата Laughing Намира се в Борисовата.

# 54
  • Мнения: X
Дайте идея за добра кръчма в битов стил, подходяща за чужденци някъде удобно по маршрута СУ-Президентство-Славейков-НДК. Благодаря предварително.
Не и битов стила, а е симпатично направен като музей на соца. Предполагам на чужденците би им било интересно. Става въпрос за ресторант Ракета в парка Заимов, където попаднах случайно снощи.

Общи условия

Активация на акаунт